Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din ce am mai citit prin topicul acesta imi permit sa consider ca esti ironic

    Comment


    • Calitatea Dacia!
      Gogule omu' a pus poze! Ce inchipuiri visezi?


      Sent from mobile
      Keep walking...

      Comment


      • Inca nu este rugina dar cand o sa intre apa sub mastic ce apare oare ?

        Comment


        • Eu am avut probleme in acelasi loc
          Am rezolvat pe garantie
          sigpic

          Comment


          • @stoicanu daca se poate, imi poti spune si mie care este procedura de rezolvare a problemei din momentul in care te prezinti la reprezentanta si cam cat dureaza, cat sta masina in service, etc?

            Comment


            • Aia e fix......vopsire proasta, in tura de noapte, uite pun eu poze:
              Attached Files
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • adica ruginiul ala din poza doi e doar din vopsire ?

                Comment


                • Originally posted by GuGu21 View Post
                  altu cu probleme inchipuite ...
                  Imi pot permite sa te rog sa ne descrii ce inseamna pentru tine probleme legate de rugina? Ca tot ce a fost pana acum, e fleac.
                  Last edited by mr.K; 28 October 2015, 21:18.

                  Comment


                  • Originally posted by B997NDL View Post
                    adica ruginiul ala din poza doi e doar din vopsire ?
                    Ruginiul ala este de toamna....nu e din vopsire. Primavara o sa fie ruginica, numai buna de 8 martie.
                    PS
                    Spoilerul din plastic s-a frecat de bara metalica, unde s-a luat vopseaua a ruginit. E simplu. Data viitoare cand o dau jos fac poze detaliate.
                    Last edited by Oti; 28 October 2015, 21:42.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Pt lacatus

                      Te duci la reprentanta, le arati problema. Fac poze, deschid dosar de garantie, il trimit la Dacia. Dacia il aproba, service-ul te programeaza. Reparatia masinii nu ar trebui sa dureze mai mult de 2 zile. Cu totul, poti astepta pana la 2-3 saptamani ca sa iti repare masina.

                      Originally posted by mr.K View Post
                      Imi pot permite sa te rog sa ne descrii ce inseamna pentru tine probleme legate de rugina? Ca tot ce a fost pana acum, e fleac.
                      Are Logan 10 ani. Deocamdata nu are probleme cu rugina sau cu mastic crapat. Mai vedem peste cateva luni!
                      Last edited by Crs. Sandel; 28 October 2015, 22:05. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Masini noi, cica
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Ala e viciu de proiectare Oti, care poate fi incadrat la reducere costuri de fabricatie.

                          Comment


                          • Originally posted by Oti View Post
                            Spoilerul din plastic s-a frecat de bara metalica, unde s-a luat vopseaua a ruginit. E simplu. Data viitoare cand o dau jos fac poze detaliate.
                            Greu de demonstrat la Dacia, chiar imposibil. Te vor intreba de ce ai demontat bara, vor da vina pe tine ca ai demontat bara gresit si ai atins acel fier. Probabil stii ca ce ai descoperit nu va fi acoperit de garantia Dacia.

                            Comment


                            • Corect.
                              Totuși se poate demonstra fără demontarea barei de protecție, dar implică investiții în scule - endoscop portabil.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by darksid3 View Post
                                Masini noi, cica

                                Sa i'o spui lu' Gogu'
                                Carutze sunt de noi!


                                Sent from mobile
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google