Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corect....era greu sa o grunduiasca sau sa o vopseasca!Sunt revoltat pentru ca particip la fabricarea unor componente ale ei!Oare la Renaut tot asa ruginesc de repede?!

    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

    Comment


    • am vazut si la alte marci componente auto care ruginesc la cateva luni de la achizitie, dar este rugina artificiala, tot pe la planetare, toba, discuri, etc.
      nu ti face griji, nu este decat rugina de suprafata care nu afecteaza utilizarea masinii

      Comment


      • cum adica "rugina aritificiala" ?
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • Rugina in toata regula!!

          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

          Comment


          • Cred ca se refera la stratul de grund(?) care seamana cu rugina.

            Comment


            • afecteaza doar vizual proprietarul, nu are nici o influenta negativa asupra masinii stai linistit. daca acu te plangi dupa cateva luni ce o sa mai zici dupa 1, maxim 2 ierni cand vei vedea si esapamentu ruginit si sabotii, planetarele de zici ca acu crapa, cadru motor, punte spate, suruburi prin compartimentul motor?? lasa astea, sa nu apara rugina pe panourile exterioare, acolo e buba, nu articulatiile masinii

              e normal sa apara rugina pe ele, toata sarea si nisipul de pe drum cine le incaseaza? nu tot ce e pe sub masina?

              dupa un timp va trebui sa resudezi si prinderile esapamentului, stai linistit, tot din cauza ruginii cedeaza acele cordoane. mie dupa 5 ani au cedat amandoua, le-am resudat si acu e ok. n-ai ce sa le faci
              Last edited by cristi....; 31 August 2015, 23:58.

              Comment


              • Ok am inteles....Ma repet,masina am cumparat-o in iulie si am mers pe o singura ploaie si au ruginit!Nu este normal!Faptul ca nu afecteaza cu nimic ,asta o stiu si eu!

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                Comment


                • Originally posted by sorin74ivn View Post
                  Nu este posibil ca bratele planetarelor sa rugineasca dupa mers prin ploaie!!Chiar nu puteau sa dea cu vopsea pe ele?!

                  Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                  Ba e foarte posibil sa nu dea cu vopsea, nici la Megane nu dau. Unii nu ridica capota decat pentru stropgel pana la revizie, altii stau sa admire planetarele.
                  Poate schimba un moderator titlul topicului in "Probleme (inchipuite) Rugina Logan II
                  Last edited by einstein1984; 1 September 2015, 08:14.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Adevar graiesti cu problemele inchipuite! Cine ,doamne iarta-ma, sta cu ochii pe planetare? Cand conduci,nu le vezi, cand opresti,sunt altele mai bune de facut!

                    Comment


                    • Asta e parerea ta....eu lucrez in industria auto si nu este normal!!

                      Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Daca a ruginit repede , cauza poate fi poluarea sau "calitatea fierului", planetara anticoroziva.....basme cu Dacia.

                        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Rugina la o planetara groasa cat incheietura mainii ??? atunci cand tabla de pe masina e netratata si "groasa" cat foaia de ceapa???

                          despre ce vorbim aici?

                          Comment


                          • Dacia nu face planetare de X52, doar le montează. Planetarele la X52 sunt fabricate de Hyundai.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Era vorba de aspect...

                              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Da-l dracu de aspect ca oricum dupa inca cateva luni o sa fie pline de praf astfel incat sa nu se mai vada urma de rugina.
                                Last edited by Bizo; 3 September 2015, 22:21.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google