Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Bine ca ai indicator cand trebuie sa schimbi viteza, care oricum indica aiurea pentru un sofer cu experienta.
    Al meu nu merge decat pe M!
    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Dar macar poti sti cate grade sunt afara, chiar daca obtii informatia cu mult efort..
      .
      Iar batem câmpii... ca de obicei

      Temperatura exterioară există pe orice X52 indiferent de echipare, aici era vorba de afișarea temperaturii motorului/exterioare pe Medianav fără multiplexor
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • O solutie eleganta ar fi ceva ce inlocuieste aeratorul stanga de pe consola centrala cum se face la BMW
        Attached Files
        Last edited by proteinman; 2 May 2017, 21:20.

        Comment


        • Eu am o idee de milioane...
          Propuun sa scoata turometrul, vitezometrul si poate si rahatul ala care iti spune cate benzina mai ai in rezervor. Cine e de acord?

          ca sa nu fie totusi oamenii suparati, ar putea sa introduca un indicator pentru a stii cand trebuie sa faci pipi, sa fumezi o tigara ;)

          E o gluma acest post dar mr. K are dreptate cu indicatorul ala de schimbat viteza....fix aluia ii simteam lipsa pe L1
          Last edited by sebibv; 2 May 2017, 21:25.

          Comment


          • Originally posted by proteinman View Post
            O solutie eleganta ar fi ceva ce inlocuieste aeratorul stanga de pe consola centrala cum se face la BMW
            Uite aici soluția cu aeratorul:.
            Intrucat la noul LOGAN 2 nu exista niciun indicator al temperaturii lichidului de racire, iar acest


            Daca se consideră reclamă, rog un moderator sa stearga linkul!
            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

            Comment


            • Originally posted by t0rquemada View Post
              Iar batem câmpii... ca de obicei

              Temperatura exterioară există pe orice X52 indiferent de echipare, aici era vorba de afișarea temperaturii motorului/exterioare pe Medianav fără multiplexor
              La ce ar folosi temperatura exterioara a motorului?
              Nu ca nu as vrea si asa ceva, eu vreau sa imi indice si temperatura pneurilor daca ar fi posibil.

              Comment


              • Temperatura penurilor e mai utila la....motocicleta

                Comment


                • E temperatura motorului sau temperatura exterioară.

                  Dacă ai senzori TPMS temperatura din roți se poate lua de pe can
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Originally posted by stoicanu View Post
                    Ai tot ce vrei


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Ala e LG G3 ?

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      Câinele latră caravana trece.

                      Da se poate, dar are lag(actualizare în zeci de secunde) și se oprește la 62C

                      Dar se poate folosi cu succes pentru temperatură exterioară
                      Da, lag-ul este acceptabil la măsurarea temperaturii grupului motopropulsor GMP, un corp solid de peste 100 kg cu toate lichidele apă, ulei, GMP nu-şi schimbă temperatura semnificativ în câteva -cel mult- poate 20-30 sec., însă la afişare maxim 62 C aici avem o problemă, nu indică exact zona de interes pentru care vrem să folosim, 80-120 C, adică soluţia asta e penibilă, mai bine autorul o ţinea pentru el, nu s-o prezinte pe un forum tehnic cu pretenţii, dar "serviciile îşi face datoria", îşi pune câinii să latre la caravane ...

                      Comment


                      • Lag-ul e din softul medianav-ului, iar limita -62C la 62C e tot din softul lui.

                        Eu măcar am experimentat, tu doar comentezi.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Originally posted by ManGreek View Post
                          Ala e LG G3 ?


                          Afirmativ G3
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by t0rquemada View Post
                            Lag-ul e din softul medianav-ului, iar limita -62C la 62C e tot din softul lui.

                            Eu măcar am experimentat, tu doar comentezi.
                            La evo poate arăta temperatura exact, fiind vorba de alt soft?
                            Ti-am trimis un pm. Multumesc.

                            Comment


                            • E același lag, partea aia de soft e identică
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Salutări! Vreau să vă întreb, cum se montează tweetere-le? Se leagă direct la firele de la boxele din uși? În curând vreau să pun macaralele electrice pe spate, iar, în golul rămas (de la manivelă), mă gândeam să pun două tweetere. Mulțumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google