Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skd_ozenel View Post
    pe bune ca "e nelacuite" sefu'?
    eu zic ca sunt lacuite toate.
    nu sunt lacuite in sensul in care nu au un strat de lac peste vopsea.
    e ca la logan 1, culorile nemetalizate au lacul amestecat in vopsea.
    asa a fost mereu.

    Comment


    • ca la dacia la nimeni probabil ca e o solutie antica si de demult

      Comment


      • in primul rand, pe liniile de nemetalizate nu mai e nevoie de un al doilea robot, care cred ca costa o galagie de bani.

        Comment


        • oare pe CASCO ar merita sa fac o vopsire cu materiale de calitate (procurate de mine), daca o fac in reprez Dacia afecteaza garantia? ma gandesc serios ca peste 2 ani sa fac o belea.....
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Ce le mai da unora prin minte...
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • daca la altele sunt multumit...la vopsea e jale!


              Sent from mobile
              Keep walking...

              Comment


              • Originally posted by Oti View Post
                oare pe CASCO ar merita sa fac o vopsire cu materiale de calitate (procurate de mine), daca o fac in reprez Dacia afecteaza garantia? ma gandesc serios ca peste 2 ani sa fac o belea.....
                nu am gandit serios, a fost o nalucire......
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • E tarziu; inteleg.
                  ...
                  Haideti sa revenim la subiect, ca devine plictisitoare discutia.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Originally posted by Andyno View Post
                    Eu cred ca i doar in fix pix de tabla. Masina are garantie 6 ani cred la tabla. Apare in 6 ani ceteva puncte, le remediaza si pa. Dupa 10 ani nu prea ai ce sa i mai faci la masina..cumperi alta.
                    Eu am Logan 2. Garantii: 3 ani vopseaua, 3 ani constructor si 6 ani anticoroziune. L-am luat din 15.05.15 si vopseaua din portbagaj a fost asa de subtire ca acum nu mai e bleumarin ci spre alb. Sa vedem in 2 ani cum sta treaba.

                    Comment


                    • Pentru că nu e vopsit peste tot (portbagaj, compartiment motor) și orice culoare în afară de D69(gris platine) scoate în evitență stratul gri de grund/primer (whatever).
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Apret ii zic aia de la dacia.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • la mine (blu navy) grundul e alb. asa o fi si la colegu'.

                          Comment


                          • Ce aberatii citesc pe aici,ma umfla rasul,auzi nu are lac,are lacul amestecat cu vopseaua.De unde le scoateti fratilor.TOATE sunt lacuite,vopseaua si lacul sunt proaste deoarece sunt date doar intr-un singur strat(un strat vopsea +un strat lac) sunt subtiri,nu ca la alte marci care au mai multe straturi,ex la Octavia sun 2 cu 2.Lacul dat la orice vopsitorie nu mai are aceeasi calitate deoarece nu se poate coace ca in vopsitoria de fabrica decat cu dezechiparea TOTALA a masinii,altfel exista riscul topirii sau deteriorarii diferitelor accesorii din plastic,cauciuc etc.Dar sa spui ca nu e lacuita e o mare gresela.
                            Last edited by burtosu; 3 June 2015, 12:43.
                            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                            Comment


                            • asa e! sunt suPtiri!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Originally posted by jonnie007 View Post
                                asa e! sunt suPtiri!
                                Asa e,greseala mea,mi-o asum.
                                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google