Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Oti View Post
    ...tot vreau sa pun un carlig sa car gogosarii lu soacra-mea cu remorca...
    După ce că motorul este "micuţ" vrei să-l mai supui şi la cazne...

    Comment


    • Dece e "micut" 1.4 mpi cat s-a tras de el mult si bine si nu a avut probleme.
      Face treaba si asta
      Ca o face mai lent asta e altceva.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Normal, "Eppur si muove"!

        Comment


        • Se vede cine nu a mers cu remorca niciodată.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Nu fii atât de sigur!

            Comment


            • Originally posted by Ampt View Post
              După ce că motorul este "micuţ" vrei să-l mai supui şi la cazne...



              Pune carlig ca duce fara nici o problema o remorca usoara fara frane, cei drept daca nu esti in zona montana si nu ai de urcat dealuri e suficient 1.2. Am tras odata o remorca cu dacia 1310 din zona Panciu si pana la Bacau fara emotii .... iar daca ai de urcat coline ai sa incingi rau ambreiajul pt ca un benzina nu are cuplu la turatii joase , motoarele diesel se preteaza mai bine la remorca, iar cum domnul OTI sta in NT totul e oke
              P.S: Acuma sper ca nu vrei sa cari cartofi de la vecinii tai din Harghita si sa ii aduci acasa, ca o sa iti mananci zilele daca o sa treci pe la Lacul Rosu!

              Comment


              • Când am scris "micuţ", m-am gândit în primul rând la cuplul motor (107 Nm/4.250 rpm) pe care îl dezvoltă "bestia" de motor de 1,2 16v.

                Comment


                • ...omul zice ca vrea sa transporte gogosari nu boltzari
                  ...duce lejer o remorca ce se inscrie in "parametrii tehnici" stabiliti legal

                  Comment


                  • Originally posted by Tinuletz View Post
                    Pune carlig ca duce fara nici o problema o remorca usoara fara frane,...
                    Nu-l învăţa la prostii...!

                    Comment


                    • Poi omul transporta gogosari (marfa voluminoasa dar USOARA), o remorca din aia incarcata cu gogosari nu sare de 400 kg si pe drum drept duce lejer, desi ma repet, eu am zis ca am carat cu dacia 1310 remorca de la Panciu la Bacau pe gpl fara probleme, recunosc ca abia prindeam 100 la ora si atunci tragea masina din greu, dar cum am simtit miros de ambreiaj ars .... am dat a 4 a si am mers cu 70 - 90 lejer

                      Comment


                      • @ Ampt Vrei sa se supere soacra pe Oti ca nu ii transporta gogosarii cu remorca!!!

                        Comment


                        • Salut .Ma bag si eu.Am carlig, am mers cu remorca incarcata cu 500kg pe drum drept fara probleme-90 la ora-nu m-a interesat mai mult.La deal-panta 1km-am mers pe benzina , fara probleme.Eu sunt multumit.Nu am avut curaj sa opresc in panta...

                          Comment


                          • daca opreai in panta ala erai ..... ii scoteai pistoanele afara ca sa o urnesti )

                            Comment


                            • Originally posted by maravela View Post
                              Nu am avut curaj sa opresc in panta...
                              De ce, nu "ţinea" frâna de mână?

                              Comment


                              • Frana tine ,are si remorca frana dar la plecarea de pe loc ,in panta,cu remorca plina dupa tine cred ca e mai grea plecarea-oricum nu as vrea sa incerc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google