Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai urmeaza sa fac si lateralele.

    Materiale necesare: mocheta neagra subtire, banda dublu-adeziva, cutter/foarfeca si multa rabdare si tutun
    Attached Files

    Comment


    • ...e adevarat ca zona aceea este expusa la "incarcat-descarcat" portbagaju;
      ...sunt curios cum ai rezolvat tu problema

      Comment


      • Aproape finalizata lucrarea. Au mai ramas mici detalii de finisare.
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by bogdan_cj View Post
          Aproape finalizata lucrarea. Au mai ramas mici detalii de finisare.
          Super bine arata ! Trebuie sa fac si eu la mine, mai ales in spatele stopurilor - avand Ambiance - mocheta lipseste cu desavarsire. Am tot emotii ca se agata ceva de vreun fir si il rupe...

          Comment


          • Originally posted by Oti View Post
            credeam ca sunt singurul stresat..... stai linistit, daca nu se vede, nu se aude, este cea mai putin import problema.... cauciucul ala se va rupe din alte motive iar vopseaua nu va avea de suferit.
            multam, da uneori poate ma stresez aiurea pe lucruri minore
            bogdan cj, ai facut o super treaba, ceva foarte similar facusem la vechiul logan
            la loganul acesta am demult in vedere sa fac o treaba identica,-am avut deja o zgarietura in acea zona-dar nu am gasit timp sa ma ocup, sper cat de curand sa gasesc timp, o imbunatatire foarte necesara dupa parerea mea
            Last edited by panselin4; 1 November 2014, 21:41.

            Comment


            • Foarte frumoasa lucrare Bogdane. Ai acoperit si tablele din fundul porbagajului pe care se sprijina bancheta spate?
              @Pippen - Adica vrei sa zici ca la ambiance tu nu ai mocheta in stanga si in dreapta porbagajului? ...dubios

              Comment


              • Originally posted by bogdan_cj View Post
                Aproape finalizata lucrarea. Au mai ramas mici detalii de finisare.
                nu te supara dar dupa parerea mea nu arata bine deloc!
                una este o mocheta ambutisata pe forma, una este ceva artizanal!
                iti respect lucrarea dar eu nu vad utilitatea acestei mochete.
                daca esti atent nu zgarii zona respectiva!

                Comment


                • Nu am cum sa ma apuc sa ambustiez mocheta, nu am cu ce. Am avut si la sandero-ul vechi asa ceva, am de obicei bagaje in portbagaj, care mai de care si deja am reusit sa am ceva zgarieturi pe buza aceea. Probabil nu arata foarte bine, dar pentru mine chiar e utila, prefer asa decat sa ma enervez de fiecare data cand vad cate o zgarietura in zona aceea.

                  Comment


                  • ...e bine Bogdane , poate nu este chiar super estetica , dar arata bine si in mod sigur utilitatea acelei mochete se va vedea in timp
                    ...doar cei care cara bagaje fregvent vor gasi practica protectia care ai realizat-o si la urma urmei este o zona care nu este expusa vederii tuturor.
                    ...felicitari !

                    Comment


                    • Originally posted by Bizo View Post
                      @Pippen - Adica vrei sa zici ca la ambiance tu nu ai mocheta in stanga si in dreapta porbagajului? ...dubios
                      Nu este nimic dubios, ci doar o economie "la sânge" făcută din partea uzinei.

                      Comment


                      • din perspectiva mea, care car nu numai bagaje, dar si multe materiale diverse, acea mocheta este mai mult decat necesara, si zic eu, si estetic este mai fain sa vad in acele locuri mocheta, in loc sa vad tabla goala

                        Comment


                        • Ma gandeam si eu sa protejez acea zona de incarcare de la portbagajul de la Stepway, dar prin acoperire cu folie.
                          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                          Comment


                          • @bizo ... nu fa confuzie intre mochetele de pe lateralele portbagajului - care exista - si mochetele care sa acopere zona stopurilor - care nu exista la nimeni.
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • @M.FLORIN: Pe Acces nu ai mochete pe lateralele portbagajului(oalele roților)

                              tablele din fundul porbagajului pe care se sprijina bancheta spate la rusi sunt vopsite în negru din fabrică indiferent de culoarea mașinii.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by M.FLORIN View Post
                                @bizo ... nu fa confuzie intre mochetele de pe lateralele portbagajului - care exista - si mochetele care sa acopere zona stopurilor - care nu exista la nimeni.
                                Florine, vrei sa spui ca nici tu nu ai pe Laureate mocheta care acopera zona stopurilor ? Incredibil, pana unde duce ,, economia asta ,,. Pe vechiul Logan Laureate 1.6 din 2007 aveam si nu era echiparea de top, parca Preference sau Prestige(poate fac o confuzie) era echiparea de top la momentul respectiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google