Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poti posta niste poze cu rezultatul final?.

    MARIUS

    Comment


    • am revenit cu pozele promise
      acestea sunt aparatorile de pe fata, unde au montat aparatorile peste clipsurile de plastic de care ziceam
      aris86, tu ai platit banii acestia la manopera, dar au montat mai multe accesorii pe masina
      mie imi cereau peste 150 de lei doar pt aparatori, si am zis sa montez in alta reprezentanta, ca doar tot dacia scrie pe service
      din ce am vazut eu, un surub din partea de jos este infiletat in tabla, am pus ceva vaselina pe acolo, sper sa nu apara rugina ca ii omor
      ce ziceti sunt sanse de rugina din aceasta cauza? sau ce altceva se poate face?
      Attached Files
      Last edited by panselin4; 9 October 2014, 15:29.

      Comment


      • poze de la aparatorile de pe spate
        Attached Files

        Comment


        • Instrucțiunile oficiale: pentru spate pozele 17-30, pentru față 31-37

          A se observa niturile de plastic din poza 34.
          Attached Files
          Last edited by t0rquemada; 9 October 2014, 15:31.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Originally posted by Marian SLZ View Post
            Multumesc mult t0rquemada.O groaza de banuti pentru niste baghete cromate.Sa vad daca le pot comanda la reprezentanta de unde am comandat masina si poate ma tiganesc cu ei sa mi le monteze gratis.
            are pe forum utilizatorul Planetara o gramada de repere pentru Dacia - cauta la sectiunea Bursa.
            Eu am luat de la el niste chedere si obturatoare de praf - ti le trimite prin curier

            RTFM

            Comment


            • Multumesc pentru informatie @dadan.Am sa-l intreb pe Planetara daca are sau daca poate procura.

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                am revenit cu pozele promise
                acestea sunt aparatorile de pe fata, unde au montat aparatorile peste clipsurile de plastic de care ziceam
                aris86, tu ai platit banii acestia la manopera, dar au montat mai multe accesorii pe masina
                mie imi cereau peste 150 de lei doar pt aparatori, si am zis sa montez in alta reprezentanta, ca doar tot dacia scrie pe service
                din ce am vazut eu, un surub din partea de jos este infiletat in tabla, am pus ceva vaselina pe acolo, sper sa nu apara rugina ca ii omor
                ce ziceti sunt sanse de rugina din aceasta cauza? Sau ce altceva se poate face?
                Multumim Mult

                marius

                Comment


                • Astazi am fost la 2 baieti in Bucuresti si mi-am activat, inchidere inteligenta, semnalizare la franarea de urgenta, desi in soft apare "CU", cand intri in optiune apare "fara". Odata cu activarea aceste functii, s-a activat si alarma. Am avut 2 erori: una pe abs la 16800 km si la radio: boxa dreapta fata, tensiune in afara limitelor. Pe seara, am fost la un alt baiat de treaba si mi-a activat semnalizare cu impuls.

                  Comment


                  • Originally posted by Marian SLZ View Post
                    Multumesc mult t0rquemada.O groaza de banuti pentru niste baghete cromate.Sa vad daca le pot comanda la reprezentanta de unde am comandat masina si poate ma tiganesc cu ei sa mi le monteze gratis.
                    nu sunt chiar niste banale baghete cromate sunt chiar din inox ca la la ph 1 si de aceea sunt asa de scumpe.
                    e un trend pe langa sigla dacia si reno mare sunt puse si aceste baghete.

                    Comment


                    • Ne-am mai uitat prin Abs si am vazut ca se poate activa functia de presiune la valve pe fiecare geanta, alarma la depasirea unei viteze setate de tine in prealabil.

                      Comment


                      • Multumesc panselin4 pentru poze! Vedem cum e la primavara. Cand imi fac timp le montez si eu.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          Astazi am fost la 2 baieti in Bucuresti si mi-am activat, inchidere inteligenta, semnalizare la franarea de urgenta, desi in soft apare "CU", cand intri in optiune apare "fara". Odata cu activarea aceste functii, s-a activat si alarma. Am avut 2 erori: una pe abs la 16800 km si la radio: boxa dreapta fata, tensiune in afara limitelor. Pe seara, am fost la un alt baiat de treaba si mi-a activat semnalizare cu impuls.
                          Salut @aris86 ,
                          Cei care te-au ajutat cu toate acestea se ocupa in mod constant de asta ? . Adica fac asta si pt altii ? . Pe BANI Desigur .
                          Era un lucru bun daca puteam sa fac "semnalizare la franarea de urgenta"/" semnalizare cu impuls"/" alarma la depasirea unei viteze setate de tine in prealabil" .
                          Se ridica insa o intrebare:
                          - daca aceste fc NU au fost activate din fabrica si le activezi acum , unu la mana ca masina este inca in Garantie si la primul control ITP nu se va observa ca s-a umblat la setari si ai Necazuri?!.
                          Ce stiti despre asta ?.

                          MARIUS

                          Comment


                          • Da, se ocupa cu asta si se poate face pe bani. Din punctul meu de vedere, atat timp cat nu aduci modificari de ordin fizic, prin adaugare de componente hardware, nu ar trebui sa ai probleme. Apropo la remapare ai probleme la itp? Nu am auzit de astfel de cazuri. In schimb la garantie, daca ai softul stock, si nu sufera modificari de schimbari ale versiuni de fabrica nu ar trebui sa fie probleme sibin acest caz itinpot da un exemplu: cumperi un laptop cu windows inclus, pe care il poti customiza cum vrei tu, sau tot e in voga smartphone cu android. Fiecare modificare o face pe barba lui. Asa si cu montarea senzorilor sau a aparatorilor, atrage iesirea din garantie a elementelor modificate dupa iesirea din fabrica. Noi sa fim sanatosi si sa auzim de bine.

                            Comment


                            • @bijou ... Garantia si ITPul nu prea au nimic in comun. Sau mai bine spus garantia e una si ITPul altceva.
                              In alta ordine de idei producatorul (prin serviceuri autorizate etc) nu isi poate da seama de aceste modificari ale paramatrilor enumerati. Toate modificarie facute cu DDT si Derelek se fac direct in UCHul masinii iar la revizie nu se poate identifica daca asa au fost setate din fabrica sau s-au configurat ulterior.

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Nu afectează cu nimic garanția. Din contră, îți vor fi utile in trafic. Cum a zis si aris86, e ca la laptop.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google