Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ele au un rost, unele sa protejeze de noroi, altele au si rol aerodinamic. Doar nu le au la comercializare degeaba. Si nu pentru a face bani, ci pentru a oferi posibilitatea posesorilor de dacii sa isi "upgradeze" bolizii pentru a semana cu masinile straine, care au din fabrica acele deflectoare.
    Eu inca nu am testat utilitatea lor la drum lung, dar voi reveni cu impresii la momentul respectiv.

    Comment


    • Originally posted by Oti View Post
      Cat am asteptat replica asta. Ma gandeam eu ca este ceva placebo. Am sa le testez si eu, sa vad senzatia. Cred ca dupa 200-300km o sa va obisnuiti si o sa reveniti la senzatiile normale de Dacia.
      Ți s-a întâmplat dorința. Sau mai bine spus, așteptarea a luat sfarsit.

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        Ieri pe serpentine, mașina a fost mult mai stabila cu deflectoarele de rezervor, avandu-le pe cele din fata de 2 ani jumătate, merita din plin montate.
        Oare se datoreaza cumva si faptului ca ai avut 3 persoane si bagaje full? Tind sa cred ca mai mult datorita acestui lucru ti s-a parut masina mai stabila.

        Comment


        • Cand ai masina de 200cp si faci naveta pe autobahn, orice chestie cu influente aerodinamice de pe masina devine importanta. La Dacia.....am rezerve ca se pot face imbunatatiri aerodinamice la faza actuala, la faza de proiectare a unui nou model ...poate da....daca vor ei. Dar o sa piarda clientii care o folosesc "la pescuit, vanatoare...cara porcu..etc", si sunt cam 70% din clientii Dacia.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • ...dupa ce userul "panselin4" a postat despre inlocuirea stergatoarelor si dupa schimbul a doua mesaje in privat , am inlocuit si eu stergatoarele de parbriz
            ...o imbunatatire ce chiar merita facuta a fost montarea stergatoarelor Valeo First VFB60 , respectiv VFB53 si dupa un usor reglaj al bratului din partea soferului , am obtinut un parbriz curat pe o suprafata mult mai mare eliminand totodata , aproape in totalitate , acel "V" format la intretaierea curselor lamelelor.
            ...nu stiu cat se vor mentine in timp la aceasta performanta , dar eu zic ca merita investitia , mai ales ca am reusit sa le achizitionez la pret accesibil.

            Comment


            • Ma bucur ca esti multumit de imbunatatire, si eu sunt foarte multumit de stergatoarele valeo, sunt o marca buna la un pret decent, ramane de vazut cat timp vor tine, dar si cele de fabrica erau tot valeo si au tinut peste 2 ani jumatate
              Este mai bine ca ai montat 60 cu 53 cum ti am zis, eu am 60 cu 55 si sunt ok, doar cel de 55 este putin cam mare , urmatoarele le voi monta si eu tot 60 cu 53
              Si eu ca si tine am observat din prima clipa ca stergatoarele curata o suprafata mult mai mare a parbrizului, si sunt foarte eficiente si silentioase

              Comment


              • Ce inseama/presupune "...dupa un usor reglaj al bratului din partea soferului..."??

                Comment


                • Desfaci piulita de la ștergător și reasezi o poziție mai sus sau mai jos decât poziția initiala.

                  Comment



                  • Ca asa trebuie repozitionat
                    Ca sa inteleaga toata lumea



                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • ...multumesc inca o data , "panselin4" !
                      ...reglajul bratului este ceea ce a spus "aris86" , in cazul meu a trebuit sa-l pozitionez putin mai sus.
                      ...pozitia corecta este exact cum o prezinta "stoicanu" doar ca la mine arata mai bine deoarece stergatoarele sun acestea :http://static2.redcart.pl/templates/...2e1e467b12.jpg
                      ...sau mai bine rectific , la el arata mai bine ca are insigna IPA ( )

                      Comment


                      • Aia (ipa) nu trebuie repozitionata [emoji23][emoji23][emoji23]


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                          Oare se datoreaza cumva si faptului ca ai avut 3 persoane si bagaje full? Tind sa cred ca mai mult datorita acestui lucru ti s-a parut masina mai stabila.
                          Sa zicem ca asa o fi, poate între timp s-au mai lăsat arcurile

                          Originally posted by old_radu View Post
                          ...vorba lui "Oti" : "cat am asteptat replica asta"
                          ...nu contest un anumit grad de eficienta a acestor deflectoare , dar asta doar in anumite conditii
                          ...la drumurile pe care le parcurg si la conduita care o adopt la sofat , cred ca nu as amortiza cheltuiala nici in 10 ani , asa ca pentru mine investitia e nerentabila.

                          @ aris : "Ieri pe serpentine, mașina a fost mult mai stabila cu deflectoarele de rezervor..."
                          ...da-mi voie sa am rezerve in ce priveste aceasta afirmatie , suna ca in povestile cu
                          Gusturile nu se discuta și nici nu creează obligații financiare. Ca își fac efectul sau nu, om vedea în timp, cele de pe fata le-am pus de 2ani jumătate încă rezista cu brio.
                          Pana nu incercati, nu puteți emite o părere obiectiva.....
                          Last edited by aris86; 23 October 2016, 07:01. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • @stoicanu, ai avut probleme la ITP cu crapatura aia pe parbriz?

                            Comment


                            • La anul vine randul la ITP
                              Dar am facut recent la Tico (are 20 ani masina ) cu o crapatura mai mare si am trecut cu "ajutoare "


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Inteleg, mersi!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google