Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite o imbunatatire reala la volanul subtire si care iti aluneca in mana.

    Inca nu s-a asezat pielea, peste 1 sapt o sa arata OE.
    Attached Files

    Comment


    • Da si tu mai multe detalii!! Unde l-ai montat cat a costat,chestii d-astea...

      Comment


      • Originally posted by DannyMC View Post
        Da si tu mai multe detalii!! Unde l-ai montat cat a costat,chestii d-astea...
        E un tip din Craiova foarte serios si cu bun simt, vine la tine la munca (in Bucuresti), dureaza 2 ore, 200 de RON, piele de foarte buna calitate. Se monteaza fara sa se dea jos volanul.

        Comment


        • Suna interesant! Mersi!

          Comment


          • Eu am imbracat volanul si a fost si umpic ingrosat ca sa nu alunece din mana.Am demontat airbag-ul si am dat jos volanul,trimis prin posta la cineva.(3 zile a durat tot) Cost total 220 si e facut frumos si acum dupa vreo 20.000 de km se tine bine.O sa fac maine o poza sa va faceti o parere (180 imbracatul si restul a fost transportul).

            Comment


            • Salutare tuturor colegilor de forum.
              Vreau să pun folie pe lunetă și geamurile laterale spate. M-ar interesa foarte mult ce marcă de folie este mai bună în sensul în care oprește cât mai mult efectul de seră, este rezistentă în timp mecanic și la decolorare și estetic este ok (nici prețul nu ar fi de neglijat pentru că eu am găsit un atelier acreditat RAR care cere 400 ron cu folie llumar și garanție 10 ani).
              O părere ar fi binevenită și legat de faptul dacă merită s-au nu acestă îmbunătățire.

              Originally posted by momo_ovi View Post
              Salutare tuturor colegilor de forum.
              Vreau să pun folie pe lunetă și geamurile laterale spate. M-ar interesa foarte mult ce marcă de folie este mai bună în sensul în care oprește cât mai mult efectul de seră, este rezistentă în timp mecanic și la decolorare și estetic este ok (nici prețul nu ar fi de neglijat pentru că eu am găsit un atelier acreditat RAR care cere 400 ron cu folie llumar și garanție 10 ani).
              O părere ar fi binevenită și legat de faptul dacă merită s-au nu acestă îmbunătățire.
              Chiar nu are nimeni o idee despre ce am postat mai sus??!!
              Last edited by momo_ovi; 10 November 2016, 08:09. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Se merita sa foliezi spatele ( luneta + geamurile laterale ). Chiar si geamurile fata ( 70% transparenta bineinteles, sa fie legal ). Altfel se mentine racoarea vara in masina, mai ales daca e inchisa la culoare.
                Citeste aici, sa iti faci o idee ce sa alegi

                Cu 360 lei, anul trecut, mi-am foliat toata masina ( fata + spate, gama Esprit ). Bineinteles, prinsesem in septembrie o oferta in care folierea pe fata era gratis ( reducere 100 lei, datorita extrasezonului )
                Last edited by Midnighte; 10 November 2016, 09:49.

                Comment


                • Ca idee, geamurile fata nu au 100% transparenta din fabrica. Trebuie luat si acest detaliu in considerare. Sau faceti montajul unde au aparat pentru masurarea transparentei. Acum 2 zile am dat jos folia de pe geamurile fata, dupa o vizita la RAR. 47% transparenta

                  Comment


                  • Originally posted by Midnighte View Post
                    Se merita sa foliezi spatele ( luneta + geamurile laterale ). Chiar si geamurile fata ( 70% transparenta bineinteles, sa fie legal ). Altfel se mentine racoarea vara in masina, mai ales daca e inchisa la culoare.
                    Citeste aici, sa iti faci o idee ce sa alegi

                    Cu 360 lei, anul trecut, mi-am foliat toata masina ( fata + spate, gama Esprit ). Bineinteles, prinsesem in septembrie o oferta in care folierea pe fata era gratis ( reducere 100 lei, datorita extrasezonului )
                    D-le midnighte multumesc de răspuns era chiar ceea ce vroiam să aflu. Nu cred că voi pune folie și pe față ca să nu am discuții sterile cu cei de la RAR. O zi bună să ai

                    Originally posted by evilsheep View Post
                    Ca idee, geamurile fata nu au 100% transparenta din fabrica. Trebuie luat si acest detaliu in considerare. Sau faceti montajul unde au aparat pentru masurarea transparentei. Acum 2 zile am dat jos folia de pe geamurile fata, dupa o vizita la RAR. 47% transparenta
                    D-le evilship îmi pare rău pentru ceea ce ați pățit și tocmai de aceea nu am să foliez și fața chiar dacă acum dispun și de informațiile oferite de dumnevoastră. Poate la vară dar ezit pentru că am o ciobitură milimetrică în parbriz(amintire de la un camionagiu ce căra pietriș) și îmi este teamă că la încălzire neuniformă făcută cu pistolul de aer cald, va pleca și va face parbrizul inutilizabil.
                    Last edited by momo_ovi; 10 November 2016, 12:45. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • "Tuning" tip "lemn edișion"
                      Attached Files
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Pentru troliu, că tot se punea problema de lanțuri antiderapante - 2500ruble
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • oare ai voie cu fierul ala pe strada ? pietonii ce zice ?

                          Comment


                          • Sa inteleg ca nu ai mai vazut bull-bar pe nici o masina pana acum?

                            Comment


                            • pe unele masini (in general off-roadere, suv-uri) arata bine, pe trotinetele astea de oras, arta nasol. kitch-tuning.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Nu arata chiar nasol si e foarte util (cel putin in Bucuresti ).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google