Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Decupajul de la contactor este facut, dar este un plastic negru sub. In spatele balamalei din stanga, cam in zona unde era si la logan 1 intrerupatorul, vei gasi locasul. Daca ar fi si mufa pe traseul cablajului de la airbag ar fi foarte usor de facut.

    Comment


    • chiar m ai facut curios, ma voi uita maine mai atent,sa studiez problema
      ar fi faina cu lumina in torpedou

      Comment


      • Există locul pentru senzor, sub balamaua stângă a torpedoului, dar trebuie decupat, idem pentru lampă - o freză / dremel face minuni.

        Cablajul pentru airbag și iluminare torpedou(e dependent de versiunea de echipare și 100% pentru RO nu are mufe pentru lampă și senzor) e separat de cablajul principal al mașinii printr-o mufă (în care probabil ai și firele pentru torpedou -aici e cu 50% șanse)

        poza
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Ok, deci minifreza de decupat am, am gasit lampa si intrerupator plus instalatia electrica de la logan 1(sper sa se poata adapata). Oare topredoul se poate da jos cumva ca sa fie mai usor de decupat locasul pentru lampa?

          Vreau sa o montez cum vine din fabrica.

          Comment


          • E cam nasoala treaba, bordul e cam dintr-o bucata...
            Daca gresesc, sa ma corecteze cineva, eu asa inteleg din documetatia pe care o avem cei mai multi.
            o poza face cit o mie de cuvinte :
            Attached Files

            Comment


            • Torpedoul e corp comun cu bordul deci:
              1 dai bordul jos (da, sigur...)
              2 demontezi masca centrală și medianav/plug&radio și ai acces pe deasupra torpedoului
              3 decupezi din torpedou ( muncă de chinez bătrân)
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Se poate da usa de la topedou jus ca sa ai acces mai usor
                sigpic

                Comment


                • Am aflat ca la logan 1 e asa: Instalatia electrica pentru lampa si buton torpedo se conecteaza in mufa comuna cu cea de alimentare air-bag pasager.

                  Oare sunt si in mufa de aribag de la logan 2 locasurile pentru cablaj? Are careva o schema electrica cu mufa si fiecare pin in parte? Poate daca se potriveste ar fi floare la ureche de montat.

                  Comment


                  • Schemele nu sunt publice.

                    În poza 2 reperul 5 e cablajul pentru airbag pasager cu lampă torpedou



                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • cred ca voi incerca sa montez precum florin o lampa in torpedou, dar care sa functioneze pe baterii si sa fie activata electromagnetic
                      era buna si varianta pe care o avea logan 1 , dar din pacate ar trebui taiat din plasticul de la torpedou, ceea ce este cam complex

                      Comment


                      • Erau la lidl si lampi cu senzor de miscare, cred ca este cel mai ieftin si cel mai rapid.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Eu am lampa aia de ceva vreme si e super ok. Se monteaza usor si in plus lumineaza suficient de bine in interior.

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Poti sa postezi un link cu lampa? Sau un link de pe forum unde ai prezentat detalii si eventual poze despre ea? Multumesc!
                            Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                            Comment


                            • Eu am una de la ikea cu intrerupator se pune cu dublu adeziv si functioneaza cu baterii.
                              sigpic

                              Comment


                              • am uitat sa i multumesc lui m florin pt raspunsul promt,
                                am fost chiar ieri in ikea si m am uitat special si de lampa de genul-pentru torpedou, si nu am vazut nimic care sa ma ajute
                                as prefera ceva cu senzor sau cu contactor, cumva sa se aprinda lumina la deschiderea usii
                                Last edited by panselin4; 10 September 2014, 18:44.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google