Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montat cu spor de la achizitie pana acuma:
    - obturatoare praf opritoare usi
    - tavita portbagaj
    - cheder compartiment motor
    - multiplexor
    - carenaj scaun pasager
    - suport ochelari in loc maner viraj sofer
    - conducte incalzire picioare locuri spate
    - butoane geamuri spate si blocaj mutate pe usa sofer
    - incalziri scaune fata si spate
    - cotiera scaun sofer cu spatiu depozitare
    Last edited by vyp75; 22 October 2017, 09:31.
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

    Comment


    • Curios cum ai făcut încălzirea spate ???

      Comment


      • Originally posted by eliadib View Post
        Am reușit și eu astăzi sa îmi instalez tubulatura pasageri spate la al meu logan, operația a decurs cu succes și acum avem caldura/răcoare si pentru pasagerii spate. Am reușit sa fac toată operațiunea în 1.5 ore, calm, fără să mă grăbesc și fără sa scot scaunele... sunt bucuros ca un copil mic de jucariile lui.
        Salut.
        Poti sa ma ajuti cu niste poze?

        Comment


        • O poza daca se poate cu carenaj pasager!

          Comment


          • Cu ajutorul colegilor planetara si t0rquemada sunt si eu super-fericitul posesor al meniului Driving Eco2, lipsa acestuia fiind o mare dezamagire cand am luat masina, desi era descris in documentatie ca existent si functional. Acum exista, cu costuri absolut decente Urmatorul upgrade pe lista: incalzire originala in scaune, stau spatiile alea de buton in carenaje nefolosite degeaba...
            Attached Files
            Last edited by horatiuc; 22 October 2017, 12:23.

            Comment


            • Vezi că ai nevoie și de alte carenaje, cele actuale nu au suport pt buton.

              Comment


              • Ale mele de pe Prestige au locul pentru buton ”desenat” acolo, nu stiu ce mai trebuie in plus, e posibil.

                Comment


                • @eliadib pacat ca nu ai facut niste poze sau macar un tutorial scris.Sunt si eu interesat sa achizitionez tubulatura si sa o montez pe sandero-ul meu.

                  Comment


                  • Originally posted by horatiuc View Post
                    Ale mele de pe Prestige au locul pentru buton ”desenat” acolo, nu stiu ce mai trebuie in plus, e posibil.
                    si eu am prestige si desenul e de model, suportul de buton nu exixta pe logan, doar pe lodgy. Trebuie carenaje care se gasesc greu si nu la un pret decent, eu am pus incalzirea si acuma sunt la confectionarea unui suport in consola centrala bord, nu am vreu sa dau 170ron pe un carenaj.

                    Originally posted by dl_dr25 View Post
                    Curios cum ai făcut încălzirea spate ???
                    Am folosit incalzire fata, montata normal, maine mai am de facut legaturile de la bancheta la bord, unde vor fi butoanele pentru toate 4 scaunele.

                    Originally posted by meticulosul View Post
                    O poza daca se poate cu carenaj pasager!
                    Nu am acuma, e carenajul normal care merge la culoare cu cel de la sofer, de pe logan 2009 pana in prezent sau lodgy, duster, dokker, sandero.
                    Last edited by vyp75; 22 October 2017, 14:52. Reason: Automerged Doublepost
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • Originally posted by del View Post
                      Salut.
                      Poti sa ma ajuti cu niste poze?
                      Salut, nu am mai făcut poze deoarece s-au mai făcut și am zis ca nu mai are rost... am făcut doar cu tevile cum ies de sub mocheta, dar nu sunt relevante. Uite aici tutorialul - http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                      Originally posted by danLaza View Post
                      @eliadib pacat ca nu ai facut niste poze sau macar un tutorial scris.Sunt si eu interesat sa achizitionez tubulatura si sa o montez pe sandero-ul meu.
                      Vezi link-ul de mai sus și asta - https://m.youtube.com/watch?v=jx8bNhwYHKc

                      Mult spor
                      Last edited by eliadib; 22 October 2017, 15:12. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • exista in zona portbagajului un + de la baterie? pe care sa pot alimenta permanent o priza de bricheta precum si niste leduri pentru iluminarea portbagajului fara a fi nevoie sa pun contactul?

                        Comment


                        • Problema de ...safety.
                          Nu e indicat sa ai circuite electrice care raman alimentate dupa inchiderea si parasirea masinii.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • le trec printr-un buton, nu le las alimentate permanent

                            Comment


                            • Salutare! Stie cineva unde pot gasi si eu, in Bucuresti conductele de aer pt pasagerii din spate?

                              Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Revin cu o impresie după montarea plasticului pe punte.
                                După un drum București-Alba Iulia ( față de Buc- Verona când nu îl aveam) pot sa spun că mașina stă mult mai bine la viteză ( 160-170km) și la viteză de care mă plângeam eu 110-120km/h. Eu spun că merită

                                Revin cu o impresie după montarea plasticului pe punte.
                                După un drum București-Alba Iulia ( față de Buc- Verona când nu îl aveam) pot sa spun că mașina stă mult mai bine la viteză ( 160-170km) și la viteză de care mă plângeam eu 110-120km/h. Eu spun că merită

                                Nu întrebați de consum ( torquemada spunea că o să scadă consumul ) fiindcă nu am urmărit. Eu spun că acel plastic ( poate și în combinație cu celelalte ( le am pe toate)) pt mine a făcut minuni, parcă este altă mașină la stabilitate.
                                Last edited by dl_dr25; 22 October 2017, 22:33. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google