Cosmetica/intretinere Zilnica A Loganului II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Cine tine la buzunarul lui isi face Casco neaparat, mai ales daca masina e relativ noua. Sa va dau un exemplu, culmea legat si de grindina ca tot se vorbea despre asta : Logan ph2 al unui prieten, ciuruit efectiv. Nu, nu exagerez...cand am fost in service pentru a vedea cum stau cu lucrarile ne-au aratat capota. Aveau incercuite aprox 500 de gauri. Imi pare rau ca nu am facut poze. Gaura de aprox 5000 lei ( capota schimbata, plafon si aripi indreptate la linie cu nu stiu ce ventuze) Bine ca a avut Casco. Ideea e ca oricat de atent esti, la cum se circula in ziua de azi sunt sanse mari sa te bubuie unul.

    Comment


    • #77
      Originally posted by GuGu21 View Post
      Eu la hypermarketuri parchez tot timpul masina cat mai departe de aglomeratie.
      Sfatul meu: lasati-le in parcarea magazinelor, departe de agitatie ...
      Stii care e cel mai mare dezavantaj aici ? ca-ti vine un mega nesimtit cu cosul de cumparaturi pana in zona unde si-a parcat si el masina (om tot grijuliu sa o lase cat mai departe de aglomeratia parcarilor de supermarket)nu intamplator foarte aproape de masina ta , si ce face romanul ?? lasa cosul langa masina ta...ca de ii este lene sa-l duca inapoi si de aici pana la o mega "scratch paint" nu dureaza mult.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #78
        Originally posted by prometheus View Post
        Stii care e cel mai mare dezavantaj aici ? ca-ti vine un mega nesimtit cu cosul de cumparaturi pana in zona unde si-a parcat si el masina (om tot grijuliu sa o lase cat mai departe de aglomeratia parcarilor de supermarket)nu intamplator foarte aproape de masina ta , si ce face romanul ?? lasa cosul langa masina ta...ca de ii este lene sa-l duca inapoi si de aici pana la o mega "scratch paint" nu dureaza mult.

        Cine e nesimtit nu se deplaseaza mai mult de 2 m cu carutul, nu merge 100m pana la marginea parcarii . La fel parchez si eu, departe de inghesuiala, niciodata nu am gasit carucioare sau alte nebunii pe langa ea.
        Last edited by k800; 29 September 2015, 16:54.

        Comment


        • #79
          Cum ati scapat de zgarieturi ?
          Exista ceva in comert de calitate ? sau trebuie neaparat polish ?
          Masina este neagra , zgarietura are lungimea de vreo 15 cm ,este alba ( asta inseamna ca s-a dus lacul ? )

          Comment


          • #80
            Originally posted by k800 View Post
            Cine e nesimtit nu se deplaseaza mai mult de 2 m cu carutul, nu merge 100m pana la marginea parcarii . La fel parchez si eu, departe de inghesuiala, niciodata nu am gasit carucioare sau alte nebunii pe langa ea.
            Tocmai distanta mare pana la zona carucioarelor îl face sa-l lase lângă masina altora și el își apoi liniștit de drum.

            Comment


            • #81
              Salut. A folosit cineva argila pentru decontaminarea parbrizului pe exterior? Parbrizul meu are o culoare diferita in zona neatinsa de stergatoare, iar in zona de actionare a stergatoarelor pe timp de ploaie, noaptea, se observa o pacla albicioasa care dispare dupa trecerea stergatoarelor.

              Comment


              • #82
                Pentru "pacla albicioasa" eu folosesc lichid de curatat geamurile dupa o spalare ce include si ceara. Spalatorii au tendinta de a insista cu ceara si pe parbriz iar cand e ploios afara ceara genereaza fix aceeasi senzatie ce nu-mi place. Nu stiu daca e la fel si la tine, dar si ceara de la spalatorie produce acelasi efect.

                La fel pentru zonele neatinse de stergatoare, tot cu solutia de curatat geamurile o rezolv. Lichidul de parbriz e vinovat pentru acele zone colorate (cel de la OMV, de exemplu, este cel mai rau in acest sens).
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #83
                  Argila se foloseste pentru decontaminarea de fragmente care patrund in lacul de pe vopsea, sticla e mult prea dura pentru a fi contaminata, mai mult de atat ai sansa sa zgarii parbrizul. Cred ca e ceara de la spalatorie, eu la spalare nu dau cu ceara pe masina, am observat ca atunci cand ii dau cu ceara strange foarte bine praful pe caroserie si apoi e mai greu sa-l indepartez.
                  Last edited by ugabrielu; 31 July 2021, 08:24.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google