Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine stie ce NU se vede la Logan...
    Eu nu vad multe marci cu probleme de rugina, in zona unde locuiesc am cateva mii de masini parcate, Logan-urile sunt vizibil ruginite, mai vad cate un Opel Vectra B cu mici probleme pe la aripa spate, dar vorbesc de masini cu de 15 ani, nu ca astea ultimele de la Dacia care ruginesc in 15 zile.
    Last edited by mr.K; 17 February 2015, 13:55.

    Comment


    • Originally posted by mumus View Post
      De cand cu criza mondiala... Da deja sunt off topic...

      Ps, vreau si eu poza cu 3 toyota ruginite
      da sa fie de varsta loganului...

      Se rezolva chiar daca am sa fiu off


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Prin Bucuresti, sunt toyota, relativ tinere ruginite din pacate. Dar am vazut masini de 12-13 ani, scoase la vanzare care nu au pic de rugina, comparativ cu loganurile care ruginesc imediat la prima lovitura, mai ales cele albe, nemetalizate.

        Comment


        • Cum ai dedus ca cele albe nemetalizate ruginesc mai repede decat loganurile de alta culoare ?
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • In general pe alb sare in evidentza mai bine.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • E vorba de procesul de tratare al tablei la vopsire (asa se spune prin popor). Ca ne place sau nu, incidenta ruginii este mai mare la masinile albe nemetalizate, valabil si la alte marci.

              Comment


              • Cand cautam Logan pentru tata socru si eu am observat o incidenta foarte mare de rugina la Loganurile albe din aceasta cauza am si exclus aceasta culoare din cautari.
                Cel putin era un Logan la Brasov care avea 21,000 km prins rau de rugina pe la chedere.
                Altul alb in B avea rugina pe capota...(interior)
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • Eu posed Logan I alb de 3 ani(luat de nou) si pana acum n-am rugina decat langa luneta un punct foarte mic in rest se prezinta foarte bine.
                  Last edited by prometheus; 17 February 2015, 15:29.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Pai si punctul ala de ce a aparut? Ai lovit o acolo? A sarit vreo pietricica?
                    Sa stii ca nu e normal nici acel punct!
                    Masina mea e din Nov 2008 si nu are dram e rugina!
                    Mai am puncte unde a sarit vopseaua, dar am dat cu corector si atat.
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • Rugineste ptr ca si vopseaua este foarte, foarte proasta. Cred ca este aceasi vopsea de la 1310, super nova, solenza.
                      Logan din 2007 vs fosta dacia din 99. Ambele albe. Ambele la vopsea aveau aceasi nuanta de alb mat si super matuita si cum impuritati de rugina. Una langa alta, masinile zici ca erau din acealsi an de fabricatie si vopsite fix cu aceasi vopsea.

                      Cred ce cele metalizate stau mai bine la capitolul vopsea.
                      Last edited by Andyno; 17 February 2015, 17:11.

                      Comment


                      • Fratilor dar panarama sunt ))
                        Ma duc la reprezentanta, eu fiind ferm convins ca mi-a aparut rugina la troaca(conform pozelor).
                        Si ma pun eu sa explic care e baiul, unde e rugina, ca nu se poate asa ceva la masina noua si se strang in jurul meu o gramada de ingineri si inginerusi inclusiv patronul reprezentantei sa-mi asculte povestea mea lacrimogena.
                        Si ma duc dragilor cu tot alaiul dupa mine, de parca eram la nunta, la caruta sa le arat portbagajul unde e rugina.
                        Ghiciti care era baiul ? Masticul cu care e lipit chederul de portbagaj are culoare ruginei la mine(ma gandesc ca la toti). Cand au lipit chederul cei de la fabrica,a curs un pic de mastic exact pe o imbinare a caroseriei si astfel dadea impresia ca a puscat vopseaua in locul ala si ca a aparut rugina. Eu am tot sters la ea dar nu s-a dus, dar astazi a aparut unul cu degresant la reprezentanta si s-a dus masticul ala.
                        Nu vreau sa stiti cum m-am simtit, m-as fi ascuns sub masina dar am 1,94 inaltime deci cam greu.
                        PS: Va rog fiti blanzi la vorbe cu mine ) Mi-au fost suficiente momentele traite la reprezentanta.
                        Last edited by pippen; 17 February 2015, 18:17.

                        Comment


                        • Eu, unul, ma bucur sa aflu ca sunt si cazuri de alarma falsa.

                          Comment


                          • Deci nu rugineste chiar fiecare dacie

                            Mai bine sa pleci rusinat ca nu ai, decat nervos ca este...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Misto poveste )
                              Bucura-te de masina in continuare.

                              Comment


                              • Era ceară nu mastic.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google