Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu ai nimic de pierdut:
    -verifica sub fiecare scaun cate fire ajung (dinspre masina spre scaun) in mufa verde, de sub fiecare scaun.
    -verifica prezenta unor contacte la siguranta F2 din grupul A

    Daca nu gasesti fire si nici contacte nu ai precablare
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Bun, hai ca o sa merg putin mai tarziu la masina sa verific. Revin eventual si cu niste poze.
      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

      Comment


      • Da, pui acolo tot ce transporti si nu se mai plimba in portbagaj. Plasa e elastica, foarte rezistenta - pana acuma sunt multumit de ea.
        Aparatori noroi: vreo 170 toate 4
        Deflectoare aer fata: 202 RON
        Plasa bagaje: 101 RON
        Aparatori noroi: 120 RON
        Montajul aparatorilor: 35 ron.

        Comment


        • ok, multumim de info, ma gandeam si eu de deflectoare de aer-paravanturi la acest logan, precum am avut la cel anterior, chiar nu stiam pe la ce pret as gasi( nici nu intrebasem la reprezentanta)
          am cumparat si eu aparatorile de noroi, dar inca nu le am montat, nu am avut timp, le am cu mine in portbagaj

          Comment


          • Originally posted by epuru View Post
            Bun, hai ca o sa merg putin mai tarziu la masina sa verific. Revin eventual si cu niste poze.
            Ai reuşit între timp să verifici?

            Comment


            • a confectionat cineva pana acum mocheta pentru capota portbagaj? ma bate gandul demult dar cam nu gasesc timp,plus trebuie gandit un sistem de prindere

              Comment


              • @torq poti face rost de un cod de turbina de 1.2 tce?
                Merci
                sigpic

                Comment


                • Bună dimineaţa/ziua/seara!
                  Stimaţi domni, zilele trecute mi-am cumpărat un nou claxon pentru Logan (II).
                  WOLO Bad Boy, varianta black. Luni, deci acum aproximativ 7 zile l-am montat la un service autorizat!
                  Stimaţi domni, îmbunătăţirea mea la Logan, este de fapt un mare minus şi nu prea pricep din ce motive! Adică, noul claxon, cumpărat de la distribuitor (nu din piaţa!) sună, undeva cam 30% cât claxonul original Logan!
                  Sunt oarecum descumpănit! În "fişa" claxonului WOLO Bad Boy, spune că "emite 118 dB la o distanta de 2 metri fata de sursa", dar după ureche, colegii care l-au auzit afirmă că nu ajunge nici la 20-25dB. Sincer nu mă pricep la aceste măsurători.
                  Există cineva de pe forum, din Galaţi, care să aibă un astfel de aparat de măsurare a sunetului?! Mă poate ajuta!? Sunt deschis la orice sfat, opinie, idee!
                  Înainte de a fi montat claxonul, în hală service-ului, claxonul a fost testat şi... din păcate nu se auzea mai puternic decât cel de Logan, dar cum montajul era deja plătit am optat să-l monteze.
                  Menţionez că noul claxon WOLO Bad Boy este montat pe un circuit separat, cu buton separat. Tot de la reprezentanţa de la care am cumpărat claxonul, am achizionat şi căblăraia, deşi mulţi au spus că nu era necesar deoarece era uşor de făcut. Eu însă am preferat să nu mă complic.
                  Stimaţi domni sunt deschis la orice sfat, idee!

                  Stimă

                  PS Vă rog să nu-mi comentaţi opţiunea de a-mi monta al doilea claxon (puternic!). Probabil îl voi folosi, dacă-i voi da "de cap" o dată, de două ori pe an... în situaţia aia cumplită când omul cu gingia vânătă e pe trecerea de pietoni, vorbeşte la telefon, se scobeşte în... se face "verde pentru maşini", eu nu-i zic nimic, el se întoarce la mine, începe să înjure şi să urle la mine: "ce... te grăbeşti, ce...!" ... şi multe alte situaţii asemănătoare
                  Last edited by danpetrovan; 10 August 2014, 23:58.

                  Comment


                  • E ca cel din poza? Alimentarea de forta sper ca e din baterie prin releu actionat de buton, ca altfel, se explica performantele proaste (presupun ca la proba pe "masa" suna mai tare)

                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • (10) turbo nou 144108762R 1543.28e+tva
                      Attached Files
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Stilus original pentru Medianav 7703085044 3.87e+tva
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Ai pus tu la un moment dat o poza cu acel capac de la broasca portbagajului care are si un maner de prindere pentru inchiderea capacului portbagajului - nu gasesc acum postul exact ... ai gasit vre-un cod pentru acel reper?
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • @danpetrovan nu cred sa aiba legatura cu masina din moment ce ai totul separat.
                            Poate produsul e defect sau nu ai suficientzi amperi in baterie.
                            sigpic

                            Comment


                            • CLAXON WOLO BAD BOY

                              "Alimentarea de forta sper ca e din baterie prin releu actionat de buton" - e alimentat direct din baterie, dar s-a renuntat la releu deoarece, din câte am înţeles de la electricienii service-ului, 2 pini ai releului trebuiau conectaţi la releul maşinii, de unde ar fi rezultat renunţarea la claxonul original (lucru nedorit de mine!).
                              De asemenea de la service am sunat şi la distribuitorul claxonului, iar acesta a spus că releul poate să lipsească dacă se conectează direct la baterie.
                              "releu actionat de buton" nu prea ştiu ce înseamnă! Sistemul nou instalat, da, este acţionat de un buton separat!
                              puff.. ceaţă totală!

                              Stimă

                              PS DA este cel din imaginea postată!
                              Last edited by danpetrovan; 11 August 2014, 23:15.

                              Comment


                              • Originally posted by Ampt View Post
                                Ai reuşit între timp să verifici?
                                Nu, n-am mai verificat ca am tot fost plecat si n-am mai reusit sa cotrobai pe sub capota. O sa ma uit maine.
                                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google