Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa nu fie o rasina antirugina - vopsire, tratare suprafete ruginite, domeniu de utilizare total diferit - nu este pentru cavitati, nu poti da cu asa ceva pe suprafetele vopsite, antifonate de pe masina! cand dai cu ceara, 2-3 saptamani ea tot se prelinge, curge din locurile pe unde ai dat, ea in caldura se topeste si penetreaza locurile cele mai greu accesibile, toti porii....stai cu servetele dupa tine si tot stergi excesul.......
    PS
    acum am vazut pozele si completarea ta ....pare sa fie ceara....m-ai convins.
    firma de pe spray (din umbra) pare sa fie Henkel
    Last edited by Oti; 19 June 2015, 13:04.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Cititi: http://www.datsun-france.com/Ratdat/ratdatblog/?p=10205

      . Magnus Cavity Spray
      This is a thin wax based product, very similar to Hammerite’s Waxoyl or Bilt Hamber’s Dynax S50. It is primarily intended for protection in closed cavities as the film is really too thin for serious underbody protection but I figured it was worth seeing how well it adhered to the steel and held back the rust. The Magnus Cavity Spray states on the can ‘Penetrates and isolates the first signs of rust’. This will be tested out as the steel samples I have used already have a light surface rust on them.

      Comment


      • vezi ca a si terminat testele

        Comment


        • cam ciudate testele, nu a folosit produse din aceeasi gama, ceara anticoroziva sau izolare cavitati. iar proba 1 dezavantajata evident, tabla ruginita din ziua 1. testele trebuie facute in conditii perfect egale pentru toate probele pentru a emite o parere clara.

          trimis de pe tableta cu WI-FI
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Poti sa-i dai si cu mama ei de ceara, daca a apucat sa rugineasca pe sub vopsea/a fost din fabrica ruginita nu prea ai ce sa-i mai faci.

            Comment


            • Oti am vazut si eu tuburile in lidl, aceea este sigur ceara de cavitati
              Mai aveau si tuburi cu antifon negru tot la spray pt dat pe sub masina sau in zona rotilor, si inca niste tuburi de ceva protectie vopsea, nu stiu sigur
              Eu am niste tuburi de ceara de cavitati de la ixell, pe care le voi injecta in masina cand imi voi face timp
              Macar sa incercam sa prevenim cat mai mult

              Comment


              • speranta moare ultima! nu avem alta varianta, la mine inca nu a inceput razboiul cu rugina.....suntem la etapa cu preventia....o sa vedem ce urmeaza. bafta!
                ps
                vopseaua cauciucata alba ar merge sub praguri.......

                trimis de pe tableta cu WI-FI
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Ceara este foarte,foarte ok! Am insitata la spalatorie cu lancia in zonele unde s a scurs pe pe praguri...nici vorba sa se ia ! am dat cu jetul foarte aproape...nici nu s a clintit. Recomand!

                  Comment


                  • Probleme Rugina Logan II

                    Originally posted by aris86 View Post
                    Poti sa-i dai si cu mama ei de ceara, daca a apucat sa rugineasca pe sub vopsea/a fost din fabrica ruginita nu prea ai ce sa-i mai faci.

                    Absolut! ...poate doar cu "aghiazma" merge..


                    Sent from mobile
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Agheasma zincata daca se poate!

                      Comment


                      • Mda...nu stiu cum e la voi. Eu dau preventiv ....azi am dat pe sub masina pe toata burta,oale etc. Daca nu a ruginit in 16 ani...poate mai tine . Ieri seara am spalat masina pe sub ea, am dat bine, bine cu lancia la spalatorie. Azi cand m am bagat sa vad ce si cum sta cu rugina. Aproape inexistenta. Ruginita este traversa de la bara spate si suportul ce tine rezervorul....cred ca o sa l pierd pe drum )))

                        Comment


                        • Cam asa arata ceara pe sub masina. Dupa ce se mai ''usuca'' are mult mai ok.
                          Attached Files

                          Comment


                          • @Andyno: Dacă şi protejează precum arată în poze, poţi spune că ai făcut cea mai bună afacere.

                            Comment


                            • Burta masinii e antifonata, nu de zona aia ma tem eu.

                              Comment


                              • Ceara se da in zone inchise, nu pe suprafete deschise expuse la praf. Acolo ai mastic deja.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google