Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok am retinut si cat de curand am sa sa iau legatura cu ei .

    MULTUMESC ,

    MARIUS

    Comment


    • Originally posted by aris86 View Post
      Astazi am fost la 2 baieti in Bucuresti si mi-am activat, inchidere inteligenta, semnalizare la franarea de urgenta, desi in soft apare "CU", cand intri in optiune apare "fara". Odata cu activarea aceste functii, s-a activat si alarma. Am avut 2 erori: una pe abs la 16800 km si la radio: boxa dreapta fata, tensiune in afara limitelor. Pe seara, am fost la un alt baiat de treaba si mi-a activat semnalizare cu impuls.
      salut, poti pune ceva date de contact ale acestor persoane, si un pret cerut pentru modificari ? cred ca ar fi interesati mai multi colegi de forum, inclusiv eu
      am o intrebare, inchiderea inteligenta este aceea care blocheaza usa soferului cu prioritate ?
      si mai am o intrebare, toate modificarile sunt din soft, inclusiv activarea alarmei interne? adica nu se lucreaza nimic fizic la masina

      Comment


      • Nu e vorba de inchidere inteligenta, ci de deschidere inteligenta.

        Exemplu:ajungi intr-o parcare.Daca ai activa functia de inchidere a usilor dupa x kilometri, usile vor fi inchise. Deschizi usa soferului din interior, celelalte usi(inclusiv portbagajul) nu vor putea fi deschide din exterior decat daca mai apesi o data pe butonul de deschis ori de pe cheie, ori de pe bord.

        Toate modificarile sunt din soft!

        Comment


        • E deschidere în 2 pași nu închidere. La prima apăsare din telecomandă se descuie ușa șoferului, la a2a restul.

          Cele mai importante funcții sunt HSA, semnalizarea cu impuls și deschiderea în 2 pași. Pentru alarmă OEM trebuie adăugări hardware.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Pentru detalii trimiteti PM, nu am dreptul sa pun numerele de telefon pe un forum public.
            Programatorul care mi-a activat semnalizarea inteligenta mi-a spus ca masina stie cruise control din injectie si este nevoie doar de un volan cu butoane si trei fire trase in UCH si modificari in soft si merge apoi. I-am zis ca masina este in garantie si nu este cazul de modificari hardware.

            Deschidere inteligenta care se aseamana un pic cu cea de la logan 1, cand opresti masina, fara a actiona butonul de deschidere, se deschid doar usile din fata pe interior, restul raman inchise.

            Pentru Bucuresti, luati legatura cu userul valentinik69 pentru activari HSA, deschidere inteligenta, semnalizare AFU si diagnoza erori CB. Preturi accesibile.
            Last edited by aris86; 10 October 2014, 21:17. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • ok aris86, multumim frumos, deci pt activari HSA ,semnalizare AFU si semnalizare inteligenta , ai luat legatura cu userul valentinik69
              tare faza cu cruise controlul, deci s ar putea rezolva destul de usor-relativ

              Comment


              • Înainte să vă aruncați la RVLV, studiați topicul dedicat. Pe unele versiuni, pe langă butoane și activări poate fi nevoie de reprogramarea calculatorului de injecție - operație destul de delicată.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Revin cu o alta imbunatatire: montarea plasei metalice la gura de admisie a aerului de la aeroterma.
                  Timp de lucru:cam o ora
                  Obiecte necesare: o cheie de 16, un inbus mic cu muchiile rotunjite, un recipient cu silicon, plasa metalica plus o cheie de 12 sau 13(nu stiu sigur dimensiunea) pentru desfacerea suportului motoraselor pt spalat parbrizul.
                  Attached Files

                  Comment


                  • salut ma scuzați ca ma bag și eu ca musca în lapte, însă deschiderea inteligenta se poate face și pe ph1?

                    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Teoretic UCH-ul de x90 suportă deschiderea în 2 pași, problema e că, toate actuatoarele sunt puse pe ușă șofer(B4), deci, trebuie separate portbagajul, ușile spate și ușa dreapta față și puse pe B1 din negru// conector PI.
                      După asta DDT și activată funcția.

                      La x52 e BCM(UCH)-ul e deja cablat separat, trebuie doar activată funcția.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • deja m-ai pierdut în detalii ) îți dai seama ca o sa plătesc pe cineva, poate îmi și recomandati pe cineva... Dar m-am saturat sa ma dau jos din mașină și sa vreau sa umblu în spate și sa o deschid din telecomanda...
                        Deci sa înțeleg ca se poate și pe ph1?

                        Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • [QUOTE=Crs. Sandel;1622941]Revin cu o alta imbunatatire: montarea plasei metalice la gura de admisie a aerului de la aeroterma.

                          Sper sa nu supar daca am o mica obiectie, daca se aduna multa mizerie pe plasa, oare de cate ori se desface toata chestia aia pentru curatare, este suficient o data la doi ani sau mai des......., rezista la demontari multiple sau risti sa ajungi sa o lipesti ( ma refer la toata plasticararia)......As recomanda lipirea plasei in spatele grilei, este mai usor de curatat.
                          Last edited by Oti; 16 October 2014, 13:14.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Doar ca mizeria care poate ajunge in aeroterma nu intrea prin grila ci pe langa gura de umplere a rezervorului cu lichid sparare parbriz. ... si acolo nu ai cum sa pui asa ceva.

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • [QUOTE=Oti;1623094]
                              Originally posted by Crs. Sandel View Post
                              Sper sa nu supar daca am o mica obiectie, daca se aduna multa mizerie pe plasa, oare de cate ori se desface toata chestia aia pentru curatare, este suficient o data la doi ani sau mai des......., rezista la demontari multiple sau risti sa ajungi sa o lipesti ( ma refer la toata plasticararia)......As recomanda lipirea plasei in spatele grilei, este mai usor de curatat.
                              Citisem undeva ca e recomandat ca o data pe an sa demontezi cum am demontat eu si sa cureti mizeria care se aduna pe tabla dintre motor si habitaclu.
                              Initial am vrut sa montez plasa pe plasticul de la aeroterma ( se afla sub plasa pe care am montat-o), dar era mult mai inclinata si mizeria ramanea acolo. Asa, pe o plasa inclinata mai putin nu se poate aduna mizerie sau daca se aduna, se aduna foarte putina.
                              Vad peste 1 an cum se prezinta.

                              Comment


                              • Originally posted by M.FLORIN View Post
                                Doar ca mizeria care poate ajunge in aeroterma nu intrea prin grila ci pe langa gura de umplere a rezervorului cu lichid sparare parbriz. ... si acolo nu ai cum sa pui asa ceva.

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                                Poti sa pui ceva asemanator cu un burete gaurit si bagat fortat, asa am facut eu http://www.clubsandero.ro/black_white_lady-t1623p2.html

                                Crs.sandel ai dreptate cu demontatul grilei odata pe an si curatarea mizeriei, asa am sa fac dupa un an, sunt curios ce o sa gasesc.
                                Last edited by Oti; 17 October 2014, 08:38.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google