Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dl_dr25 View Post
    @silviu dacă te uiți mai bine la punte, o să observi că este în formă de V puțin orientată cu deschiderea spre fața mașinii.
    Cred că vântul mai mult aici forțează.
    Da, orice muchie ce nu este neteda opune rezistenta. Dar din ce vad longitudinal nu pare sa inchida acel "V" (scutul vine sub punte nu si in fata ei sau cel putin asa vad eu din desenul din softul cu repere).

    Oricum sigur ajuta pe partea suportilor laterali, dupa cum arata macheta.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • O să încerc mâine să fac ceva poze, eu l-am prins și la disperare in comparație cu ce recomanda Dacia.

      Comment


      • Originally posted by dl_dr25 View Post
        Eu pe autostradă simțeam și când treceam de un tir sau cineva trecea cu o viteză mai mare decât mine ( aproximez undeva peste 30-40km/h fata de viteza mea.
        Acum se pare că am o mașină normală

        De acord cu tine, înainte la 100 km/h, treceam pe lângă un tir și pac ma legăna. Acu e altceva, mașina mult mai stabila și a mai scăzut și consumul.

        Plastice de sandero, unde as putea găsi?

        Ma refer la cele din spate, pe bara, de lângă haion.

        Am auzit azi de reclama anvelope de iarna continental 195 și mai departe nu am fost atent la 240 lei în rețeaua Renault service.
        Last edited by aris86; 23 October 2017, 22:39. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Daca sunt 195/55 r16 e ceva suspect, pt ca asta inseamna aproape la jumatate de pret decat normal.

          Comment


          • Am revenit cu ceva poze
            Attached Files

            Comment


            • Șoricei ?! Dar nu este cam greu că doar nu este capac de roată?

              Comment


              • Eu am spus că l-am prins cu simț de răspundere fata de Dacia . 4 șuruburi cu piulițe, 4 ciuperci și șoricei.

                Comment


                • Eu as considera o imbunatatire daca am putea sa adaugam cumva butonul pt dezactivare ASR si ESP... Ar fi foarte util, mai ales ca se apropie iarna... Ce ziceti se poate? Daca stie cineva cam cat ne.ar costa?

                  Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Pai și unde sa îl pui ? Eu doar daca scot butonul de blocare geamuri spate.

                    Comment


                    • Cine vrea să încerce montaj buton ESP / off ESP, are în doc ataşat tot ce e necesar cu ajutor de la un electrician să încerce.
                      Pozele sunt din visu dokker care are de uzină acest buton montat.
                      Dacă softul din ecu ABS permite, atunci se semnalizează in TdB led ESP off. La astea de oraş L52-B52 se pare că unele permit altele nu, e la noroc, depinde ce var sw e scris în ecu
                      Trebuie un buton ESP / off dedicat dokker/duster/megane sau orice reno sunt la fel.
                      Attached Files

                      Comment


                      • X67 are alt bloc, fără HSA, schemele nici nu seamnănă și în plus e alt pin nu 16 - dar mă rog ...

                        În plus există X52 fără funcție HSA pe blocul ABS
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • ok maistre, era să nu se mai învârtă pămîntul fără tine, sunt blocuri diferite dokker/duster, bine că m-ai făcut atent
                          Ataşez doc din visu duster 4x4 cu esp deconectabil
                          Attached Files

                          Comment


                          • Blocurile au supplier diferit, soft diferit, referință diferită dar... unii le văd identice
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Mai citeşte odată ce am scris în #3460, oricum nu te mai privesc ca pe un om de bună credinţă şi nu am pretenţia de la tine să fi corect.

                              Comment


                              • Salut. Am achzitionat recent un Logan Prestige si ma intrebam daca pentru capacele de pe jantele de otel de 16 exista vre-un sistem antifurt?
                                Majoritatea am vazut ca le prind cu soricei si sincer nu vreau sa adopt aceasta modalitate inestetica si ineficienta.
                                Daca a descoperit cineva vre-o alta solutie va rog sa o impartasiti

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google