Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Se programează ușor... desigur fiecare are în casă, programator de memorii, stație de lipit cu aer cald ......
    Se programeaza usor......desigur fiecare are in casa interfata DDT, eu pun bife, numai ca le pun la teste, chestionare.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Originally posted by stendor View Post
      Te rugam sa ne spui de unde au fost achiziionate si care a fost preul.

      Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


      Le-am cumparat din Romania.verifica forumul,am spus de cel putin 2 ori de unde intentionez sa le achizitionez,am asteptat 6 luni dupa ele dar se pare ca baietii din cluj s-au tinut de cuvant

      Comment


      • Uite aici : http://novline-romania.com/categorii...autovehicul=77
        Last edited by SCORPION21; 25 April 2016, 20:31. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Buna seara !
          Am montat de curand un montaj electronic care indica temperatura lichidului de racire si tensiunea . Montajul l-am pozitionat in plafoniera iar afisajul intr-o fosta oglinda cu bluetooh care nu mai era functionala. Multumesc pe aceasta cale colegului Fratello pentru montaj .
          Am insa o mica problema cu citirea exacta a temperaturii deoarece am un decalaj de 10 grade fata de temperatura exacta citita cu un ELM 327. Indica mai putin cu 10 grade.
          Eu am pozitionat senzorul langa sonda de temperatura a masinii prin prindere cu folie de aluminiu autoadezive. Cred insa ca datorita inertiei termice a blocului motor apare acest decalaj.
          Ma poate ajuta si pe mine cineva cu sfaturi unde anume as putea monta sonda de temperatura a.i. sa indice o valoare cat mai reala ?
          Am atasat si o poza de pe forum in care se vede o modalitate de fixare a sondei pe acea tabla. Este buna aceasta modalitate ? Se gaureste tabla pentru pozitionarea senzorului ? Pentru ce eu nu am vazut ca tabla sa aiba aceasta gaura.
          Attached Files

          Comment


          • Pe turul caloriferului (țeava de lângă pedala de accelerație)
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Maneta stergatoare plug&play!

              Originally posted by Midnighte View Post
              Nu mai e mai usor de facut asta ? E plug - n - play...
              Unde gasim maneta aceea de Renault si la ce pret?
              Ptr montaj am vazut ca este un coleg pe forum foarte priceput!
              Ms anticipat!!!

              Comment


              • Dezmembrari - deci depinde cat negociezi. Eu am dat 200 lei, transport + verificare inclusa ( curier ) , masina de pe care am luat-o avea 500km ( maneta era impecabila ).
                Montajul il poti face tu, doar activarea din diagnoza sa ti-o faca cineva. Nu trebuie sa fii "priceput"

                Comment


                • @dorind, de ce nu iei semnal din firele senzorului masinii?
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Originally posted by einstein1984 View Post
                    @dorind, de ce nu iei semnal din firele senzorului masinii?
                    E o idee foarte buna! Nu m-am gândit la asta. Însă trebuie sa il întreb pe autorul montajului electronic dc e posibil asta. Si fără a perturba ecu-ul masinii in citirea valorii reale a temperaturii.

                    Comment


                    • E o rezistenta, nu cred ca montajul ar deranja. SI poti pune o siguranta pe fir, daca vezi ca perturba ce citeste ECU scoti siguranta si intrerupi circuitul.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Carenajele spate. 258 RON/SET de la http://novline-romania.com/categorii...autovehicul=77. Ieri le-am cumparat direct de la sursa (NOVLINE) din Cluj , ca tot am ajuns pe acolo.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Azi am montat în service bătător acustic de clio și megane 2, pe eșapament intre catalizator și toba intermediara. Total piese 48,67 ron. Manopera a fost din partea casei.

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            Azi am montat în service bătător acustic de clio și megane 2, pe eșapament intre catalizator și toba intermediara. Total piese 48,67 ron. Manopera a fost din partea casei.
                            Sa ne spui daca este vreo diferenta !!!
                            Daca da,care?

                            Comment


                            • Prima diferența pe care am sesizat-o când am plecat, mi s-a părut mai silențios motorul. Astăzi merg la drum întins pe DE. O sa revin cu impresii.

                              Comment


                              • Poze cu batatorul acustic.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google