Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @cristiboerica, dacia nu ruginește, doar ți se pare, majoritatea colegilor spun același lucru: nu exista rugina la dacia.
    P.S. e un pampflet

    Comment


    • @stolniceanu, câți ani are opelul tău? Are 2 ani, ca sa rugineasca precum Dacia? O fi low-cost, dar nu cred ca își dorește nimeni sa rugineasca atât de repede.

      Comment


      • Originally posted by NOF View Post

        Logan 2 din 2014. E grav?

        Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


        Aceeasi problema am avut-o si eu in acelas loc
        Pe garantie se remediaza fara discutii


        Sent from my iPhone using Tapatalk


        Prima poza este pasaj nereparat
        A doua poza este pasaj reparat


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Last edited by stoicanu; 6 March 2017, 17:13. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • Dar totusi, de ce nu am auzit de rugina la Duster?

          Comment


          • O sa-ti explice imdiat mr.K cum ca oamenii sunt rusinati de alegere...si nu spun.
            P.S. Pentru ca s-au vandut mult mai putine decat logan-uri. Sa ai 1000 logan-uri cu rugina vs 100 dustere...pare o diferenta pana cand vezi ca logan-ul s-a vandut de 10 ori mai bine. Si daca 0.1% din masini fac rugina...numarul de logan-uri cu rugina or sa fie mai multe decat alte marci. Atat.

            Comment


            • Originally posted by ciprs View Post
              Dar totusi, de ce nu am auzit de rugina la Duster?
              ia cauta pe "goagal" scandalul din Anglia. e celebru.
              la noi s-au vandut in continuare.

              Comment


              • Da...cele din india...dar din RO?
                Nu de alta...dar india...chiar daca de multe ori asmanariile sunt izbitoare (sunt zone din TM la fel de rele ca cele din india)...totusi...nu este india

                Comment


                • in perioada aia si cele din romania erau tot din india.
                  aici nu se mai facea duster.

                  Comment


                  • Originally posted by ciprs View Post
                    Dar totusi, de ce nu am auzit de rugina la Duster?
                    Rugina e cea mai mica problema la Duster.. [emoji2]
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Dar care-i problema cu ele? (In afara motorului 1.2TCe...de care am auzit ca nu-i foarte reusit)

                      Comment


                      • Aerodinamica e deficitara la duster, înaltă și instabila și consumul mare la 1,2 TCe.

                        Comment


                        • In schimb offroad sunt mai bune decat vw tiguan
                          http://m.************/teste-auto/tes...tiguan-6164013
                          Ce stie sa faca duster

                          Scuze pentru offtopic.
                          Ar trebui sa fie rezistent la rugina daca e facut pentru drumuri cu noroaie si altele.

                          Comment


                          • Originally posted by ciprs View Post
                            Dar totusi, de ce nu am auzit de rugina la Duster?
                            Pentru ca nu te-a interesat.
                            Au forum, ia vezi cum rugineau aripile spate la masini de 1 an vechime.
                            O sa-ti explice imdiat mr.K cum ca oamenii sunt rusinati de alegere...si nu spun.
                            Spun, doar ca pentru posesorii de Dacia niste rugina nu e o problema, au trait cu ea jumatate de secol.
                            Mai sunt si cei ca tine, care nu accepta ideea, daca la masina lui nu a vazut rugina. Inca.
                            Last edited by mr.K; 7 March 2017, 09:14.

                            Comment


                            • ai perfecta dreptate. Plin pe forumuri...aproape 5 (aia cu tamburii ruginiti sau cu mai stiu eu ce surub expus nu se pune). Ti-am mai spus, daca tu nu ai un minim grija de masina...si a ajuns o rabla...nu inseamna ca masina este proasta (bine...nici a mai stralucita nu este...totusi, este o ieftinatura).
                              P.S. Am sa-mi caut o fosta colega de servici...Honda cumparata de noua, dupa 4 ani...arata de parca a trecut trenul prin ea...si la 45.000 km...este pe butuci (ceva supapa fisurata)

                              Comment


                              • Nu inteleg ce grija sa ai de tabla unei masini noi, ca sa nu rugineasca. Sa dai cu apa sfintita, poate.
                                De aia multi cheama popa cand isi cumpara masina.
                                Recunosc, nu l-am chemat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google