Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iti spun eu ca si-ar cumpara multi Logan facut in Africa DACA ar costa cu 2-3.000 de euro mai putin fata de pretul actual.(c-o sa fie mai prost calitativ ? posibil si viceversa) si cand stii cat ai dat pe ea parca nici rugina nu te mai necajeste cand o vezi ca apare pe te miri unde .
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • ce nu credeti voi ?! stiu si guvernantii ca renault va pleca. de aia se si agitau cu autostrada, dar sunt prea hoti si nu se va face, iar renault va pleca, fiindca din africa distribuie imediat masina in europa si cu transport mult mai ieftin.
      fabrica e aproape pe malul marii.

      Comment


      • La cat au investit cei de la renault in mioveni, acum vor pleca?
        Astea sunt povesti, nu bagi atatia bani intr un lucru , ca apoi sa il parasesti, in loc sa faci profit in continuare
        In orice caz, cat priveste rugina, voi incerca sa evit aparitia sa cu injectare de ceara de cavitati, cand imi voi face timp

        Comment


        • in ce au bagat bani ? liniile tehnologice sunt demontabile si transportabile.
          oricum si-au scos banii cu varf si indesat. de aia dau rasol cu tabla. fac profit.
          si cred ca in europa sunt cam terminati. piata lor e acum america de sud.
          o sa vezi in curand ce povesti sunt.

          Comment


          • Am senzatia ca v-ati abatut de la subiect; nu credeti?
            Sa revenim, va rog.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Ma puteti ajuta si pe mine, de la ce cad "picaturile" astea ? Sunt ca o picatura de ulei solidificata, dau cu unghia ca mi-e frica sa nu zgarii vopseaua. Se iau FOARTE greu si in momentul in care in sfarsit se desprind se imprastie aiurea de zici ca e zgariata vopseaua ... Trebuie sa frec bine ca se ia si tot raman urme dupa care iara dau cu apa si sampon o gramada ca sa se ia ... Am gasit si pe parbriz si pe luneta ... Ma gandeam sa incerc cu benzina, dar n-am avut la indemana...
              Attached Files

              Comment


              • Daca parchezi masina sub copaci,vita de vie de acolo este, cred!
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Pare a fi rasina, ai parcat sub un copac recent?

                  Comment


                  • De la albine mai mult ca sigur

                    Comment


                    • Originally posted by GuGu21 View Post
                      Ma puteti ajuta si pe mine, de la ce cad "picaturile" astea ? Sunt ca o picatura de ulei solidificata, dau cu unghia ca mi-e frica sa nu zgarii vopseaua. Se iau FOARTE greu si in momentul in care in sfarsit se desprind se imprastie aiurea de zici ca e zgariata vopseaua ... Trebuie sa frec bine ca se ia si tot raman urme dupa care iara dau cu apa si sampon o gramada ca sa se ia ... Am gasit si pe parbriz si pe luneta ... Ma gandeam sa incerc cu benzina, dar n-am avut la indemana...
                      Sa pui benzina pe lacul masina este foarte riscant.
                      Incearca argila pentru decontaminare si o sa vezi cat de repede se curata.

                      By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • incearca pe o portiune mica cu alcool izopropilic......

                        trimis de pe tableta cu WI-FI
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Originally posted by Bizo View Post
                          Pare a fi rasina, ai parcat sub un copac recent?
                          sa stii, s-ar putea sa fie rasina care mai cade din copaci. Poate nu trebuie sa parchezi exact sub copac, e de ajuns sa treci in mers pe langa el si e luata de vant si ajunge pe masina si e de ajuns sa-mi faca mie zile amare :/

                          Originally posted by M.FLORIN View Post
                          Sa pui benzina pe lacul masina este foarte riscant.
                          Incearca argila pentru decontaminare si o sa vezi cat de repede se curata.

                          By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                          mi se pare destul de complicat folosirea argilei + ca trb sa dau cu ceara dupa si nu vreau

                          Originally posted by Oti View Post
                          incearca pe o portiune mica cu alcool izopropilic......

                          trimis de pe tableta cu WI-FI
                          Oti, m-ar tenta. Tu ai folosit alcool izopropilic pe a ta ? Nu afecteaza cumva vopseaua, cu toate ca nu vad de ce ca doar e alcool, dar te intreb si eu ca sa fiu sigur inainte de a folosi
                          Da voi nu aveti picaturile astea pe masinile voastre, sunt singurul ?
                          Uitati-va cu atentie
                          Incerc dupa-masa cu spirt ( alcool etilic ) sa vad daca reusesc ceva
                          Last edited by GuGu21; 13 June 2015, 13:14. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Nu e deloc grea folosirea argilei(nu argila cosmetica sau pentru curatarea organismului, ci argila auto, speciala pentru masina). Nu trebuie sa dai apoi cu ceara. Argila are rolul de a curata impuritatile care nu se indeparteaza la o simpla spalare cu buretele sau alte instrumente de acest gen. Recomandat e, ca inainte de a da cu ceara, sa dai cu argila. Dar aici nu e cazul tau. Si nu strica sa o dai cu ceara. Ajuta mult la indepartarea mizeriei.

                            Alcoolul izopropilic nu afecteaza vopsea/lacul .Diluat 1:1 cu apa demineralizata/distilata, are o putere foarte buna de inmuiere a mizeriei.
                            Last edited by 77sky; 13 June 2015, 22:52.

                            Comment


                            • am folosit alcool izopropilic si tehnic pe petele/punctele dificile, am degresat, curatat inainte de lipire chedere, nu sunt probleme. pentru zonele lovite, zgaraiate (portbagaj - nu se vad direct) inainte de a da cu vopsea alba (oja) am curatat cu alcool.
                              pulverizez , las sa act, repet pulv, dupa, incerc sa sterg cu un servetel, laveta, repet.....
                              trimis de pe tableta cu WI-FI
                              Last edited by Oti; 13 June 2015, 14:21.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Update, rugina s-a mai extins la capota, a inceput sa apara si in zona marginii langa furtumasele de lichid de parbriz. Poze o sa fac diseara sau maine. La dusterul nasului (2 ani) i-a aparut rugina la aripa spate dreapta langa usa (puncte de rugina). Mi-a zis ca ar fi fost lovita din fabrica si reparata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google