Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @dadan In poza de mai sus e codul cotierei originale, cotiera pe care o poti lua din reprezentanta sau de aici de pe forum, atentie insa la completul de livrare-daca ai geamuri spate electrice iti trebuie reperul E


    Orice alta cotiera vei pune, vei constata, in timp, ca a fost o alegere proasta.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • La cei fara geamuri electrice pe spate se scoate doar suportul de pahar din tunel si se monteaza?

      Comment


      • Da.Cotiera se monteaza in locul acelui suport pt pahar. Dar, pe langa asta, trebuie sa demontezi tunelul median din jurul franei, sa fixezi o tija metalica de tabla masinii si apoi pui la loc tunelul median, dupa care fixezi cotiera de acea tija.

        Comment


        • De ceva vreme ma tot bate gandu sa sporesc vizibilitatea usilor deschise pe tipul noptii.
          Asa cum masinile mai de soi au tot felul de elemente reflectorizante amplasate in fetele de usi etc, cam tot ma gandesc si eu sa adaug ceva reflectorizant in acele zone.
          DSC_0232.JPG DSC_0231.JPG
          DSC_0230.JPG DSC_0229.JPG
          DSC_0233.JPG
          Ceea ce mi-a trecut prin minte e folie refelectorizanta decupata in acele zone dar poate sunt si alte pareri. Stiu ca cel mai elegent ar fi sa amplases cate un ochi de pisica undeva in fetele de usi dar nu imi vine sa desfac si sa tai pe acolo.
          Multzam fain.
          Last edited by M.FLORIN; 27 July 2014, 17:12.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Sint masini care au in zona aia niste lampi cu dispersor rosu, care se aprind odata cu plafoniera, > cind deschizi usa < cred ca pe la dezmembrari poti gasi unele sa-ti placa si nu prea scumpe.
            Treaba este ca trebuie decupata tabla usii sa le montezi, trebuie venit cu firele de alimentare prin interiorul usii, lucru care din cite inteleg nu te tenteaza ( gaurirea usii etc )
            Tu ai cerut pareri si de la noi, am spus si eu pe a mea.
            Decit o parere.

            Comment


            • salut florin, eu pusesem la loganul vechi ochi de pisica dreptunghiulari de la norauto, care aveau pe spate banda adeziva, care se lipea foarte bine-erau fix pentru autoturisme
              le montasem la toate portierele in zona pe care o ai tu in prima poza
              chiar vroiam sa mi montez si la loganul 2 asa ceva, bine ca mi ai amintit
              cand montez voi pune si poze

              am fost azi la reprezentanta, si am vazut ca dusterul are obturatoare de praf la portiere, plus are cateva chedere in plus, inclusiv sub portierele din fata, si cheder roata la cele din spate
              nici macar la stepway nu s au obosit sa monteze asa ceva
              Last edited by panselin4; 28 July 2014, 15:48. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • a incercat cineva sa monteze o camera pentru marsarier? eu ma gandeam sa imi montez camera asta: http://olx.ro/oferta/camera-video-au...tml#dab7dd1003
                My ride

                Comment


                • Sa fie NTSC, atentie> unele camere au liniile de ghidaj suprapuse peste imagine, si nu pot fi dezactivate.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Am vazut ca au aparut pe forum la vanzare farurile de logan 2 editia de 10 ani(in anunt scria ca sunt modelul pt brazilia). Stiti cumva daca trebuie ceva adaptari pentru asta? Sau sunt plug&play?

                    Comment


                    • Nu au alte becuri si deci alte mufe?
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Ba da, de aceea ma gandesc, ca ar trebui schimbata instalatia electrica.

                        Comment


                        • E posibil sa nu trebuiasca modicicat nimic pentru ca au aceleasi functii si unul si celalalt.
                          Singura diferentza este ca au becuri separate pentru faza scurta su cea lunga.
                          sigpic

                          Comment


                          • Mufele difera. Ar trebui sa fie 2 mufe, una pentru faza scurta si una pentru lunga.

                            Comment


                            • Este o singura mufa pentru tot farul diferentza este in interiorul farului
                              sigpic

                              Comment


                              • In loc de 2 becuri H4 vei avea 2 becuri H1 si 2 becuri H7.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google