Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • L1 Ph2 se stie ca in anii 2004-2005
    Ala de care zici matale e L1 ph1.

    Comment


    • Nu suntem actionari. Multi nici macar fani dacia/logan (daca imi permiteam, clar imi luam altceva...dar in 10-12k, sa nu te coste prea mult pe perioda de exploatare...nu prea gasesti...si sa muncesc ca boul un an de zile doar pt o masina...sorry...am alta treaba mai importanta in viata). Doar ca nah...totusi...cand discutam...sa incercam sa aducem si niste argumente solide. Faptul ca 1% din cazuri logan-ul rugineste...fata de 0.99% din cauzir la alte masini...tot se incadreaza in standard.

      @mr.K dap...corect...scuze

      Comment


      • Am inteles ca pragurile nu sunt galvanizate.
        Eu nu am probleme cu rugina fabricatie ianuarie 2013, cumparat iunie 2013.
        Logan octombrie 2009 de la servici nu are rugina deocamdata.

        Comment


        • Pragurile nu sunt galvanizate, probabil aripile pe spate.

          Comment


          • Faptul ca 1% din cazuri logan-ul rugineste.
            1% ruginesc in primele 3 luni.
            Dupa 5 ani, procentul e de 2 cifre diferite de 1 si 2.

            Comment


            • Asta ai citit in cafea asta dimineata? Sau iar trolling?

              Comment


              • Am visat eu mai demult ca a fost o rechemare pentru rugina. Cand m-am trezit, visul s-a adeverit.
                Si continua, doar ca nu mai e vreo rechemare, acum se duce fiecare, pe garantie.

                Comment


                • Bolovan, eu as fi curios sa stiu cum ai calculat tu de ti-a dat ca 1% din Logan-uri ruginesc.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Simplu, la o firma cu care colaborez, exista o flota de 65 logan-uri (cel mai vechi din 2008 cred...inainte sa para Ph2)...unul singur a avut rugina (undeva la un punct de sudura din portbagaj)...in rest n-au avut rugina.
                    Iar din toate logan-urile pe care le stiu...doar al meu a avut rugina (si a avut...nu gluma )

                    Comment


                    • Esti tinichigiul lor de stii asa bine masinile?

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        Simplu, la o firma cu care colaborez, exista o flota de 65 logan-uri (cel mai vechi din 2008 cred...inainte sa para Ph2)...unul singur a avut rugina (undeva la un punct de sudura din portbagaj)...in rest n-au avut rugina.
                        Iar din toate logan-urile pe care le stiu...doar al meu a avut rugina (si a avut...nu gluma )
                        1% inseamna o masina din 100. Ori, la acea flota, e o masina din 65, deci procentul este mai mare.

                        Inseamna ca stii/cunosti 100 de loganuri. A avut al tau Logan rugina cat pentru toate cele 100 de Loganuri.

                        Comment


                        • la sapte 7 ani masina si-a facut norma de casare, si la 7 ani Reno/Dacia scoate un model nou, asa ca mergeti la remat cu aia veche si luati una noua

                          oricum in 7 ani oricit de prost ar fi reno/dacia nu se strapunge tabla de rugina

                          lucru nou e lucru nou

                          Comment


                          • crezi ca are cineva bani de masina la fiecare 7 ani ?! eventual cu un aer conditionat...etc ?!

                            Comment


                            • La romani creditele auto se fac pe 10 ani.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Am visat eu mai demult ca a fost o rechemare pentru rugina. Cand m-am trezit, visul s-a adeverit.
                                Si continua, doar ca nu mai e vreo rechemare, acum se duce fiecare, pe garantie.
                                Eu m-am incdrat la rechemarea respectiva. Operatiunea a fost de bagare ceara in praguri. Altceva nu i-au facut, nici rugina n-a avut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google