Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lasa, macar acolo va avea mai multa vopsea...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • nu-i vopseste jumatate de plafon, numai portiunea respectiva stiu asta pentru ca a mai patit cineva la fel, tot cu Sandero, eu as vrea sa vopseasca inca o data tot plafonul pentru crapatura aia....aris86 sa faci o poza (mai multe poze , de undeva de sus sa prinzi tot plafonul si zona cu masticul crapat) inainte de vopsire (nu cu telefonul, sa fie ceva de calitate) si inca una dupa vopsire....presimt ca o sa fie probleme.....calit lucrare, nuanta vopsea, etc
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Vopsesc bine, si iese la nuanta, nu cred ca or sa fie probleme. Si daca intra apa pe acolo si apoi o sa rugineasca, sa vezi scuze: nu ati tratat la timp problema.
        Daca nu iese bine, urmeaza reclamatie.
        Last edited by aris86; 13 February 2015, 19:17.

        Comment


        • Stiu unde bati.... cum se face frumos afara ma duc sa le fac o vizita....
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Trebuie sa dea undeva pierduta vopseaua ca nu cred ca pot vopsi numai masticul ala
            Si ori cum va crapa tot timpul
            E cauciu si deferentele de temperatura il afecteaza.



            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Altii ce au patit de la masticul crapat

              Comment


              • o lectura interesanta si plina de invataminte, este o diferenta fata de cazul respectiv, la noi este numai masticul crapat, acolo sunt defecte de fabricatie... si se intampla in 2008! orice ar fi ma duc in garantie cu masticul......
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Asa am crezut si de rugina, ca vremurile au apus demult, dar surpriza in 2015 "rugineste" si cauciucul.

                  Comment


                  • Originally posted by maravela View Post
                    Buna dimineata.Azi fiind mai cald ,m-am apucat de spalat masina.La final ,dupa clatirea cu furtunul,am observat puncte negre pe caroserie,de la jumate in jos.Deci nu au cazut in urma spalarii-nici inainte cand am inmuiat cu furtunul, nici pe timpul spalariicu sampon, nici la clatirea finala.Parca ar fi firisoare de nisip,numai cu unghia se pot da jos,iar in loc a ramas ceva rosiatic,care numai cu greutate,cu unghia,abia am putut sterge acel rosu.Culmea aceeasi situatie e si pe bara spate din plastic ,inapoia rotilor din spate.Pe alb se vede foarte bine.Sa fie rugina?Nu am observat sa fie strapunsa vopseaua.Masina e luata in august 2014. A mai patit cineva asa ceva?Incerc sa pun doua fotografii.
                    Si eu am observat puncte identice dupa ultima spalare, baietii de la spalatorie, ca sa ma convinga sa le dau 100 de lei pt un ceruit, tpt insistau ca acele puncte sunt inceput de rugina,dar problema este ca se aflau si pe bara spate ,care este din plastic compozit, deci nu va rugini in veci, plus petele se sterg daca stergi insistent, chiar si cu unghia,ceea ce nu se poate intampla cu rugina
                    Clar nu este rugina, acele pete se vad bine pe alb, pe alte culori nu prea cred ca se vad
                    Si eu cred ca sunt de la materialul antiderapant

                    Comment


                    • --inceput de rugina,dar problema este ca se aflau si pe bara spate ,care este din plastic compozit,--

                      De cheder ruginit am auzit la logan...dar sa ruginieasca si bara din plastic...deja o dam sf-uri )))

                      Comment


                      • Originally posted by maravela View Post
                        Buna dimineata.Azi fiind mai cald ,m-am apucat de spalat masina.La final ,dupa clatirea cu furtunul,am observat puncte negre pe caroserie,de la jumate in jos.Deci nu au cazut in urma spalarii-nici inainte cand am inmuiat cu furtunul, nici pe timpul spalariicu sampon, nici la clatirea finala.Parca ar fi firisoare de nisip,numai cu unghia se pot da jos,iar in loc a ramas ceva rosiatic,care numai cu greutate,cu unghia,abia am putut sterge acel rosu.Culmea aceeasi situatie e si pe bara spate din plastic ,inapoia rotilor din spate.Pe alb se vede foarte bine.Sa fie rugina?Nu am observat sa fie strapunsa vopseaua.Masina e luata in august 2014. A mai patit cineva asa ceva?Incerc sa pun doua fotografii.
                        Au plombat zilele astea gropile de prin oras. Cred ca am si eu doua puncte maronii pe aripa, capatate ieri dupa amiaza, caci acu 2 zile era curata cand am spalat-o.

                        Comment


                        • Asta cu "pentru ca sta afara, orice masina rugineste sub cheder" e de panoplia umorului negru
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Citind ce probleme au unii dintre voi cu rugina, am profitat si eu de vremea frumoasa de afara sa-mi verific masina.
                            Am avut surpriza sa gasesc rugina la portbagaj, exact langa chederul de jos pe interior.
                            Daca imi trimite careva indicatii pe privat cum sa uploadez si poze(nu ma descurc) , am sa le pun.
                            Masina e de la sfarsitul lunii Mai 2014.
                            Sub masina nu m-am uitat, dar acum am emotii...

                            Comment


                            • Mergi la Go advanced, dublu click pe gestiunea atasamente si de acolo te descurci singur. O seara placuta!

                              Comment


                              • Originally posted by pippen View Post
                                Citind ce probleme au unii dintre voi cu rugina, am profitat si eu de vremea frumoasa de afara sa-mi verific masina.
                                Am avut surpriza sa gasesc rugina la portbagaj, exact langa chederul de jos pe interior.
                                Daca imi trimite careva indicatii pe privat cum sa uploadez si poze(nu ma descurc) , am sa le pun.
                                Masina e de la sfarsitul lunii Mai 2014.
                                Sub masina nu m-am uitat, dar acum am emotii...
                                Sub masina nu e problema, probleme e cu tabla de pe masina
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google