Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am tot cautat si nu am gasit pe aici!

    Exista cumva protectii de plastic pentru mocheta de pe contrapraguri?

    Este jenant ca la nivelul asta de dotari, sa nu existe asa ceva si pe Logan 2! Pana si batrana Dacia 1300 avea in dotarea standard!

    De fiecare data cand cobor din masina trebuie sa am mare grija cand trec piciorul peste prag sa nu murdaresc mocheta. In fata se poate face mai usor, dar in spate este aproape imposibil!
    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

    Comment


    • @stud3ntul
      Carenajele le-am luat după olx. Eu la preferance mi-a arătat torquemada că sub scaune am firele pt încălzire ( de regăsesc în mufa pt senzor și airbag) și releul aferent la cutia de la motor. Momentan am doar husele de încălzire sub tapiserie fără a fi montate butoanele și nici legăturile făcute. Uitate la mufa de sub scaun dacă ai fire libere ( unul galben mai gros și negru parcă).
      @tipicarul am văzut tot pe olx protecție mochetă pt față.

      Comment


      • Ai Prestige nu preferance.

        Pentru praguri există protecții la ruși sau aliexpress
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Ok! Multumiri! Cautam si pe acolo!
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • scuze mă c-am doare puțin capul după seara trecută și nu sunt atent la niște mici detalii

            Comment


            • @dl_dr25
              Ai gasit ambele carenaje? eu am gasit la cineva in arad si e doar cel de la sofer. Poti sa imi dai te rog anuntul unde ai gasit? Multumesc

              Comment


              • Nu mai este valabil, nu am ce să îți dau scz. Ambele la doar 40 lei , a fost pomană.

                Comment


                • Felicitari pentru modificari M.FLORIN. Sa o stapanesti sanatos.

                  Comment


                  • Bandouri laterale achizitionate de pe amazon.
                    Trebuiau montate mai jos, dar le.am montat pt o protectie cat mai eficienta
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Mi-a traznit o idee.
                      Am bagat niste

                      Peste toate imbinarile de aici

                      Acum nu mai am senzatia aia naspa de agatare, nu mai are zgomotul ala stresant la schimbarea vitezelor s-au diminuat sesizabil).
                      O sa bag un ulei asemanator cu grafit, special pentru ungere sa vad daca se mai imbunatateste cumva.
                      Cum pot face si eu ungerea,pe dedesubtul masinii sau pe langa motor ?

                      Comment


                      • Dai jos carcasa filtrului de aer și ai acces la ce vrei tu, altfel nu se poate - Atenție! partea încercuită e altceva, fără legătură cu ce vrei tu

                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Dai jos carcasa filtrului de aer și ai acces la ce vrei tu, altfel nu se poate - Atenție! partea încercuită e altceva, fără legătură cu ce vrei tu

                          Multumesc frumos,o sa incerc sa-i dau de cap

                          Comment


                          • Cineva ma intreba despre deflectoarele de la rezervor, asa ca pun niste poze.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Pana la urma sunt de parere ca merita puse. Se simte diferenta dintre cu si fara si la stabilitate si la zgomot (intreba cineva si abia pe urma am fost atent si am constatat ca s-a diminuat si zgomotul la rulaj).

                              Comment


                              • se da gaura in tabla pentru a prinde deflectoarele pentru rezervor?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google