Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • a iesit bine.... sper sa tina chinazeria de 12 lei....
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • De la colegii nemți roți 8.0x18 cu anvelope 215/35R18 pe MCV2
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • arata la fel de penibil precum escalade-urile de negri cu roti de caruta.

        Chris Rock ukazuje nam różnice pomiędzy bogactwem a zamożnością. Po pełen występ, w lepszej jakości zapraszam na konto na facebooku, Crankees.Wytłumaczenia:B...


        gen

        Comment


        • Si rotile de 18" par mici pe elefantul ala ...Ar trebui un talon mai mare, 35 e prea mic. Spatele e absolut penibil cum arata. Si se mai vad si tamburii aia, macar daca avea discuri pe spate, sa luceasca un pic ceva pe acolo...
          Last edited by bogdan_cr; 31 October 2014, 18:55.

          Comment


          • Până acum toți visau la roți mai mari pe X52, acum că s-au pus arată nasol.

            ABS-ESP-ul asta nou știe de maxim 205/45R17
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Merge si cu 215 50 r17
              Testat de mine


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              205/45R17 este echivalentul lui 185/65R15 la diametru


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Last edited by stoicanu; 31 October 2014, 19:06. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic

              Comment


              • Hai să zicem că astea sunt valorile pentru care e "optimizat" ABS-ESP-ul și în cazul TCe și dCi GEP-ul(servodorecția).
                Attached Files
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Oare or omologa in Germania alte roti pe x52 ?
                  Daca da, atunci conform prevalentei legilor europene asupra celor nationale ( vezi taxa auto care s-a desfiintat ca a interzis-o Bruxelles - ul ) inseamna ca ar fi obligatoriu sa se omologheze si in Romania.
                  Zic si eu, nu dau cu parul ...

                  P.S. Taxa s-a desfiintat conf normelor CE, au schimbat numele din taxa de mediu in timbru de mediu dar taxa nu mai e voie sa se numeasca.

                  Comment


                  • La ei se omologhează pe mașină nu pe toate mașinile de același fel.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • am pus vaselina pe un surub care prinde o aparatoare de noroi, aveti idee vaselina ataca in vreun fel cauciucul de la aparatoare, sau vopseaua de la masina?

                      Comment


                      • @torque : si la noi teoretic e la fel, omologare individuala, RAR ar trebui sa accepte omologarea individuala >> nu te goneste RAR-ul, te goneste pretul omologarii individuale.
                        Dar citeodata nu accepta RAR-ul omologarea individuala, am patit-o personal. Nu accepta nimic individual, mi-au spus-o in fata, ceea ce e de neacceptat.
                        Last edited by bogdan_cr; 31 October 2014, 21:08.

                        Comment


                        • E cu dus și întors. Nu poți omologa orice/oricum. În Belgia ai o listă cu ce poți modifica.
                          Modificări gen xenon, lumini de alte culori, folii, jante de alte dimensiuni, tobe, frâne etc. sunt cauza. Ne mai mirăm apoi de accidentele cu mașini "tunate", cresterea RCA-ului și înmatricularile pe BG.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • ...sincer , nici mie nu-mi place cum arata MCV-u' ala cu rotile de 18".

                            Comment


                            • Originally posted by panselin4 View Post
                              am pus vaselina pe un surub care prinde o aparatoare de noroi, aveti idee vaselina ataca in vreun fel cauciucul de la aparatoare, sau vopseaua de la masina?
                              credeam ca sunt singurul stresat..... stai linistit, daca nu se vede, nu se aude, este cea mai putin import problema.... cauciucul ala se va rupe din alte motive iar vopseaua nu va avea de suferit.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Fiind topicul cu imbunatatiri, am adus o mica imbunatatire masinii. Am facut din mocheta o protectie unde e buza de incarcare a portbagajului, pentru ca am vazut ca se zgarie de la bagaje. Revin diseara cu poze.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google