Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Cu o masina de nici un an , sa stai prin service , sa stai pe langa tinichigiu sa-ti faca treaba buna , mai mare rusinea . Si cand ma gandesc ca eram 100% hotarat sa trec si eu la L2 , raman deocamdata la Ph1 meu ..... sper ca Dacia sa deschida ochii si sa-si trateze cu mai mult bun simt clientii , daca nu se va alege praful , pt ca din pacate nu e un caz izolat , e o bataie de joc

    Comment


    • #92
      Mama Dolores o sa mai cumpere lighean.Is mai proaste decat alea vechi.Au diluat vopseaua,zeama aia in care scufundau caroseria,ce naiba au facut?Au murit aia care dadeau cu pensonul pe dedesupt?O sa aibe probleme cu vanzarea de Rustere.
      Welcome to the Club, We Have Jackets !

      Comment


      • #93
        Ma uitam pe pozele lui Stoicanu...WTF...WTF. Eu am ph2 din 2011, si am grija de el, regulat il verific de rugina. In afara de rugina din jurul lunetei, nu mi-a aparut nicaieri. Zonele alea inflorite, portbagaj, prag...jesus...ma cutremur.
        Ma gandeam eu ca fac rabat la calitate pt a tine preturile jos, insa nici in halul asta.
        Dezastru Dacia.

        Comment


        • #94
          Nu credeam ca in 2014 mai exista masini care sa aiba probleme cu rugina. Pacat... mai bine ar creste pretul masinii cu o mie de euro si ar izola-o cum trebuie sa reziste macar 5-6 ani

          Comment


          • #95
            Originally posted by Archangel80 View Post
            Ma gandeam eu ca fac rabat la calitate pt a tine preturile jos, insa nici in halul asta.
            Dezastru Dacia.
            De unde vreţi să acopere şi Renault-ul "pierzaniile" grupului (Latitude, Koleos, Laguna, Fluence, Kangoo)

            P.S Fii convins că nu fac rabat pentru a ţine preţurile jos, ci pentru a creşte marja de profit

            Comment


            • #96
              Kangoo face bani, nu vad de ce e catalogat ca pierzanie. Il cumpara pana si Daimler.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • #97
                Originally posted by Dan Eugen View Post
                Nu credeam ca in 2014 mai exista masini care sa aiba probleme cu rugina. Pacat... mai bine ar creste pretul masinii cu o mie de euro si ar izola-o cum trebuie sa reziste macar 5-6 ani
                nu vreau sa intru in polemica cu nimeni!
                vreau sa va spun insa ca sunt la al treilea model de Logan, toate masini noi si nu am vazut un punct de rugina la niciun model! absolut nimic!
                mai mult decat atat la job compania la care lucrez are o flota de aprx 50 de Loganuri si Dustere si va rog sa credeti pe cuvant ca nu are una un gram de rugina!!!
                masinile au un regim de teren si sunt conduse in sistem pool car!
                fara sa supar pe nimeni ,consider ca discutati in necunostiinta de cauza!
                aratati mai fratilor cazuri concrete! nu mai faceti afirmatii gratuite
                bafta!

                Comment


                • #98
                  Daca ai sa cauti cu atentie , ai sa gasesti , iar daca ai sa citesti pe aici , pe forum , ai sa gasesti si cazuri concrete , cu poze si tot ce vrei ...... nu intram in polemici , de aia e un forum , sa ne spunem parerile , mi-ar fi placut sa ai dreptete , dar din pacate , tu esti cel in necunostinta de cauza .... bafta si drumuri bune !!!!!
                  Last edited by IancuMIC; 14 July 2014, 20:22.

                  Comment


                  • #99
                    prietene,
                    un forum este creat pentru a expune situatii reale, bazate si eventual de a primi sfaturi bune ,nu pentru a expune pareri!
                    " stiti, eu cred ca toate Loganurile sunt pline de rugina" "aveti date concrete,cazuri,poze? " "a,nu dar asta este parerea mea! " cam asa se deruleaza topicul respectiv
                    Last edited by IancuMIC; 14 July 2014, 20:23.

                    Comment


                    • Bine prietene , ii las si pe ceilalti sa-si spuna parerea , sa vedem cam cine are dreptate .... m-as bucura sa ai dreptate , dar dar din pacate , rugina e un lucru cat se poate de real la Logan , daca la Ph1 aparea dupa vreo 5-6 ani , la Logan 2 , rugina a aparut la nici un an .... TRIST , DAR ADEVARAT !!!!!!!

                      Comment


                      • Originally posted by nitusararu View Post
                        nu vreau sa intru in polemica cu nimeni!
                        vreau sa va spun insa ca sunt la al treilea model de Logan, toate masini noi si nu am vazut un punct de rugina la niciun model! absolut nimic!
                        mai mult decat atat la job compania la care lucrez are o flota de aprx 50 de Loganuri si Dustere si va rog sa credeti pe cuvant ca nu are una un gram de rugina!!!
                        masinile au un regim de teren si sunt conduse in sistem pool car!
                        fara sa supar pe nimeni ,consider ca discutati in necunostiinta de cauza!
                        aratati mai fratilor cazuri concrete! nu mai faceti afirmatii gratuite
                        bafta!
                        Stimate coleg, ma gandesc, ca daca esti la al treilea Logan, nu le-ai tinut mai mult de 5 ani pe celelalte 2. Mai tii legatura cu cel caruia i-ai vandut/dat primul Logan ?
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • Originally posted by nitusararu View Post
                          "aveti date concrete,cazuri,poze? " "a,nu dar asta este parerea mea! " cam asa se deruleaza topicul respectiv
                          Avem. Spor la lecturat.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • @Nitusararu
                            Nici loganul meu nu are nici un punct de rugina dupa 14 mii de km si aproape un an si cunosc oameni cu ph1 care nu au problema asta dar sunt pe forum oameni care au rugina pe masini mai noi de un an si nu mi se pare in regula. Bine ar fi sa ai dreptate si sa fie doar cazuri isolate.

                            Comment


                            • Doar pentru statistica ...
                              Nici masina mea - are un an si 8 luni; 35 kkm; primul logan 2 livrat comercial in Romania, asa cum sustine producatorul - nu are niciun punct de rugina.

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Cand deschizi capacul care iti da acces la buson, este un surub acolo, m-am uitat atent si are in jurul lui o dunga f subtire care pare a fi de rugina. Daca ajung la masina mai tarziu voi veni si cu o poza.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google