Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ma intreb oare care-i diferenta intre rugina la Logan Ph1, Logan Ph2, Logan2 ?
    ...
    Am rugamintea sa discutati aici doar despre cazuri de rugina aparuta la modelul nou de Logan, caz in care lasam topicul deschis; in situatia in care o dam pe probleme generale legate de acest cancer al masinilor, inchidem si continuam pe topicul dedicat.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #47
      Originally posted by Bazilman View Post
      Cineva de la munca a facut azi o afirmatie, mai in gluma mai in serios, ca sa apara atat de curand rugina la suprafata inseamna ca inca de la montare tabla era "atinsa"
      Cred ca e o afirmatie corecta, nu mai retin unde am citit, ori aici ori pe alt forum, unde un user spunea ca a vazut cu ochii sai(in incinta Dacia) cum tabla nevopsita de logan ce astepta sa fie asamblata era depozitata in spatii neacoperite.

      Comment


      • #48
        O colega de a mea de serviciu, si-a gasit masina zgariata pana la tabla pe praguri si usa, de fapt e neagra, de anu trecut din noiembrie. Deocamdata nu am auzit-o sa-i apara rugina in zona adiacenta.

        Comment


        • #49
          Din pacate problema ruginii continua si la Logan2 , iar din cate observ , apare mult mai devreme decat la Ph1 . Sa inteleg ca , calitatea e mult mai proasta ? Pacat , dar cand isi vor da seama sa nu-si mai bata joc de clienti , eventualii clienti se vor fi orientat catre altceva ...

          Comment


          • #50
            Daca asa procedeaza si pentru masinile de export e o maare greseala , pt ca strainii nu "accepta" asa ceva!!
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • #51
              Originally posted by prometheus View Post
              Era un user dupa acest forum care spunea ca tabla este galvanizata incepand de la generatia ph2 !! dupa cum se vede in pozele lui Bazilman !! eu zic ca nici vorba de asa ceva inca la Dacia , dezamagit pe putin spus , ma asteptam ca de la logan 2 sa fi disparut probleme de rugina si mai ajungi sa dai pe o Dacie noua aprox. 13.000 de euro ; imi pare rau dar din acesti bani imi pot lua alta marca care in mod sigur nu are aceasta problema.
              Ce tabla galvanizata, cand pe ansamblu, Logan 2 e mai prost construit decat Ph1. Intradevar, e un pas inainte d.p.d.v al designului, dar atat.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #52
                La fel de ruginite sunt si in Germania, cel putin modelele PH1....modelul nou inca nu am vazut (asa de mult se vand aici )! Tabla nu este deloc tratata, galvanizata, etc....stiu asta din sursa sigura. Imi pare rau ca se confirma ce stiam de acum un an...

                Comment


                • #53
                  cel mai frumos ... faci poza mai cu zoom si trimiti la vocea clientului apoi te duci la reprezentanta bineinteles chemat de ei si cu o camera in mana si ii inregistrezi ... adica il pui pe inginerul caisa sa iti explice el si ca vrei sa vorbesti si cu cu seful lui si imediat se schimba atitudinea!

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by cristiboerica View Post
                    Am avut la fel pe capac portbagaj, vara trecuta, si s-a reparat pe garantie.A iesit perfect.
                    Anul asta a reaparut si s-a rezolvat tot pe garantie.A iesit perfect.
                    La anul este pe banii mei.
                    Multa bafta.
                    Explicati-mi, va rog, ce inseamna ca "s-a rezolvat pe garantie" ?
                    Adica ce s-a facut concret? S-a curatat locul, chituit si vopsit ? pentru ca eu nu am de gand sa accept asa ceva. Vreau sa imi fie schimbat tot elementul in cauza, iar inainte de al monta vreau sa vad aripa cum arata si apoi sa o vopseasca.
                    Reparatia o puteam accepta in anul 4-5 de garantie dar nu in a 11 luna de la achizitie. Practic eu am primit un produs neconform cu stasul unui produs NOU !
                    Vreau sa le cer sa repete in fata mea tot procesul la care se zice ca a fost supusa anti rugina (ceruire, antifonare sau ce ziceau ei ca au facut)
                    Last edited by Bazilman; 10 July 2014, 22:25.
                    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                    Comment


                    • #55
                      Iancu...eu propun sa fie cuplat cu topicul Rugina Logan. Aceeasi mancare de peste.

                      Comment


                      • #56
                        Bazilman , ce vrei tu nu se va intampla ! cel mai probabil iti va curata locul , chituit si vopsit , atat ! nu-ti schimba ei aripa din spate .
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Bazilman View Post
                          Vreau sa imi fie schimbat tot elementul in cauza, iar inainte de al monta vreau sa vad aripa cum arata si apoi sa o vopseasca.
                          Fără supărare, dar presupunând că cei de la Dacia sunt de acord cu doleanţa ta, crede-mă că în zona aceea mai rău îi faci.

                          Comment


                          • #58
                            Nu va fi nimic dat cu chit acolo ca nu e nevoie, doar sablat, degresat, filler, vopsea, lac.
                            La primavara viitoare, repetir. Asta-i viata de loganist!

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Archangel80 View Post
                              Iancu...eu propun sa fie cuplat cu topicul Rugina Logan. Aceeasi mancare de peste.
                              Atat timp cat exista Thread-ul Logan II cu subthread-urile Consum Logan II, Probleme Tehnice Logan II, Revizii Logan II, Accesorii Logan 2, etc asa cum, banuiesc, au TOATE celelalte versiuni, chiar nu vad de ce acesta nu ar fi acceptat ca atare ?
                              Nu afirm, doar intreb ! Cu stima.

                              Originally posted by mr.K View Post
                              Nu va fi nimic dat cu chit acolo ca nu e nevoie, doar sablat, degresat, filler, vopsea, lac.
                              La primavara viitoare, repetir. Asta-i viata de loganist!
                              In ACEST MOMENT imi pare al dracului de rau ca nu sunt in locul colegului cu SEAT !
                              Last edited by Bazilman; 10 July 2014, 22:59. Reason: Automerged Doublepost
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Bazilman View Post
                                Atat timp cat exista Thread-ul Logan II cu subthread-urile Consum Logan II, Probleme Tehnice Logan II, Revizii Logan II, Accesorii Logan 2, etc asa cum, banuiesc, au TOATE celelalte versiuni, chiar nu vad de ce acesta nu ar fi acceptat ca atare ?
                                Nu afirm, doar intreb ! Cu stima.
                                Toate topicurile pe care le-ai enumerat, sunt indreptatite sa existe pentru ca pe Logan II fiind motorizari diferite, e normal sa existe consumuri, probleme tehnice, accesorii diferite; rugina e diferita, cumva ?
                                Am acceptat si acest topic, conditia fiind sa se discute DOAR despre Logan II.

                                Cu acesiasi consideratie.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google