Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aris86 View Post
    Tocmai ce am văzut un logan de 1 an de zile în reprezentanta cu rugina în portbagaj în zona rotii de rezerva. Omu îl întreba pe agent ce părere are uzina de această problemă. Agentul i-a răspuns sec: tot ce are probleme se repara pe garanție și fără alte explicatii.
    Eu cand aud pe aici ca rugina se rezolva pe garantie ma umfla rasul.

    A rezolva rugina, pentu mine inseamna a inlocui elementul ruginit cu totul.
    Daca revopsesti peste rugina ascunsa in tabla, e apa de ploaie.

    In concluzie, niciodata nu te va ajuta garantia cand apare rugina, pentru ca ajutorul ala e temporar.
    Dupa garantie ce faci cu masina?
    Sut romanii un popor de nababi ca sa arunce la fier vechi masini de 6 ani?

    Comment


    • @K, pai multi ne spun ca nu rugineste Dacia, dar in service e imposibil sa nu gasesti 2-3 masini ruginite.
      Tinichigeria este extrem de scumpa si nu ai rezultate mereu.

      Comment


      • @K, pai multi ne spun ca nu rugineste Dacia, dar in service e imposibil sa nu gasesti 2-3 masini ruginite.
        Cei carora nu le-a ruginit au zis ca lor nu le-a ruginit. Ceilalti 2-3 cu masinile ruginite din service au zis ca lor le-a ruginit.
        Daca mie nu mi-a ruginit si gasesti in service vreo masina ruginita (care nu-mi apartine) nu inseamna ca te-am mintit.
        Chiar tu zici: "multi ne spun ca nu rugineste... ...gasesti 2-3 masini ruginite."

        Comment


        • Important este si exploatarea ei!In cartea tehnica este specificat!

          Comment


          • ce ? ca rugineste ? sigur scrie si in cartea tehnica.

            Comment


            • Chiar asa. Cititi in carte cum e recomandat s-o speli.

              Comment


              • in cada cu sampon baby johnson ca sa nu-i cauzeze si sa nu faca matreata.
                cum s-o speli ca sa nu rugineasca ?! o duci la dry cleaning ?

                Comment


                • @aris86 era culmea ca in service la tinichigerie sa vina astia care n-au probleme de caroserie...Sincer, eu daca n-am probleme nu ma duc sa-i vizitez

                  Comment


                  • Originally posted by B997NDL View Post
                    ...
                    cum s-o speli ca sa nu rugineasca ?
                    Scrie in carte cum s-o speli ca sa reziste mai mult.
                    Last edited by Fanez; 9 May 2017, 00:12.

                    Comment


                    • M-am dus pentru un dosar de casco, in toamna am lovit un caine si acu am zis sa ma duc sa înlocuiesc bara, asa am aflat, ca nu ma intereseaza sa vizitez de drag service-ul.

                      Comment


                      • Originally posted by sorin74ivn View Post
                        Important este si exploatarea ei!In cartea tehnica este specificat!
                        Ce scrie despre intretinere in scopul de a preveni rugina?
                        Un scan dupa paginile respective, se poate?

                        Chiar asa. Cititi in carte cum e recomandat s-o speli.
                        Fane, daca ai ceva de spus, spune pana la capat.
                        Deci, cum trebuie s-o speli masina si unde scrie, la ce pagina?
                        Last edited by mr.K; 9 May 2017, 08:13.

                        Comment


                        • Asta e chiar de ras.. acum trebuie sa spal masina intr-un anumit fel ca sa nu rugineasca.

                          A mea dupa 2 ani nu are probleme, dar ce s-a intamplat la stoicanul, mai ales la usa nu e absolut deloc ok.

                          Macar in cei 6 ani de garantie, masina sa nu aiba probleme cu rugina, peurma Dumnezeu cu mila.

                          Comment


                          • Majoritatea problemelor sunt la inbinari
                            Problema de la stalp este datorita unei inbinari defectuoase prin care i se permite apei sa se infiltreze in interiorul stalpului
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              ...
                              Deci, cum trebuie s-o speli masina si unde scrie, la ce pagina?
                              Incepand cu pagina 4.16.

                              Comment


                              • nu va certati, ca n-o sa gasiti nici unde in manual cum sa speli masina pe dedesubt, sa nu va rugineasca suportul rotii de rezerva.
                                mai in gluma, mai in serios, dacia se asteapta sa vina utilizatorii cu propuneri de gaurire a pragurilor/lonjeroanelor,etc, caq sa se elimine apa adunata din cauza neglijentei in procesul de fabricatie?
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google