Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Pune tolonul aici sa ved ce masina ai
    sigpic

    Comment


    • #92
      Aveti PM.
      Cablajul din poza 2 e facut din fire de Skoda Octavia.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #93
        Si eu, si eu vreau ...
        Multzam fain
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • #94
          Lampa ceata spate dreapta e prevazuta pentru tarile cu circulatia pe partea stinga, de-asta nu este activa pentru noi.

          Cit mai multe becuri sint bune, e bine sa fii vazut de ceilalti pe strada. Sa nu arate insa ca un pom de iarna

          Nu ca la L2 ar arata ...

          Comment


          • #95
            Pe acelasi pricipiu sunt si lampile de marsarier, si ghici ce sunt ambele active. Am scris mai devreme (2013) ca Dacia a facut economie la 2 m de cablu, m-am inselat sunt vreo 7m de cablu(pe partea dreapta a masinii pana in bord).
            Economia a fost mai importanta ca reglemetarile legale.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #96
              Activam tot ! Nu iertam nimic
              My Ride sigpic

              Comment


              • #97
                Vreau sa activez si eu al doilea stop ceata dar mai intai vreau sa trec de la becuri clasice la becuri cu led, ca sa nu mai stau sa fac toata masina santier cu cabluri si relee.
                Consumul cu bec cu led va scadea semnificativ si atunci nu ramane decat sa trec cablu de la stopul din stanga la cel din dreapta.
                Last edited by GFN; 21 July 2014, 21:40.
                Captain of the black pearl

                Comment


                • #98
                  @t0rq ceva sapaturi despre avertizare roata desunflata sau dezactivare esp?
                  Merci
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Nimic inca.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by stoicanu View Post
                      Pune tolonul aici sa ved ce masina ai
                      Am Seat.
                      merge si la mine
                      My Ride sigpic

                      Comment


                      • Nu ca le ai din fabrica.
                        sigpic

                        Comment


                        • t0rquemada , baga si la mine un PM cu activarea lampa ceata spate dreapta , multumesc anticipat.

                          Comment


                          • Originally posted by stoicanu View Post
                            @t0rq ceva sapaturi despre avertizare roata desunflata sau dezactivare esp?
                            Merci
                            aici senzori presiune

                            Comment


                            • @freee Noi vorbim de TPMS existent pe Logan II incepand cu 10.2014 pentru care se pare ca exista unele chestii deja prezente si pe ale noastre (2012-2013), asa cum a fost (este) cu HSA.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Am vazut ca apare in ultimul manual despre masina, a mea fiind fabricata acum in 07.2014 dar martorul in bord e inactiv. In carte spune ca ar fi senzori de presiune la valve. t0rquemada tu spuneai ceva ca ar merge si din senzorii ABS

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google