Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • una dintr-un material calumea e 100 de euro

    Original Ladekantenschutz Dacia Sandero II / Stepway IIMontage auf dem StoßfängerMontageklebeband vormontiertEinfachste Montagehttps://www.lzparts.de/dacia/s...




    asta e pt exterior

    si pt int e asta



    in total 200 de euro cele 2 plastice
    Last edited by cristi....; 27 April 2015, 23:56.

    Comment


    • plasticele acelea sunt faine, protejeaza si arata si bine
      singura problema este pretul
      poate vom vedea si colegi cu sandero care isi vor cumpara si monta asa ceva

      Comment


      • Aia de interior este absolut necesara, am mici zgarieturi pe tabla, dar nu sunt stridente.

        Comment


        • Am sa comand eu una de la rusi pt sandero ce imi va veni in vara. Cea de la nemti mi se pare exagerat de scumpa. O fi mai de calitate dar si pretul este triplu.

          By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • De la rusi e problema cu vama(piesa in sine e ieftina, dar vama te rupe), am vrut si eu sa comand pentru sandero ce l-am avut inainte.

            Comment


            • Eu am sa fac din mocheta, o tai dupa un sablon si o voi lipi cu moment, inca studiez solutia, daca se murdareste cred ca se curata greu fata de un plastic, nu stiu cat protejeaza in cazul unei lovituri.

              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Ii declari o valoare mica la vama, cred ca se poate rezolva si acest lucru.

                Comment


                • Daca cunosti pe cineva din Basarabia (student, a), poate iesi mai ieftin.....

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • si eu tot precum oti voi face o protectie din mocheta, dar nu o voi lipi cu adeziv, ci ma gandesc la o banda dublu adeziva, ceva reversibil

                    Comment


                    • nu tine banda dublu adeziva, sunt patit.........trebuie un adeziv care patrunde in fibra mochetei si se lipeste f bine de vopsea, timp de uscare/aderenta mic, ar merge si siliconul pt sticla/portelan dar are timpul mare....., cred ca ar merge si prenandezul este tot un moment dar mai slab calitativ, nu trebuie uitat pregatirea suprafetei - degresare.
                      Last edited by Oti; 28 April 2015, 11:28.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Tine cu banda dublu adeziva(am folosit de la bison ca dupa mine e cea care tine cel mai bine), eu mi-am facut din mocheta asa ceva si e foarte ok si tine.

                        Comment


                        • am sa incerc cu Bison, sa vad ce iese, eu m-am gandit sa folosesc o mocheta mai groasa (calit mai buna), voi taia doua fasii, una pt partea dinspre interior si o fasie pe partea superioara cea mai solicitata, nu o indoi cum am vazut la altii. Am sa fac dintr-un covor de cauciuc protectie si pentru exterior......inca caut ceva cu aspect........
                          Last edited by Oti; 28 April 2015, 12:03.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • @Oti Ai montat proiectoarele de ceata?

                            Comment


                            • inca nu....vreau sa fie o surpriza daca iese bine.........deja solutia am gasit-o, va fi ceva care va ocoli legea......
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Abia astept!
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google