Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aaa... o fi vorba de acel "X52" venit in echipare standard fara cheder la capota?
    deci: "nu pleca urechea la pacatosi, fiule, tot e pacat sa folosesti altceva decit ceea ce vinde fabrica";
    ori: "daca e mai lung decit strictul necesar (si, mai ales, de alta provenienta), e pacat sa tai la dimensiunea adecvata!"
    asta ma face sa-mi amintesc despre cum mai zicea, cineva (un oarecare, de p-aci), ca "asa cum face dacia este este cel mai bun!" - era ceva despre un senzor de temperatura exterioara, no?

    Comment


    • Nu, e din ciclul sunt prea "dăștept" să folosesc o soluție funcțională, la cheie, trebuie să fac teste pe banii mei, timpul meu, nervii mei iar apoi să mă plâng pe forumuri că nu merge pentru că Dacia e de vină - comportamentul tipic anti-orice - succesuri
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • absolut!
        e mai "dăștept" sa nu pui un cheder si sa-i lasi pe cumparatori sa cumpere diverse si sa bricoleze intru imbunatatirea produsului achizitionat.
        deci, cum nu implementeaza dacia (de la bun inceput) o solutie functionala este total normal.
        ...si mai este si momentul ala cind trebuie sa iti dai seama ca nici macar nu cheltuie din banii tai

        Comment


        • @devreg, daca ar implementa toate solutiile de la inceput probabil si pretul ar fi altul. Zic si eu ...


          Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Dacă nu are: De ce nu a pus Dacia reperul X

            Dacă are: De ce costa Dacia atât

            adică sindromul SL10 "Vrem X, Y, Z, apare SL10 cu X,Y și Z e mișto, dar are doar 75CP"
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Pana la urma la capota se poate pune chederul de usi de la Dacia 1310 sau exista altul special? In jurnalul meu mi-a fost recomandat cel de la D1310. Pretul, in jur de 30 lei.

              Comment


              • Da. Se poate pune.

                Comment


                • Si merita pus? E o diferenta notabila in protectie la praf?


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comment


                  • Uite ce recomandare am primit in jurnal:

                    "La fel, recomand la compartimentul motor montarea unui cheder de usa de dacie berlina, suficient de lung, pe buza de metal de pe perimetrul compartimentului respectiv. Protejeaza complet in caz de rulare in spatele unui vehicul care arunca apa, noroi, etc. O sa ai un motor mereu curat. La fel o sa vezi, pe timp de iarna, cum compartimentul motor o sa fie protejat, cand e parcata masina, de viscolul care iti introduce zapada in zona aceea. Recomand cu incredere, chederul il montezi singur in 2 minute..."

                    In plus urmeaza sa-i iau si aparatori de noroi, doar ca nu stiu de care sa aleg: din reprezentanta sau de pe site-urile cu piese?

                    Astea or fi bune?
                    6001998331
                    Last edited by gabrieln1960; 4 September 2017, 13:01. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by Silviu View Post
                      @devreg, daca ar implementa toate solutiile de la inceput probabil si pretul ar fi altul. Zic si eu ...


                      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                      evident!
                      ar putea face chiar o masina intreaga, la care sa nu adaugi unele parti, sa nu-ti pierzi timpul bricolind sau imprastiind ceruri si vaseline hidrofobe. si daca i-ar alinia si portierele n-ar trebui nici s-o lasi la revopsit.

                      toate astea de mai sus pe banii unora care si-au dorit o masina intreaga.

                      cohen_ro: merita.
                      gabrieln1960: nu cred ca merita pretul din reprezentanta.

                      Comment


                      • @devreg, a drac masina, fara minunatia aia de cheder nu e intreaga.

                        Se pare ca nu prinzi ideea: unii oameni sunt pasionati de modificari si le vor face si daca masina e "complecta".

                        Dar hai sa revenim la subiect.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • O sa ajungeti sa puneti chedere si la busonul de la rezervor.

                          168 de pagini cu plastice sub masina si chedere la capota.

                          Comment


                          • Una e sa ai o pasiune pentru masina ta si sa incerci sa o protejezi asa cum stii sau crezi insa e aiurea sa dai vina pe producator ca nu pune toate platicele sau toate carpelile descoperite pe net. Eu cand ma duc la tara arunc un prea pe parbriz sa nu bata soarele bordul...da' de ce nu vine din fabrica cu optiunea asta?? Pres in portbagaj pentru soarele puternic??

                            Comment


                            • Originally posted by Silviu View Post
                              @devreg, a drac masina, fara minunatia aia de cheder nu e intreaga.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                              ai ramas blocat pe cheder.
                              pare aproape normal, din moment ce e interzis sa speli motorul.

                              in rest, vad ca pe toate celelalte aspecte enumerate alegi sa le ignori.

                              ok, let's move on!

                              darksun: acolo se poate si fara cheder, e in regula sa dai cu apa atita vreme cit busonul e inchis.
                              uite... niste scuturi de podea, de-a stinga si de-a drepta evacuarii si care sa inglobeze si deflectoarele dinaintea rotilor spate ar fi o imbunatatire.
                              Last edited by devreg; 5 September 2017, 18:53.

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                E indicat să mai și testăm ideile, la capota X52 merge doar cheder de ușă de 1310, orice altceva e degeaba
                                Cheder de Opel Zafira, luat dintr-un service cu milogeala, adica moca. Dezmembrau masina si era aruncat pe jos. Pun poze ca toti comenteaza da' nici unu cu poze cum sta la un Logan 2.
                                Attached Files
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google