Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din auzite, ca nu am văzut cu ochii mei, mașini noi livrate cu rugina pe plafon și colantate ulterior pe taxiuri. Sunt din păcate destule printre cele vândute. Acu nu o sa stam sa verificam fiecare colțișor sa vedem dacă a ruginit.

    Comment


    • Nu e vorba ca nu accept parerea sau nu cred insa din ce am vazut pana acum tind sa cred ca nu e o problema generala ci una punctuala.
      Ai spus asta chiar mai bine decat mine; e troleala sa spunem ca la dacia, rugina e problema generala. Daca acceptam sau sustinem asta, asa cum se duc lupte grele pe aici, atunci cei carora nu le-au ruginit masinile, nu stiu ce spun si mint cu nerusinare.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Problema este ca unii sar cu gura ca la Dacia nu exista rugina și dau exemple de alte mașini. Pe mine nu ma încălzește cu nimic ca au ruginit și alte mașini, gen opel/skoda/toyota/honda/Cielo. Am văzut mașini ruginite, dar atât timp cât nu am dat bani pe ele puțin îmi pasa. Renault garantează tabla 6 ani și ruginește după 1 an? Ce speranța sa mai ai pana la 6 ani? Apoi, Dumnezeu cu mila, sa tot bagi bani în tinichigerie.

        Comment


        • Sincer, n-am citit un post in care cineva sustinea asta. Poate ma ajuti d-ta.
          Cred ca mai degraba am vazut posturi echilibrate ale unor useri, atunci cand se tot trambita problema generala in legatura cu rugina. Dacia=rugina. Iti amintesti?
          Ei bine, unii au avut unele obiectii in sensul asta, avand in vedere propria experienta, moment in care, in mod tendentios, gestul a fost interpretat total eronat.
          Chiar eu am spus intr-un topic, despre deficientele dacia; tabla, insonorizare, interior.
          Ceva ceva s-a schimbat, totusi; accidentele nu instituie regula si care sunt inevitabile la o masina low cost.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • citeste articolul cu dusterul vandut in anglia.

            Dacia a devenit in ultimii ani unul dintre cele mai respectate branduri auto din Europa, insa uneori mai apar si episoade neplacute.

            Comment


            • Ce articol este ala ? arata o amarata de poza cu planetara si fuzeta ruginite , alea-s nimicuri , ruginesc la toate masinile.



              CItat din articol :
              "Totusi, in cele din urma, dealerul de la care a cumparat masina a hotarat sa primeasca autoturismul inapoi si sa-i plateasca suma de bani de la achizitie."

              Da , sigur.
              Articol fabricat .
              Last edited by prometheus; 15 September 2017, 23:08.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Rugina de pe planetare/fuzetă este la toate maşinile dar e o rugină superficială, nu pătrunde în adâncime decât dupa f. mult timp şi în anumite condiţii. Grava e rugina la caroserie.

                Comment


                • Dacă L2 e la fel de "prost" ca L1 ph2 dpdv tabla și sunt mulțumit.
                  Pe L1 mi-a apărut un pic de rugina doar unde a fost lovit de pietre. A fost revopsit parțial (semiaripa spate) și în rest e impecabil...

                  Comment




                  • "Renault a stopat exporturile către Marea Britanie a modelelor Duster fabricate în India, zvonurile indicând în principal unele probleme legate de rugină, "

                    Originally posted by prometheus View Post
                    Da , sigur.
                    Articol fabricat .
                    care parte n-o crezi ? ca in alte tari ti se returneaza banii in timp ce la noi te trimit la plimbare ?! nu sunt toti romani sa-ti poti bate joc de ei. aia isi cunosc drepturile.
                    Last edited by B997NDL; 16 September 2017, 01:51. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Ai dreptate , dar nu-ti da banii inapoi pe masina pentru o fuzeta ruginita.Hai sa nu exageram acum.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • @B997NDL, “zvonuri”, chiar asa se exprima autorul articolului. Cautand in perioada aia, 2014, si alte articole despre subiect nu am gasit mare lucru ...


                        Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Iar începem....

                          Era vorba de Duster I ph1, adică primul model cu electronică de Logan I, care avea probleme datorită tratamentului prost al tablei prelucrată la Mahindra - la Duster I ph2 nu au avut probleme, majoritatea fiind produse în ROmânia sau Maroc
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • @sadicu , @Luciano2 va dau eu poze cu L2 ruginit
                            Sa ajung la masina si le incarc aici


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • Hai mey Stoica e, strici bucuria oamenilor. Ei cunosc una și buna, l2 nu ruginește.

                              Comment


                              • Daca unul, doua sau 10 L2 au ruginit, dintr-un numar mare de bucati vandute, inseamna ca toate ruginesc?

                                Nu cred ca a negat cineva ca nu exista cazuri dar de aici pana la a generaliza e cale lunga.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google