Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Dacia nu face planetare de X52, doar le montează. Planetarele la X52 sunt fabricate de Hyundai.

    scuze de off , pai atunci planetarele de pe Logan 1 de cine sunt facute ?
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Facute de hyundai unde, in ce tara? Au fabrica in romania sau sunt aduse?

      Comment


      • Hyundai asigura garantie 5 ani din bara in bara. asa ca nu va faceti griji.
        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

        Comment


        • Asta e tareeeee! Marketing cat cuprinde. Toate sunt bagate in pretul masinii, ce preferi: dai la inceput 2-3 mii de euro sau dupa....? Cum e cu imprimantele , te atrag cu pretul mic si te rup la cartuse. Scuze de off.
          Last edited by Oti; 4 September 2015, 07:15.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Originally posted by skd_ozenel View Post
            Facute de hyundai unde, in ce tara? Au fabrica in romania sau sunt aduse?
            Intrebarea e pe bune.

            Comment


            • Pragul a fost reparat, și cele doua garnituri pe unde se scurge ceara au fost date cu teroson și vopsea. Întrebare: este necesar sa fie/sa nu fie umblat la ele, ca sa se scurgă ceara și mizeria. Mulțumesc anticipat!
              Attached Files

              Comment


              • eu in locul tau as scoate dopurile si as injecta ceara de cavitati inauntru, asta pt a proteja si tabla pe interiorul pragului

                Comment


                • Si eu la fel as face, scoate dopurile si da cu un spray ceara de cavitati. Nu te baza ca service-ul a facut treaba buna. Daca as avea o camera video , as face si o inspectie vizuala.

                  Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by sorin74ivn View Post
                    Asta e parerea ta....eu lucrez in industria auto si nu este normal!!

                    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                    Daca lucrezi in industria auto, nu mai spune PROSTII din astea.!!! Ce vrei sa stii despre fabricatia si calitatea otelului? Ce inseamna caldura pentru tratamentele otelului??
                    Raspunde-ti singur, dar nu mai spune PROSTII, sau mai urat... nu te mai da rotund!! nu e etic!! Forumul nostru trebuie sa fie o realitate nu o adunatura de bufoni.
                    DACIA RENAULT CITESTE TOATE COMENTARIILE CARE LE FACEM... INTELEGE
                    toti putem schimba ceva.. dar cu probleme prostesti ... NU MERGE!

                    Comment


                    • Te rog frumos sa vb frumos!Esti un nimeni si habar n-ai.....!!

                      Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by sorin74ivn View Post
                        Te rog frumos sa vb frumos!Esti un nimeni si habar n-ai.....!!

                        Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                        SORINEL!! eu am ani in treaba asta!!
                        Fii plecat cand iti spun ca nu ai cu cine sa te razboiesti, prietene!! Eu repar tablarie si componente de logan de imi paraie creierii in cap! Mai mult,calificarea mea este de Automocion Gradul Superior (autoturism integral)!! nu 3 luni de tinichigerie auto prin Ro!! Daca vrei, scriemi si vb de tema dar sa stii ca Dacia Logan, renault citeste forumurile, deci.... scrie dracului documental daca scrii. nu din aduceri aminte. In plus nu contribui cu nimic la dezvoltarea areii la care scrii!! ba din contra prejudici pe toti partenerii forumului inclusiv pe mine cu 3 ani de studiu in domeniu si alti cativa ani de experienta. Nu te supara prietene!! sunt satul de oameni care nu au habar!! Scrie-mi si te lamuresc cu tot ce vrei tu!

                        Comment


                        • Vrei sa-ti spun ceva....lucrez din 1996 in domeniu ,sunt maistru deci nu ma lua de fraier!Respect toate punctele de vedere,a fost o constatare,parerea mea....!Nu am vrut sa supar pe nimeni....daca da....imi cer scuze!Chederele de la usi sunt zincate,daca au urme de oxizi este interzis sa le dam ok-ul de fabricatie.Astea nu se vad....

                          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                          Originally posted by Laur79 View Post
                          SORINEL!! eu am ani in treaba asta!!
                          Fii plecat cand iti spun ca nu ai cu cine sa te razboiesti, prietene!! Eu repar tablarie si componente de logan de imi paraie creierii in cap! Mai mult,calificarea mea este de Automocion Gradul Superior (autoturism integral)!! nu 3 luni de tinichigerie auto prin Ro!! Daca vrei, scriemi si vb de tema dar sa stii ca Dacia Logan, renault citeste forumurile, deci.... scrie dracului documental daca scrii. nu din aduceri aminte. In plus nu contribui cu nimic la dezvoltarea areii la care scrii!! ba din contra prejudici pe toti partenerii forumului inclusiv pe mine cu 3 ani de studiu in domeniu si alti cativa ani de experienta. Nu te supara prietene!! sunt satul de oameni care nu au habar!! Scrie-mi si te lamuresc cu tot ce vrei tu!
                          Iti respect muca,cunosc toate aceste aspecte.Nu trebuie sa fii ironic!Putem discuta multe din aceste aspecte in particular chiar si la o bere!Stiu ca sun off topic si imi cer scuze prieteni!!

                          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                          Ma repet,din punct de vedere tehnic nu este nici o problema dar din punct de vedere estetic nu este ok!Este parerea mea si punct!Nu ma cred alfa si omega!Nu avem voie sa ne spunem ofurile,problemele cu care ne confruntam bune sau rele?!Multumesc

                          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                          Last edited by sorin74ivn; 5 September 2015, 20:29. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • V-ati potolit?
                            Haideti sa revenim cu ...picioarele pe pamant; ON TOPIC, adica.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by stoicanu View Post
                              Acum sa va prezit rugina de la Logan 2.
                              Se afla la inbinarea lonjelonului cu suportul de faruri si radiatoare.
                              Bine inteles sa mers la constatare cu masina si a durat ca 2 ore sa imi dea raspunsul final.
                              Masina se repara pe garantie
                              Rugina a aparut pe partea stg si are un inceput si pe partea dr.
                              Posesori de Logan 2 verificati acea inbinare care la vechiul Logan nu exista pentru ca este realizata prin sudura.

                              Si inca un prim plan.
                              Salut, am si eu un logan 2 (diesel) din 2015 (anul asta), puteti sa-mi spuneti si mie unde pot sa ma uit daca are rugina? Ma refer, unde se afla piesa ta ruginita, si pe unde pot sa bag nasul sa ma uit si eu la a mea.

                              Merci!

                              Comment


                              • Mașina la care faci referire avea 1an și 2 luni când a prins ce vede în poze!

                                E îmbinarea între masca față și lonjeron pe stânga(lângă baterie)
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google