Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai istoric nefericit la masina.

    Comment


    • vopseaua chiar ca pare a fi istorica.
      auzi... 4 straturi.... asta nemetalizata n-are nici strat de lac, doar lacul din vopsea.

      Comment


      • Pai dac-o vopsesti ii dublezi valoarea
        Lasati cazurile izolate de la alte marci, la dacia cazurile izolate sunt care NU au rugina
        Last edited by crististreulea; 24 June 2015, 09:23.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Salutare, sa rezolvat cu rugina de sub bancheta spate.Toata treaba a fost facuta din partea vocea clientului si nu pe garantie.

          Comment


          • la dacia se spune "s-a rezolvat deocamdata cu rugina".

            Comment


            • @tase-tase: Ceva poze cu rugina ai făcut şi tu?

              Comment


              • Originally posted by tase-tase View Post
                Salutare, sa rezolvat cu rugina de sub bancheta spate.Toata treaba a fost facuta din partea vocea clientului si nu pe garantie.
                Ti-au acordat un discount comercial, care echivaleaza cu vina clientului, nici de cum cu defectele de fabricatie ale constructorului.

                Comment


                • Din pacate nu am facut nici o poza,dar rugina era in jurul suportilor care tine spatarul banchetei si pe la suruburi.

                  Comment


                  • [QUOTE=Crs. Sandel;1675815]Parametri optimi la folosirea tablei? Ce o insemna si asta? Rugina este la interior.

                    Evident ca nu la asta m-am referit......

                    Comment


                    • Crs .Sandel : explic eu, masina a fost construita sa nu fie folosita de oricine , neica nimenea. Urmati cursuri speciale de utilizare, habar nu aveti sa bagati in viteza, nu stiti sa spalati masina si efectul este asta: vine un pusti (next generation) care ne da lectii, de la primele postari, chimie, fizica, gramatica.....mai ales ca are mintea proaspata dupa Bac.
                      Last edited by crististreulea; 24 June 2015, 14:50.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Oti, nu are rost sa ne mai complicam. Spalatul cu spuma activa, de la spalatorie, dauneaza, ce-i drept, doar ca pana la rugina e cale lunga.

                        Eu tratez masina cu ceara, la spalatorie ajung de 2-3 ori pe an ca sa indepartez mizeria si restul de ceara pentru a-i da din nou cu ceara, in rest o spal in regim propriu (self-wash, la tara, cu solutie cu PH neutru) si masina rugineste la interior...

                        Comment


                        • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                          ...si masina rugineste la interior.
                          Fără să te laud, dar dacă nici tu nu ai grijă de maşină...

                          Comment


                          • Nici eu nu-mi mai duc masina la spalatorie. Mi-am luat un sampon auto cu 5 lei de la dedeman si stau cu buretele si apa pe ea o data pe luna ( poate de 2 ori, depinde ).
                            Intr-adevar, spuma aia activa e foarte daunatoare ...

                            Comment


                            • Eu mi-am "batut joc" de masina numai cu sampon Turtle, cu ceara Turtle Wax si F1. Dar prietenia cu rugina a fost mai tare decat grija mea.
                              Spun asta in speranta de a scapa de acuzele aduse mai sus cum ca nu stiu sa utilizez masina.
                              Sper ca cei care ma acuza sa aiba km parcursi macar cati km am eu numai in marsarier.

                              Comment


                              • Originally posted by GuGu21 View Post
                                Nici eu nu-mi mai duc masina la spalatorie. Mi-am luat un sampon auto cu 5 lei de la dedeman si stau cu buretele si apa pe ea o data pe luna ( poate de 2 ori, depinde ).
                                Intr-adevar, spuma aia activa e foarte daunatoare ...
                                Spalatul cu buretele si cu sampon de 5 lei nu e tocmai cea mai buna combinatie, mai ales buretele. Te vei trezi cu zgarieturi pe lac, vopsea. Schimba buretele cu o manusa cu "taitei". Recomand tuturor o asemenea manusa (costa 15 lei).
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google