Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Totusi eu nu inteleg....spuneti ca nu mai intra praf în compartimentul motor încă praful nu intra pe la radiator?

    Comment


    • Oare... atenție la data postării deși e de pe topicul de pe celălalt forum și întretimp a primit versiune completă
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Nu praful uscat este principala problema, el oricum se ventileaza (mai putin daca e in cantitati industriale) ci apa cu praf/noroi/mizerie ridicata de cel din fata (cand e ud carosabilul). Aia se depune si dupa uscare ramane in compartimentul motor.


        Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Inteles. În acest caz o sa merg a îmi caut cheder

          Comment


          • Chestia cu noroiul....nu am patit-o, in schimb capota sta pe cheder, sunt amortizate jocurile din balamale si carligul de prindere (asa-i spun, nu mi-a venit in minte altceva). Am uns cu o vaselina chederul si am verificat daca se sprijina, atinge capota. Este, ok! Cam asta este singurul beneficiu.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • deja, cind spui ca sunt amortizate jocurile din balamale si carligul de prindere, cam inseamna ca ai pus "prea mult" cheder.
              jocurile alea de care zici tu c-au disparut erau normale. capota sta pe locul ei si nu pleaca nicaieri cita vreme este incuiata. capota sta acum in tensiune si tinuta de incuietoare. deci, in timp, "extra-chederul" ala iti poate "baga" joc in incuietoare sau ti-ar putea deforma balamalele; pe de alta parte, din cauza temperaturilor, se mai "coace" si se mai "lasa". sanse de 50% pentru fiecare. pentru o viata mai linistita ia ceva mai subtire sau scapa de al doilea strat de izolare.

              Comment


              • În 2012 lucrau atent (prima serie), capota nu avea joc când era închisă, la astea noi 2016-2017 chiar cu cheder broasca e prea sus și capota se mișcă 2-5mm la nivelul încuietorii - să nu cumva să se deformeze balamalele și broasca când o ajunge capota pe parbriz
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • mda... e bine de stiut.
                  rezultatul neglijentei sau al necalificarii sau al ambelor, simultan.
                  si, totusi, costa ceva mai mult decit "aixam".

                  Comment


                  • Eu si ceilalti colegi care au pus chederul, au facut-o cu un scop. Daca "porcaria" de cheder, superflexibil, tensioneaza, forteaza ceva pe acolo, inseamna ca trebuie sa ma las de bricolaj si sa ma apuc de chestii mai fanteziste, pictura de ex. unde pot sa fiu mai satisfacut. Am verificat suprafata de contact a chederului cu capota prin ungerea acestuia cu vaselina. Este loc pentru un cheder mai inalt cu 1 cm. Unde gasesc asa ceva? Pe laterale, distanta dintre muchie si capota este mai mare si un cheder obisnuit nu face contact = efect 0
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Volanul cu 4 spițe se poate îmbrăca ulterior în piele,daca da tot la Dacia sau pe unde găsești?

                      Comment


                      • Da și nu, volanul de spumă e mai gros decât cel îmbrăcat în piele

                        Se poate dar trebuie preparat, decupaje pentru cusături, iar pielea originală(deși e piele de vacă de eprubetă) e mai mică

                        Cauți pe cineva care îmbracă volane și aia e
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Sandero a primit maneta stergator de renault captur.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            Sandero a primit maneta stergator de renault captur.
                            Felicitari !!!!
                            Si eu am in plan asa ceva !
                            E plug&play sau mai trebuie lipit/dezlipit un fir. Activat din clip ?
                            Ce cod are maneta ?

                            Comment


                            • De unde? ce pret?

                              sigpic

                              Comment


                              • E plug in play, mai trebuie lipit un fir si activat cu ddt o functie. De toate acestea s-a ocupat torque.

                                Originally posted by SoNyKeL View Post
                                De unde? ce pret?
                                de pe olx, 200 lei+ transport.
                                Last edited by aris86; 13 September 2017, 10:33. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google