Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Alltricks View Post
    Salut,
    Poate sa ma ajute cineva cu o poza/schita la faseta de prindere a conductelor de incalzire pasageri?
    Multumesc
    Nu inteleg exact la ce faseta te referi, dar ai aici un ghid de montaj facut de mine: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156
    Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

    Comment


    • Originally posted by mirceammd View Post
      Eu nu cred...Din bara fata pana la spatarul banchetei spate sunt identice Logan- Sandero. Da, usa spate e diferita, in partea de sus datorita diferentei restului de caroserie in spate.

      Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk
      Pun mana pe ruleta si masor. Am avut niste cote....nu le gasesc. T0rquemada avea ceva date. Presurile de Logan, cele din spate, sunt mai mari, stau incretite. Fac maine niste poze. Nu se pot decupa. Sunt de origine, dedicate.
      Cu certitudine, documentat, afirm ca distanta dintre locurile din fata si bancheta este mai mica la Sandero fata de Logan. Presurile spate difera la Sandero 2 de presurile spate Logan 2.
      Schimb..schimb...da ce schimbam? este aceeasi marfa? Daca au bordura de 5cm se pot decupa?
      Last edited by Oti; 27 September 2017, 22:32.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Nu sunt chiar identice, distanta dintre roti fiind mai mica la Sandero.
        Attached Files

        Comment


        • In poza este diferenta dintre Logan si Sandero. Acum am vazut unde se decupeaza presul, pare de calitate mai proasta. Am sa compar cu ce am eu. Da jeti_sh, acolo am vazut si eu dimensiunile diferite. Cum fata este aceeasi, este clar ca distanta este mai mica in spate.
          Attached Files
          Last edited by Oti; 27 September 2017, 22:40.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Pe presul din spate scrie ceva de genul "daca e sandero decupati aici".
            Asta e locul.
            Attached Files

            Comment


            • Originally posted by Fanez View Post
              Asta e locul.
              Deci sunt aia 45 mm dinte punti diferenta...

              Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by Andyno View Post
                Sandero 2014 ptr germanica vin cu discuri spate. La noi au tamburi ventilati? dc?
                Fără poze și VIN afirmația are valoare zero barat.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by Oti View Post
                  In poza este diferenta dintre Logan si Sandero. Acum am vazut unde se decupeaza presul....
                  Originally posted by mirceammd View Post
                  Deci sunt aia 45 mm dinte punti diferenta..
                  Atentie si la distanta fata de bancheta.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Originally posted by epuru View Post
                    Nu inteleg exact la ce faseta te referi, dar ai aici un ghid de montaj facut de mine: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156
                    Salut,
                    E vorba de agrafa mentinere...la mine se cheama faseta sau clip !
                    Multumesc.

                    Comment


                    • Când tragi mocheta pt a le monta, o să vezi in podea ( la ieșire sub scaun) gaură. Iar în tubulatura tot la terminație ( partea de sub scaun ) o gaură.

                      Comment


                      • La mine s-a rupt preșul la șofer după 4 ani și 61000 km de la glendring. Acu ma gândesc sa încerc alta firma.

                        Comment


                        • Am in plan sa pun folie pe geamuri. Pretul 350 lei, omologare RAR, garantie 10 ani, marca Fusion.
                          Folia transparenta de pe geamurile laterale fata stiu ca este ceramica. Nu mi-a trecut prin cap sa intreb daca si cea inchisa la culoare care va fi pe spate este tot ceramica.
                          Totusi, am o mare retinere. Trebuiesc demontate geamurile si nu-mi prea convine chestia asta. Stiu ca nu poti sa faci omleta fara sa spargi ouale dar tot am o strangere de inima.
                          Fusion este o folie buna sau nu? Daca nu, care considerati voi ca ar fi cea mai buna folie?

                          Comment


                          • Se poate monta si fara demontare geamuri. Depinde cine o pune. Ce transparenta pui pe spate? 5% e cea inchisa. Pe fata trebuie sa fie 70% cu tot cu geam (cu tenta culoare din fabrica)

                            Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Nu trebuie demontat niciun geam. Dacă ăia care ţi-o montează sunt meseriaşi, nu-ţi demontează geamurile. Mie mi-a montat-o direct, şi am şi pe laterale-faţă.

                              Comment


                              • Omul mi-a spus de transparenta, mi-a aratat mai multe folii. Pe mine ma intereseaza doar sa sa fie legala, chestie de care m-a asigurat. In principiu, pe spate nu vreau sa fie cea mai inchisa, ci urmatoarea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google