Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by valioglu View Post
    Nu. Tratamentul suplimentar antirugina e o optiune pentru toate autoturismele, in Germania gasesti pachete pentru iarna cu acest tratament, dar si la noi.
    Poti da cu translate daca nu te descurci in limba lui Goethe.
    Realizezi ce .... poti sa spui ?
    Pachetele pentru iarna se refera la incalzire in scaune, eventual spalatoare faruri, oglinzi incalzite, etc, in nici un caz la protectie suplimentara anticoroziune.

    Comment


    • Colegul cred ca se referea la altceva...
      Și peste ocean exista wstfel de servicii... Contra unei anumite sume ti se baga in praguri și pe unde mai e cazul un fel de ceara... Nu are treaba cu producatorul. Operatia se face în service, după achizitie... Imediat sau la cativa ani. Depinde de proprietar.

      Comment


      • Asa este sebibv, la asta m-am referit.

        Comment


        • Asa spuneti. Insa in lista de optionale ma tot uitam si nu gaseam asemenea lucruri. )

          Comment


          • Nici nu ai sa gasesti, este ceva deosebit. La precedenta masina din 2010) m-am interesat de ceruire suplimentara la reprezentanta, au spsu ca se poate * (nu mai stiu pretul), dar au mentionat ca nu este cazul, deiarece a beneficiat din fabrica..asa o fi, masina am dat-o la 8 ani, nu avea nici macar o infloritura..
            Dar eu la toate(si la cea noua) le bag ceara prin portiere si prin praguri la cel mult 2 ani..

            Comment


            • Am mașina din 2013, am mai scris pe aici despre problema cu rugina, acum mi-a apărut în același loc (pe lângă chederul din portbagaj, în partea de jos) pentru a treia oară. Tăblăria încă mai este în garanție, parcă îmi este scârbă să mai merg la reprezentanță.

              Comment


              • Rugina n-are leac la renault. Spui Dacie, spui automat si rugina.

                Comment


                • Ce ziceti de poza asta? Este undeva in dreptul pompei de motorina...sub far si deasupra proiectorului. Poza e facuta de sus. Pare ca o contrabara ruginita. Nu imi amintesc daca s-a mai scris de problema, am citit tot forumul acum 2 ani insa posibil sa fi sarit peste. A mai intalnit cineva problema asta? Oare ce piesa o fi? Masina inca nu a facut 2 ani. In partea cealalta (dreapta cum te uiti din fata masinii) nu am vazut rugina...

                  Piesa este mai mare decat se vede in poza, atat am reusit sa prind. Nu ma uitam acolo dar am sesizat ca pe bara in partea stanga unde vine grila de jos pare ca am o pata uleioasa, totusi nu am gasit in alta parte urme de ulei, nu ma prind de la ce ar putea fi.

                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 6 February 2019, 23:11.

                  Comment


                  • Asa e la toți, te obișnuiești în timp cu ea.

                    Comment


                    • Pompa de motorină e în rezervor, acolo e filtrul de motorină.

                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Greseala mea....stiu unde e pompa si unde e filtrul...am scris in graba si nu am recitit mesajul

                        Comment


                        • A început sa rugineasca sub cadru motor, pe dedesupt, mașina de 5 ani și câteva luni


                          Attached Files
                          Last edited by 77sky; 10 March 2019, 11:19.

                          Comment


                          • Dpmdv nu e nimic ingrijorator. Este rugina de suprafata care apare la mai multe masini iar acolo vorbim de fier/ otel gros. Probabil va cadea toata caroseria inainte sa devina asta cu adevarat o problema

                            Comment


                            • Cred ca se incadreaza in aceeasi categorie cu rugina tamburilor....

                              Comment



                              • "no, neah, nu'z rujină, îi patina timpulu' "
                                sze szajtee!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google