Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si cand vine .........te uimesc baietii de la Dacia! Poate ai noroc cu noul Sef de la Caroserie.
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Azi am dus-o la garanție ca s-a polizat vopseaua de pe ușa de la șofer. La închiderea ușii freca pe chedarul dintre ușa și parbriz. Nu a apărut rugina. Probabil nu a ajuns la tabla dar a trecut de vopsea (e neagra) pe o întindere de aprox 30 cm.
      La Autoeuropa au zis ca trebuie sa revopseasca partea respectiva. Sper sa schimbe și chedarul!

      Comment


      • Bine, vopsesc, dar rezolva cauza? De unde a aparut problema? Si la mine s-a frecat portiera din fata cu cea din spate, verifica un pic jocul in balamale cand portiera este aproape inchisa. Eu am refuzat reparatia (inloc. balamalelor) si m-au amenintat ca daca revin cu problema la portiera respectiva, nu se repara pe garantie. Mi-am asumat riscurile, prefer asa, decat cu belele suplimentare.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Am avut si eu problema cu usa de la sofer care se freca la inchidere cu usa spate. Au reglat-o acum aprox 3 luni. Usa nu am sesizat sa aibe joc dar o sa investighez mai bine. Posibil de la acel "reglat" de usa sa fi aparut problema actuala. Le-am zis asta. Acum o sa vad ce au facut...pe la ora 14 cand au estimat ei ca e gata.

          Comment


          • La mine problema a aparut cand au schimbat polistirenul, "reglajul" a constat in ridicarea cu forta a portierei. Am sa verific chederul posibil si la mine sa frece.
            Scuze, deja suntem la probleme tehnice.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Originally posted by Oti View Post
              La mine problema a aparut cand au schimbat polistirenul, "reglajul" a constat in ridicarea cu forta a portierei. Am sa verific chederul posibil si la mine sa frece.
              Scuze, deja suntem la probleme tehnice.
              Si care-i problema ? e ok, rugina apare tot din probleme tehnice, iar discutia voastra se invarte in jurul aparitiei ruginei, de unde avem cu totii de invatat ceva si sa fim atenti

              Comment


              • Nu vezi unde e problema?
                Avem topic atat pentru Probleme Tehnice cat si pentru Rugina la Logan II; incercati sa va limitati discutiile pe subiectele dedicate.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Aviz celor care tot critica vopseaua incredibil de proasta de pe logan2, am la mine pe strada un A4 ca asta din poza ( nu ma pricep ce an e ... ). Plin de zgarieturi fine, mi-a atras atentia ca e cam aceeasi culoarea cu masina mea si am observat ca e zgariat destul de tare. Mai sus un mercedes C klasse negru tot model destul de nou, zgariat fin peste tot ( asta avand si niste zgarieturi mai mari ). Un passat negru de-a unei cunostinte de familie de asemenea destul de zgariat.
                  Asa ca nu mai criticati vopseaua Daciei, pe toate masinile zgarieturile apar si orice atingere cu fermoaru etc se cunoaste imediat ...
                  Attached Files

                  Comment


                  • Masina aia sigur a fost abuzata. Ca sa stii,in general modele dupa 2000,BMW,Audi,etc au lac ceramic care rezista destul de mult la zgarieturi si se polisheaza foarte greu pentru ca lacul este foarte tare.Dar deja parasim subiectul topicului
                    Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                    Comment


                    • Originally posted by GuGu21 View Post
                      Aviz celor care tot critica vopseaua incredibil de proasta de pe logan2, am la mine pe strada un A4 ca asta din poza ( nu ma pricep ce an e ... ). Plin de zgarieturi fine, mi-a atras atentia ca e cam aceeasi culoarea cu masina mea si am observat ca e zgariat destul de tare. Mai sus un mercedes C klasse negru tot model destul de nou, zgariat fin peste tot ( asta avand si niste zgarieturi mai mari ). Un passat negru de-a unei cunostinte de familie de asemenea destul de zgariat.
                      Asa ca nu mai criticati vopseaua Daciei, pe toate masinile zgarieturile apar si orice atingere cu fermoaru etc se cunoaste imediat ...
                      Iarasi facem comparatii? Ce legatura are cu titlul subiectului "Probleme Rugina Lohan II"? La aceeasi utilizare a unui Logan si a unui A4, vopseaua/lacul de pe Logan se zgarie mult mai repede decatcea de pe A4. Trebuia sa te fi uitat la numarul de kilometri, dar nu sunt asa de relevanti. Depinde pe unde se merge cu acea masina.

                      Iar ca sa fiu on-topic, nici o veste legata de rugina de la Dacia. Pana cand o vor tine asa, nu stiu. Am facut reclamatie la organele publice abilitate sa rezolve un asemenea caz si astept decizia lor. Ma voi conforma si voi vedea ce solutii se gasesc. Baiatul de la service mi-a zis clar ca daca Dacia cere revopsirea capotei pe interior, cei de la service nu vor realiza aceasta operatiune pentru ca apoi ei vor fi cei care vor acorda garantia, nu Dacia.

                      Comment


                      • La mine au dat solutia atat ANPC Arges si Dacia revopsire si ma indemna sa ma adresez (sa ma rog) unitatii service sa o revopseasca. Desi am facut sesizare catre dacia, ca unitatea cere inlocuirea elementului, ei fac pe prostii, utilizind telefonul fara fir. Drept urmare, azi am mai facut un demers la ANPC Bucuresti. Sa se inteleaga intre ei, pana la urma reprezentanta autorizata reprezinta Dacia.

                        Comment


                        • Originally posted by vladcosmin View Post
                          Masina aia sigur a fost abuzata. Ca sa stii,in general modele dupa 2000,BMW,Audi,etc au lac ceramic care rezista destul de mult la zgarieturi si se polisheaza foarte greu pentru ca lacul este foarte tare.Dar deja parasim subiectul topicului
                          N-a fost abuzata, tot timpul cand trec pe langa ea este impecabila - se vede ca proprietarul are grija de ea.
                          In fine, ma opresc sa nu deviezde la subiect, eu doar am semnalat... Zgarieturile se vad pe orice masina de culoare inchisa, ca e Dacia, Audi, Mercedes, Ferrari numarul de km neavand niciun fel de importanta !

                          Comment


                          • De ce rugina apare, de cele mai multe ori, intai la aripile din spate dupa care apare la aripile din fata? De ce nu se intampla invers?

                            Comment


                            • din cauza ciobiturilor de la pietricele. mie imi cazuse aparatoarea de noroi de pe stanga si am vreo 4 ciobituri pana la tabla. acum am pus alte aparatori, dar raul e facut. acum astept rugina, ca n-am bani de dat pe vopsea.
                              ma mai imbarbateaza faptul ca se vede ca tabla e galvanizata. dar de ruginit tot va rugini.

                              Comment


                              • Ba da ale dracu pietre ! Eu nu am urme de nici o piatra (stau si pe strada pietruita si imi mai intra in anvelope) si aud cum sar pietrele pe sub masina...Nici la Hilux un zbor cu viteza pe drum de macadam nu am urme de pietre..
                                Poate din cauza ca voi nu aveti o buza de 2 cm la oalele din spate..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google