Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca e mai usor si ieftin cu un dremel sa tai zona in carenaje care e oricum marcata si sa pui butoanele dedicate.
    Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

    Comment


    • Nu prea exista acele carenaje
      sigpic

      Comment


      • Daca imi aduc bine aminte ai doar pe partea soferului.

        Comment


        • Eu mi-am montat incalzire in scaune impreuna cu carenaje cred ca de PH1. Trebuie avut grija daca scaunul soferului e cu reglaj pe inaltime sa specifici asta ca difera carenajul. In rest iti mai trebuie 2 suruburi pentru ambele sa le prinzi (in partea din spate a scaunului). Eu le am de 1 an si totul este in regula.

          Comment


          • Originally posted by Bizo View Post
            Daca imi aduc bine aminte ai doar pe partea soferului.
            La versiunea laureate ai pe partea șoferului și loc marcat unde se decupeaza pentru buton încălzire scaune. În vara, am de gând sa montez și eu soția fiind destul de friguroasa.

            Comment


            • Stiu de cele 2 butoane in carenajul scaunului, dar ar fi mult mai comod in bord si estetic mai frumos decat butoane false.

              Comment


              • Unde ai butoane false? La Prestige poate

                La Laureate e full, buton dezactivare senzori parcare, eco, și pe centru buton geam șofer, rvlv, blocare geamuri spate, geam pasager + buton dezactivare S&S între scaune.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Daca nu ai RVLV ai butoane false in bord.

                  Comment


                  • Poti avea Laureate fara jante de aluminiu - implicit geamuri electrice spate, atunci ai un buton fals in bord, cel pentru blocarea geamurilor.

                    Comment


                    • L52-ul meu e full, de aia mi se pare o prostie să ai Laureate /Prestige fără opțiuni în ideea că "le montez eu în fața casei mai târziu".
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Ideal era sa fie incluse acele opțiuni la un preț mai mic, deoarece le-ar fi cumpărat toți, altfel te mai gândești daca le achiziționezi. Mai este o chestie, daca ar fi incluse toate ar creste cam mult prețul la mașina față de ambiance și atunci majoritatea ar lua ambiance cu AC.

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          L52-ul meu e full, de aia mi se pare o prostie să ai Laureate /Prestige fără opțiuni în ideea că "le montez eu în fața casei mai târziu".
                          Nu toti isi permit sa cumpere tot pachetul (Laureate + navigatie + jante + pachet securitate). Dintre toate, eu recomand ca lumea sa cumpere pachetul securitate (pilot automat, senzori parcare, volan si maciulie din piele) mai ales datorita pilotului automat, care montat ulterior achizitiei este mai costisitor decat daca ar fi montat din fabrica. Restul, cum ar fi navigatia si jantele de aliaj pot fi montate ulterior fara batai de cap si la un pret mai mic (in cazul navigatiei, ca jantele sunt mult mai scumpe in comparatie cu cele "din fabrica"). Si poate sunt clienti carora nu le plac jantele de aliaj de fabrica si, de asemenea, nu vad utilitatea geamurilor electrice spate.
                          Last edited by Crs. Sandel; 11 March 2016, 22:34.

                          Comment


                          • Urăsc "traforajul" de aia am luat mașina full.
                            Azi, cu ce am și știu, pot lua orice versiune de Acces (Logan/Duster ph2 ) și o transform în Laureate în 2 zile de muncă, problema e dacă merită efortul financiar.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Comment


                              • pozele cu mocheta cu fonomin de sub torpedou
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google