Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine imi poate spune de unde pot achizitiona in Bucuresti un cheder de dacia 1300-1310 pt montaj la compartiment motor logan 2, la magazinele de piese auto de cartier nu gasesc!
    Last edited by keim; 13 October 2017, 12:47.

    Comment


    • Găseşti pe la ţară Mihai, în Focşani e un magazin în obor are piese de buceag, rabă, u650 şi dacia 1300, acolo are sigur.

      Comment


      • Ce am mai găsit 50 lei.
        Attached Files

        Comment


        • Cum le gasiti domne? Cat noroc...
          Dupa ce denumire ai cautat? Eu nu resesc sa gasesc la SH nici celebra barbita...

          sigpic

          Comment


          • La dezmembrări, după un Sandero de Franța.
            Sandero de Fr are barbita, deflectoare roti, deflectoare rezervor + cel de punte.

            Cred că la 300 lei maxim reușești să cumperi toate plasticele de sub mașină + tubulatura pt aer. Când mă gândesc câți bani am dat pe ele mă doare capul
            Last edited by dl_dr25; 14 October 2017, 12:41. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Buna tuturor, imi cer scuze daca postarea mea nu-si are loc aici.Sunt proaspat posesor de logan prestige 1.0 sce, a venit echipat cu jantele pe 16"(aliaj?) anvelope de vara.Pentru iarna am achizitionat un set de jante tabla Alcar 6J 4*100 ET 40, ce vor veni echipate cu Semperit 185/65/15 ".Intrebarea mea este daca se vor potrivi prezoanele de pe masina pe jantele de tabla achizitionate, daca nu unde gasesc prezoane compatibile.Multumesc!

              Comment


              • La mine au mers(potrivit perfect)

                Comment


                • Ai aliaj sau otel structural? Eu cred ca otel....

                  Comment


                  • Nu exista la Logan jante din aliaj de 16 inches.

                    Dimensiune de 15'' pentru jante este trecuta in cartea de identitate la Logan Prestige berlina sau ai cumparat aceasta dimensiune pentru ca se monteaza in general pe Logan? Ai grija la ET!

                    Comment


                    • Se potrivesc prestige 2017 am si eu am schimbat saptamana asta cauciucurile si am luat jante tabla plus cauciucuri iarna noi sunt pe masina si merg

                      Comment


                      • @ten De unde ai achizitionat carenajele si cu cat?

                        Comment


                        • Intr-adevar jantele originale pe 16" sunt din otel structural.Da, in cartea de identitate si in certificatul de conformitate(renault) sunt trecute cele doua dimensiuni 195/55/16" si 185/65/15".Mi s-a parut o prostie faptul ca masina a venit echipata cu jante otel structural pe 16" anvelope 195/55/16" iar rezerva janta tabla specificatii doar ET 40 si anvelopa 185/65/15".Ceea ce m-a indus in eroare si nu am gasit nicaieri o explicatie,este ca pe rezerva este un abtibild cu specificatia de a nu se depasi viteza max de 80km/h.Presupun ca acest lucru este valabil in cazul in care intercalezi rezerva care este pe 15" cu celelalte 3 roti pe 16".Cele 4 jante de tabla cumparate sunt identice cu janta de rezerva, insa vreau sa fiu sigur ca prezoanele originale folosite la jantele din otel structural merg si pe jantele normale de tabla,la o exploatare normala si nu doar pe distante scurte.Aici mi-ati fi de ajutor cu un raspuns sincer, multumesc.

                          Comment


                          • Este posibil ca janta de 15 inches de pe rezerva sa nu fie identica cu jantele de 15'' care se monteaza pe roti in fabrica, chiar daca dimensiunile sunt identice (ma refer la d, j, et). Este posibil sa difere spre exemplu grosimea materialului. Din acest motiv apare restrictia de viteza pentru rezerva. Restrictia de viteza pentru rezerva este valabila si in cazul masinilor Logan care vin din uzina cu jante de 15'' montate la roti. Trebuie verificat daca codul pentru janta de 15'' de pe rezerva este identic cu codul pentru janta de 15'' care se monteaza la roti in uzina (ma refer spre exemplu la versiunea Laureate). Altfel spus putem avea doua jante de 15'' una pentru rezerva (facuta din tabla mai subtire) si alta pentru roti. Nu sunt sigur, trebuie verificat.
                            Last edited by abc; 14 October 2017, 19:32.

                            Comment


                            • @danLaza
                              Novline
                              "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                              Comment


                              • S-a tot discutat subiectul(http://www.loganclub.ro/forum/jante_...-t57693p4.html). Oficial roata rezerva e pentru distante scurte(până ajungi la vulcanizare). Neoficial mergi cat vrei pe răspunderea ta. Prezoanele(șuruburile) originale de pe jantele de 16 merg și la cele de otel/tabla. Problema e daca vrei sa le pui la jante de aliaj. Unele merg și acolo dar iar doar neoficial și pe propria răspundere. De ce? Sunt pagini intregi de dezbatere cu ce se întâmplă. Dacă chiar vrei un set de șuruburi noi vezi că avea sebibv de vânzare
                                Last edited by sadicu; 14 October 2017, 20:49.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google