Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc! Cred ca o sa le vopsesc in rosu (mai putin tipator) cu vopsea rezistenta la temperaturi. Dar sa se incalzeasca putin afara.

    Comment


    • Sandero a primit upgrade: navigație și camera marcharierre.
      Attached Files

      Comment


      • Imbunatatiri Logan 2

        Cateva intrebari daca se poate:
        Este navigatie originala?este noua?ce pret a avut?a avut antena inclusa?s-a montat greu?Multumesc.

        Comment


        • Este navigatie originala sh, din 2012, provine de pe un dokker din Italia (2012). Antena GPS este de tip metalica. Montarea in sine dureaza cam 10 minute, daca ai softul adus la zi. La mine a fost un pic de lucru la ea, o ureche a fost stramba, si doua mufe un pic sparte (mufa giustick, care sta bine firul in ea, si cea de la antena a fost ancorata cu un soricel ca lipsea o portiune unde sa faca click). Pretul navigatie a fost 500 ron (navigatie, antena si transport), de la Pitesti de pe OLX.

          Comment


          • Excelent pret.Multumesc pt detalii.

            Comment


            • Si eu iti multumesc. Montajul a fost facut de catre torque, caruia ii multumesc inca o data pentru ajutor.

              Comment


              • o imbunatatire faina, mai ales impreuna cu camera

                Comment


                • Cum se zice, "best buy"? Asa da afacere! Sa prinzi navigatie cu 500 lei, pui si camera in numar. Sa o folosesti sanatos! Ce urmeaza? Vacanta sau.......
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Super combinatie ARIS ...pret bun!

                    Comment


                    • Am un vecin care a insonorizat masina in parcarea blocului, cu fonomin si aluband, este o diferenta majora intre cum se auzea inainte si cum se aude acum, merita toti banii, si el zicea ca nu a costat deloc mult
                      Imbunatatirea aceasta si eu cred ca merita facuta, indiferent de masina- cele premium sunt deja in alta liga si acolo nu cred ca mai are rost

                      Am vazut fonomin si la masinile de spalat rufe, in magazine care prezentau masinile oarecum desfacute
                      Am inteles ca si la aceste electrocasnice este folosita aceasta pasla pt diminuarea zgomotelor
                      Last edited by panselin4; 24 March 2016, 00:28.

                      Comment


                      • Originally posted by aris86 View Post
                        Este navigatie originala sh, din 2012, provine de pe un dokker din Italia (2012). Antena GPS este de tip metalica. Montarea in sine dureaza cam 10 minute, daca ai softul adus la zi. La mine a fost un pic de lucru la ea, o ureche a fost stramba, si doua mufe un pic sparte (mufa giustick, care sta bine firul in ea, si cea de la antena a fost ancorata cu un soricel ca lipsea o portiune unde sa faca click). Pretul navigatie a fost 500 ron (navigatie, antena si transport), de la Pitesti de pe OLX.
                        Aris, unde ai montat antena, in partea dreapt a bordului ?

                        Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

                        Comment


                        • de obicei nvh-u (noise-vibration-harshness) nu se rezolva numai cu pasla dar merge incercat

                          la s klass de ex citeam ca s-au folosit peste 100 de materiale diferite pt insonorizat


                          spuma poliuretanica folosita in compartimentul motor si pe tunelul de transmisie din cate am vazut eu pe net sa tot aiba vreo 5cm grosime. cea de pe interior e mai groasa

                          in plus, si geamurile joaca un rol major in insonorizare. si la masinile sport, cu geamurile deschise se aude destul de tare motorul inauntru dar odata inchise se aude mult mai plin.

                          vw passat de ex are optiune de geamuri laminate antifonate pt parbriz (asta e standard) si optional pt cele fata

                          pt o insonorizare buna parerea mea in primul rand e ca ai nevoie de aerodinamica (sa nu ai zgomote de vant la viteze mari), geamuri groase, chedere groase si in multe randuri, suporti motor sofisticati care sa reduca la 0 toate vibratiile... apoi vine partea de pasla si alte cele
                          Last edited by cristi....; 24 March 2016, 12:59.

                          Comment


                          • Originally posted by Cristin_M View Post
                            Aris, unde ai montat antena, in partea dreapt a bordului ?

                            Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk
                            Da, in partea dreapta. prinde foarte bine satelitii.

                            Comment


                            • antena de gps eu am montato chiar sub gura de ventilatie din dreapta,este o margine de plastic care nu ajuta sau incurca cu nimic.
                              am folosit banda dublu adeziva si am folosit si un mic holsurub pentru a fi sigur ca nu va cadea de la drumurile noastra.
                              am prins 7 sateliti intr-o zona uitata de lume,tehnologie si toate cele.

                              Comment


                              • In mod straniu, in zonele uitate de lume si fara cladiri inalte prinzi mai multi sateliti decat in canioanele urbane (conteaza cat cer vezi), deci comentariul tau e degeaba. In plus 7 sateliti prind cu telefonul de pe bancheta din spate.
                                Sateliti nu sunt mai aglomerati deasupra orasului...
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google