Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @flonick, mai mari nu gaseai pozele?
    @panselin se simte ceva reducere de zgomot/vibratii in mers?

    Comment


    • se simte o atenuare a zgomotului in mers, daca a sesizat o si nevasta este clar, mai ales ca aceasta mocheta cu fonomin este la picioarele pasagerului
      acum sa zic diferenta in decibeli nu stiu, trebuie masurat si nu am cu ce

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        ...pot lua orice versiune de Acces (Logan/Duster ph2 ) și o transform în Laureate în 2 zile de muncă...
        Da,...incl inchidere centralizata cu telecomanda pe cheie,

        Comment


        • Originally posted by panselin4 View Post
          se simte o atenuare a zgomotului in mers, daca a sesizat o si nevasta este clar, mai ales ca aceasta mocheta cu fonomin este la picioarele pasagerului
          acum sa zic diferenta in decibeli nu stiu, trebuie masurat si nu am cu ce
          Instaleaza pe Android un soft masurare zgomot, calibreaza-l intr-o camera fara zgomot, preferabil noaptea, faci masuratori scotind, montand accesorile antifonare in aceleasi conditii de drum. Eu pe Acces, am o medie de 75dB, drum in oras ora 12, trafic full, fara sa am nimic suplimentar antifonare.
          Ps
          Softurile de masurare: sonometru, sound meter.
          Last edited by Oti; 12 March 2016, 10:07.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • @bogdan_cr: Cheia să aibă 3 butoane pentru deschiderea portbagajului ca la x98
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Decit 16 byti stau in calea fericirii tale ...

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Urăsc "traforajul" de aia am luat mașina full.
                Azi, cu ce am și știu, pot lua orice versiune de Acces (Logan/Duster ph2 ) și o transform în Laureate în 2 zile de muncă, problema e dacă merită efortul financiar.
                la fel au gandit multe persoane si au cumparat varianta acces si se plang de tot ceea ce lipseste la aceasta versiune , is curios cum o sa integrezi modulul de reciclare al aerului in 2 zile si sa nu fie o chinezarie bineinteles ;)
                sigpic

                Comment


                • @mihaimmn: Diferența e că nu au acces la clip, derelek, scheme și lista poate continua.

                  Iar pe Acces pot integra direct, aeroterma de SL10/Prestige cu tot cu calculatoare, deci cum am scris mai sus totul se rezumă la merită
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Originally posted by panselin4 View Post
                    pozele cu mocheta cu fonomin de sub torpedou
                    Bravo. Arata super.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      @mihaimmn: Diferența e că nu au acces la clip, derelek, scheme și lista poate continua.

                      Iar pe Acces pot integra direct, aeroterma de SL10/Prestige cu tot cu calculatoare, deci cum am scris mai sus totul se rezumă la merită
                      corect si intr'un final totul se rezuma la nu merita
                      sigpic

                      Comment


                      • Gusturile nu se discuta, indiferent ca vorbim de mancare/filme/masini, etc. Știi vorba! Da-mi doamne, mintea cea din urma și as știi ce sa fac în prezent.

                        Comment


                        • [QUOTE=aris86;1707136]@flonick, mai mari nu gaseai pozele?
                          cu ce te deranjeaza ca pozele sunt mari?sa vada tot om...ul.......nici o aluzie aici

                          Comment


                          • Originally posted by panselin4 View Post
                            se simte o atenuare a zgomotului in mers, daca a sesizat o si nevasta este clar, mai ales ca aceasta mocheta cu fonomin este la picioarele pasagerului
                            acum sa zic diferenta in decibeli nu stiu, trebuie masurat si nu am cu ce
                            Sunt ceva aplicatii pe telefon ce masoara decibelii, dar nu stiu cat sunt de exacte

                            Comment


                            • Nu conteaza precizia daca folosesti aceeasi scula (telef, tableta) si faci comparatie intre masuratori (in aceeasi pozitie a aparatului in int masinii, bancheta spate), eventual masini. Un 5dB diferenta in minus inseamna ceva extraordinar, aproape ideal pt masina.
                              Daca nu gresesc: 20dB inseamna de 10ori mai mare sau mai mic fata de o marime considerata reper, samd.

                              Eu am o medie de 75dB, dar masuratoare este facuta o data, urmeaza sa fac mai multe mas cu tableta pusa in diferite pozitii in int masinii.
                              Last edited by Oti; 14 March 2016, 14:18. Reason: Automerged Doublepost
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Ma poate ajuta cineva? Vreau sa cumpar un set arcuri Eibach si in magazinele online nu e specificat daca sunt pentru logan 2 (doar Logan). A comandat cineva online si de pe ce site? Daca e cineva astept PM ca sa nu facem reclama! Multumesc anticipat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google