Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • V-ati gandit ce faceti dupa ce masina iese din garantie?
    Schimbati ambreiajul din 5k in 5k km? Hai, 10k.
    Ma rog, poate pana atunci reuseste Renault sa produca um ambreiaj conform.

    Comment


    • Nu-mi fac probleme! Am schimbat destule ambreiaje, electronica sa nu se buleasca, atunci ii pun cutie de viteze manuala.
      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

      Comment


      • Mai e vorba si de bani. Adica, eu n-as fi fericit sa dau 500-1000 de lei la fiecare 10 mii de km.
        Probabil c-as vinde masina, dar problema dispare doar de la mine, ca masina ramane cu ea.

        Comment


        • Ramane sa vedem pe parcurs cati din cei ce si-au luat easy-r vor mai avea probleme pana in 100k.

          Pana acum cati sunt cu probleme numai de pe forum cu easy-r ? 2-3 ? un numar relativ mic (posibil cu probleme si la altii dar care nu activeaza pe forum) fata de cate cutii cred ca s-au vandut(vreo 15-20.000 bucati).
          Last edited by prometheus; 21 March 2017, 15:09.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Nu cred ca s-au vandut prea multe masini cu robotizata in Romania. Afara sunt mai apreciate, asta daca nu intampina aceleasi probleme.
            Nu-ti cumperi ceva care sa iti ofere confrot la condus, si sa obtii efectul invers.

            Comment


            • Asteptam feedback-ul de la persoanele cu probleme...dupa ce le rezolva...daca mai apare. Daca nu mai apare...posibil sa vorbim de o serie cu defect (se intampla si la case mai mari)...daca reapare...atunci posibil sa fie un defect de proiectare...si this sucks!

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                ...
                Nu-ti cumperi ceva care sa iti ofere confrot la condus, si sa obtii efectul invers.
                Asta ma racaie si pe mine! Inca nu mi-a sosit masina si ma gandesc sa modific configuratia... nu m-am repezit sa iau chiar imediat la lansarea ei in Romania, chiar daca sistemul asta a fost lansat cu destul timp in urma in afara tarii... am crezut ca este destul timp pentru eliminarea viciilor de orice natura ar fi ele... dar se vede treaba ca vanzatorul a avut mare dreptate cand la finalizarea configuratiei a zis: "Doamne-ajuta!".
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • Astazi am ridicat masina din service cu ambreiajul schimbat pe garantie. Deocamdata merge impecabil,fara smucituri si trepidatii ,dar sa vedem pentru cat timp .Poate ma tine mai mult de 7500 km, cat m-a tinut primul.
                  L-am intrebat pe cel de la receptie , cam cat ar costa inlocuirea unui ambreiaj
                  la cutia asta ,dupa ce iese din garantie si mi-a spus ca ,in jur de 1600-1700 de lei,ceea ce mi s-a parut enorm , pt.ca nu difera prea mult inlocuirea fata de una manuala

                  Comment


                  • Diferă, trebuie diagnoză pentru reînvățare
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Diagnoza asta sa coste 500 de lei diferenta? ca parca n-as crede

                      Comment


                      • Schimbare unui kit ambreiaj la 1.4, in 2009 era 1400 de lei. Nu e diferenta mare.

                        Comment


                        • Un kit de ambreiaj la 1,4 ca si la 0,9 nu costa mai mult de 500-600 de lei.Sa iei aproape dublu cat costul lui, pt.manopera, mi se pare jaf curat
                          Last edited by aurbrz; 21 March 2017, 20:44.

                          Comment


                          • Un coleg a schimbat la Toyota Corolla un ambreiaj de cutie robotizata cu 500 de euro, deci se poate si mai scump.

                            La acelasi coleg cu Toyota ii crapase ambreiajul la robotizata la 17 000 de km iar dupa inlocuire l-a tinut pana la 200 000 de km.
                            Logan GPL 1.4

                            Comment


                            • Daca as avea si eu norocul asta, sa ma tina 200 k km, la urmatorul schimb as da 500 euro fara sa clipesc

                              Comment


                              • Acum merge mai bine decat atunci cand era noua?
                                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google