Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu cred ca au ruginit mult mai multe, dar n-ati cautat voi mai amanuntit, asa cum au facut ei nici eu nu caut pentru ca oricum n-am bani de dat pe tratamente anticoroziune si pe vopsit.

    Comment


    • Cand am vazut pozele lui Stoicanu prima data m-am uitat la un L2 1.2 16v din 2015 (il are un unchi la care merg frecvent), 30000km, si nu am gasit nimic.

      Mai mult ca sigur ca sunt multe cu probleme dar tot nu cred ca e ceva generalizat.


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • M-am uitat sub chederul de care vorbeşte aris86 şi cel puţin la mine nu e pic de rugină.

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          Hai mey Stoica e, strici bucuria oamenilor. Ei cunosc una și buna, l2 nu ruginește.
          Ia pune mataluta un singur post in care cineva, afirma acest lucru; ca sa lamurim aici treaba asta.
          Pana la proba contrarie, e doar trolling. Si nu e prima data.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by Luciano2 View Post
            M-am uitat sub chederul de care vorbeşte aris86 şi cel puţin la mine nu e pic de rugină.
            Preventiv sa te uiți la capota, la scurgerea de la parbriz și alte elemente.
            Ață timp cât utilajul din dotare a ruginit un pic peste 1 an, Dacia=rugina, impresia generala nu se mai poate schimba.

            Comment


            • Rugina este rugină "adevarată" doar cind este tabla străpunsă, restul sunt mofturi ... scrie şi în carte la garanţie, rugina străpunge tabla din interior spre exterior, altfel ... pa !, nu se pune ...

              Na poftim, am ajuns să ţin cu ăştia de la Dacia

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                ...
                Ata timp cât utilajul din dotare a ruginit un pic peste 1 an, Dacia=rugina, impresia generala nu se mai poate schimba.
                Noi vedem ce se scrie pacilea despre Dacia. Nu vedem ce se scrie prin alte forumuri despre alte masini.
                Doo cuvinte am de zis: "toate face asa".
                Cand zic "toate" inseamna toate masinile (mai putin cele de peste 50.000 de euro despre care nu m-am informat).

                Comment


                • mai las-o jos. ruginesc si altelec dar dupa 10-15 ani, nu dupa 6 luni-un an.
                  au fost destule ph1 pe aici care aveau puncte de rugina dupa 3 luni.

                  Comment


                  • Nu comparaţi L1 cu L2 la capitolul ăsta

                    Comment


                    • crezi ca au fost mai ingrijit lucrate L2 decat L1 ? cred ca singurele facute mai bine au fost ph2, in special din 2009.

                      Comment


                      • Da eu cred. Însuşi faptul că au introdusă ceară anticoroziune în locurile sensibile spune ceva.

                        Comment


                        • Originally posted by B997NDL View Post
                          mai las-o jos. ruginesc si altelec dar dupa 10-15 ani, nu dupa 6 luni-un an...
                          Repet: vedem ce se scrie pacilea, nu vedem alte forumuri.



                          Originally posted by Luciano2 View Post
                          Da eu cred...
                          De ce ar baga ei "5 ani garantie antirugina"?

                          Comment


                          • Ca unul care a beneficiat din plin de rugina Dacia, cand vad trolii care afirma cu ardoare ca Dacia nu rugineste decat intr-un procent de 0.000001%, nu pot decat sa le vad figura cand vor gasi pojar pe tabla propriei masini.
                            Cum dracu sa nu rugineasca, cand au fost L2 cu rugina dupa 3 luni de la cumparare?
                            Voi va dati seama sa dai 12 mii pe o masina si sa gasesti naibii rugina duoa 3 luni?
                            Poti sa o vopsesti de 100 de ori, rugina odata aparuta nu dispare de tot, decat daca schimbi elementul de caroserie.

                            Originally posted by sadicu View Post
                            Nici eu nu am vazut niciun L2 cu rugina, nici macar piscat. In schimb am vazut la mult laudatele masini (de hater-ii de Dacia, nu dam nume) : Skoda Octavia 2 (fix in bot la semnul de skoda), Megane 3 (la aripi) si un Corsa tot la aripi. Din intamplare pe toate le-am vazut in parcarea unui bloc de resedinta, deci se intampla si la case mai mari. Eu totusi tind sa cred ca sunt cazuri izolate,daca sunt cele la L2. Mi se pare ca Dacia scoate lucruri din ce in ce mai de calitate, evident pastrand proportiile deoarece sunt low-cost.
                            Vede-te-as ca izolat, sa vad atunci ce scuze mai gasesti pentru Dacia.

                            Originally posted by t0rquemada View Post
                            Iar începem....

                            Era vorba de Duster I ph1, adică primul model cu electronică de Logan I, care avea probleme datorită tratamentului prost al tablei prelucrată la Mahindra - la Duster I ph2 nu au avut probleme, majoritatea fiind produse în ROmânia sau Maroc
                            Sunt sigur ca cei cu rablele ruginite au zis: ah, ok, e vorba de tabla de aia nasola de la MAhindra, intelegem. Ce daca am dat >15.000 de coco pe masina, daca e tabla de Mahindra, e normal sa rugineasca.
                            Bahhhhhh, voi va dati seama ca aici pe forum apare cate unul care spune ca rugina e normala, ca Mahindra, ca draci, laci, n motive?
                            Last edited by mr.K; 16 September 2017, 23:04. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post

                              Bahhhhhh, voi va dati seama ca aici pe forum apare cate unul care spune ca rugina e normala, ca Mahindra, ca draci, laci, n motive?
                              Mai stiu pe unu’ care apare numa sa comenteze, la orice (fie ca stie fie ca nu), si care nu aduce niciun plus discutiei in afara de a o inflama. Vorba aia, un fel de ciob de oala sparta care rade ...



                              Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • logic ar fi ca tabla la L2 sa fie mai slaba, pentru ca trebuie sa taie de undeva, atata timp cat au fost fortati sa bage mai multe dotari cam la acelasi pret cu L1

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google