Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fix despre asta vorbeam si eu cu sotia astazi... sa schimbam cauciucurile.

    Totusi, esti sigur ca nu o sa mai ninga?
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Ninge,ninge..stau 1,2 zile si asta este!putere nu cred ca va mai avea ninsoarea.oricum e mare diferenta cu cele de vara

      Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

      Comment


      • meticulosul: intrebare - de cine-s fabricate jantele?
        n-as vrea sa pocesc, da` poate ca era bine de asteptat inca vreo luna de zile. diminetile inca-s reci.

        Comment


        • Jantele sunt orginale Dacia,model Chamade.In timpul saptamanii sunt la munca;am masina de serviciu.Azi am facut vreo 300 km,tare bine merge masina cu cele de vara,la 150 km nici nu se simte[emoji6]

          Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

          Comment


          • Parca vad ca în câteva zile o sa aveți iar viscol de martie pe la Onești

            Comment


            • si eu ma gandeam sa trec la cele de vara, mi le schimb destul de rpd singur

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Parca vad ca în câteva zile o sa avei iar viscol de martie pe la Oneti
                Sa nu vina de la capitala

                Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

                Comment


                • Salutare!
                  Am dat comanda de suport ochelari cu cod produs 8200826850 pentru a-l pune in stanga soferului sus si azi dupa ce l-am ridicat am constatat ca locasul de prindere al lui pe sasiul masinii nu se potriveste cu distanta dintre sistemul de prindere al suportului, distanta intre gaurile de prindere in sasiu este mai mare decat cea a suportului de ochelari....:-((( mai trebuie ceva si nu stiu eu ce? Este vorba de Logan MCV 2 din 2017.

                  Comment


                  • Eu stiu ca suportul se punea in spatele oglinzii, insa la 2017 acolo e microfonul si senzorul de temperatura, deci presupun ca sunt doar pentru Logan L1. Parca se mai monteaza si cum vrei tu ,deasupra usilor in locul manerelor insa e aiurea (parere personala).



                    Vezi daca te ajuta asta: http://www.tutorialelogan.ro/2014/02...plafon-in.html
                    Last edited by sadicu; 20 March 2018, 18:16.

                    Comment


                    • Pentru că s-a tot discutat de acel suport pentru ochelari, întreb și eu, nu dau cu parul...

                      Nu înțeleg de ce posesorii de Logan 2 nu folosesc acel spațiu ("scob?") de deasupra bordului pentru a pune ochelarii? De ce este musai nevoie de suport?

                      Să nu-mi spuneți că folosiți acea "gaură" pentru a pune cutia de șervețele?

                      Un vecin de-al meu ține acolo chestii voluminoase de aproape că-i obturează vederea la condus. Nu mai vorbesc de faptul că-i îi reflectă în geam fie noapte,
                      fie zi (mor când văd șoferii profesioniști că-și țin hârtii acolo).

                      Sincer, nu sunt adeptul celor de mai sus, dar cred că o amarâtă de pereche de ochelari merge de minune aruncată acolo...

                      *părerea mea
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Suport ochelari Logan II / Sandero II
                        Se poate si combinatie cu acele dopuri din link-ul de mai sus si suportul vechi de Logan I, insa trebuie data gaura in plafon.
                        Last edited by Midnighte; 20 March 2018, 18:31.

                        Comment


                        • In toate variantele dai gauri in plafon

                          Comment


                          • Varianta cu ochelarii in acel locas de depozitare de pe bord...nici gand, o sa faca zgomot foarte deranjant, tot felul de zumzaieli pe care nu le suport insa poate vreo varianta de la lodgy poate se va potrivi


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Originally posted by Midnighte View Post
                            Suport ochelari Logan II / Sandero II
                            Se poate si combinatie cu acele dopuri din link-ul de mai sus si suportul vechi de Logan I, insa trebuie data gaura in plafon.


                            Da, multumesc, o sa mai astept putin


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Last edited by danut.benghiu; 20 March 2018, 20:18. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by danut.benghiu View Post
                              Salutare!
                              Am dat comanda de suport ochelari cu cod produs 8200826850 pentru a-l pune in stanga soferului sus si azi dupa ce l-am ridicat am constatat ca locasul de prindere al lui pe sasiul masinii nu se potriveste cu distanta dintre sistemul de prindere al suportului, distanta intre gaurile de prindere in sasiu este mai mare decat cea a suportului de ochelari....:-((( mai trebuie ceva si nu stiu eu ce? Este vorba de Logan MCV 2 din 2017.
                              Asa il am montat eu, trebuie adaptat, schimbi urechile de prindere intre ele stanga cu dreapta si vor sta putin in afara, atasat este poza, la o gaura se potriveste si la una an facut loc cu un autoforant, suportul e prins cu holsuruburi originale.
                              Attached Files
                              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                              Comment


                              • Salutare!
                                cat de curand primesc si eu OP-ul pentru SLplus/0.9 (6480+rabla+5 ani garantie ?!)
                                Fapt divers - Sunt placut impresionat de dealerul din Iasi. Azi am dus defuncta la remat si am reusit sa o radiez tot azi. Am dat avansul acuma 10 zile, masina e in "depozitul" din iasi , in ~2 zile e posibil sa valideze voucherul si o platesc/ridic. Asigura ei 3 luni de numere rosii ( contra cost) daca am noroc sambata ma dau hutza.

                                Atatia bani in cont atata masina, nu cumpar banii de la banci ca sunt cam scumpi, no comment, dar am nevoie la neveta zilnica de un bibiu pentru ~40 km pe zi cel putin, uneori mai multe curse.

                                Am citit cate ceva din postarile ulterioare si mi-a atras atentia folosirea kederului de 1300. As dori ceva detalii daca se poate, de unde, cum...
                                În afara de covorasele din cauciuc "cu gat" .......... o lista de imbunatati obligatorii are cineva setata ? (aparatorile de noroi sunt utile vara/iarna ?)
                                Mă numesc BUREBISTA și conduc DACIA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google