Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • este mult mai OK infolierea, sort capota parca se numeste, cineva pe un forum se plangea ca zgaraie (matuieste) vopseaua in timp, se strange mizerie intre sort si capota si se freaca de vopsea.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Traducerea din engleza ar chiar sutien de capota, e o cretinatate.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • aloha. Stie cineva de unde pot comanda niste bandouri dinalea laterale? A achizitionat cineva chestii dinastea? Ca ma gandesc ca ar fi compatibile logan<=> stepway. Mersi!
        sigpic

        Comment


        • Costa 260 lei la reprezentanta.Sper sa nu gresesc. M.Florin a cumparat asa ceva.

          Comment


          • Originally posted by pilifida View Post
            aloha. Stie cineva de unde pot comanda niste bandouri dinalea laterale? A achizitionat cineva chestii dinastea? Ca ma gandesc ca ar fi compatibile logan<=> stepway. Mersi!
            Bandourile pentru logan (8201 401 421) nu se potrivesc si pe sandero (8201 401 416). Bandourile pentru sandero au alte dimensiuni.
            Eu le-am achizitionat din reprezentanta pe ale mele.
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Confirm,eu am cerut de logan si mi-au dat de sandero,cele pentru usile spate sunt mai scurte cu aproape 2cm,inca nu le-am schimbat,dar daca te uiti atent se observa ca-s mai mici.
              Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

              Comment


              • - salut, nu vreau dinalea in partea de jos a usilor. Cin dinalea de vin puse la o inaltime de mijloc a lor
                sigpic

                Comment


                • Pai ce vrei tu nu exista pe original pentru logan 2. Poate sa gasesti ceva a.m..

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • offf. mersi oricum
                    sigpic

                    Comment


                    • Urmatoarea imbunatatire ce imi trece prin cap sa o fac masinii e sa montez lampa in torpedo. Din ce am citit, lampa de torpedo e aceeasi de la logan 1, mai e necesar intrerupatorul si decupajul in bord. Eu ma gandesc sa o pun unde e din fabrica si la renault symbol. Sunt cateva poze cu un renault symbol cu cateva pagini in urma unde apare si pozitionarea lampii.

                      Eventual daca s-ar gasi cablajul de la renault symbol probabil ca ar fi mai simplu.

                      Comment


                      • Din cate imi amintesc cablajul este comun cu cel de la medianav. Deci ar trebui schimbat tot ca sa ai firele pentru lampa de torpedou.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Lampa pentru torpedou e identică cu cea din portbagaj de la x52. Cablajul e comun cu cel de airbag pasager,iar lampa e cuplată pe siguranța poziții dreapta
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • O fi oare mufa pe acolo?
                            sigpic

                            Comment


                            • Oare ar fi posibil de montat limitatorul de viteze , daca exista cablaj existent sau ce modificari trebuie aduse
                              Opel Vectra A 1995
                              Logan Preferance 2009
                              Logan Editie Limitata 2014

                              Comment


                              • si eu la loganul anterior montasem lampa de origine cu contactor de origine in torpedou
                                le cumparasem din vitan,plus cabluri si papuci, insa la loganul acela aveam zona de la lampa si de la contactor decupate, asa ca nu a fost prea greu- eu am mers la un electrician care lucra la dacia, si am aranjat cu el
                                era super, cand deschideam usa torpedoului,se aprindea si lumina inauntru
                                la loganul actual cred ca s ar putea monta, insa ar trebui decupate zona de lampa si cea de la contactor, ceea ce este mai complex, adica trebuie sa iasa bine, sa si stea acolo dar sa si arate ok, adica sa nu se vada marginea taiata urat
                                si cand ma gandesc ca la loganul vechi montasem si plafoniera de origine in spate, si suport de ochelari de origine, la loganul actual mai am de munca, dar asta este frumusetea nu?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google