Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Era un tip din Pitești care făcuse niste module din astea... Vasilica, parca ii zicea!
    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

    Comment


    • A achizitionat cineva pana la urma 1.0sce ? Sau inca nu se scos pe piata ? Sunt tot mai curios sa vad cum e aceasta motorizare.

      Comment


      • Din punctul meu de vedere, poate sa nu mai apara.

        Comment


        • Originally posted by ManGreek View Post
          A achizitionat cineva pana la urma 1.0sce ? Sau inca nu se scos pe piata ? Sunt tot mai curios sa vad cum e aceasta motorizare.
          Sunt review-uri pe youtube de 1.0 SCe.

          Comment


          • Fanez problema cu review-ul este faptul ca-i facut de o persoana care a mers 2-300 km...poate chiar si mai mult...dar in regim "sharing". Dar in esenta nu a trait cu masina. Una este sa dai un tur de tara cu o masina in 5 zile...si alta este sa o freci prin oras 2-3 saptamani...sa-ti faci treaba cu ea...asa poti sa-i vezi hibele...si unde o da in bara...punctele forte...etc

            Comment


            • Originally posted by bolovan View Post
              Fanez problema cu review-ul este...
              Multumesc de info.

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Sunt review-uri pe youtube de 1.0 SCe.
                Nu ma intereseaza youtube. Acolo sunt relativi, se raporteaza la alte motrizari, au alte asteptari, multi au impresia ca au un v6 si chestii de genul.

                Ma intereseaza exemplu, concret de la posesori noi.

                EX: Gigel a avut logan 1.2 16v, 1.4mpi si acuma are de 2 zile 1.0 sce. Ce impresii ne poate impartasi Gigel legate de consum, performante fata de ce a avut pana acuma ?

                Comment


                • Noile placute de frana pentru Logan/2Sandero2/MCV2 PH2

                  Comment


                  • Pana la urma la rabla se acorda 6500 lei plus, in functie de motorul noii masini se poate ajunge la maxim 8000 lei. La hibride va fi 6500 + 2500 (in loc de 1500 cum am inteles ca era pana acum).
                    Am gasit o informatie in articolele de pe net, am atasat-o in imagine: "Din 2019 Loganul de 1.0 nu se mai incadreaza". Nu se mai incadreaza la ce? Problema e ca articolul original de pe Romania Libera a fost sters/mutat iar ce am gasit pana acum sunt doar copy-paste-uri din el.
                    Are cineva idee la ce nu se mai incadreaza Loganul 1.0 din 2019?
                    Attached Files
                    Last edited by iatagan; 14 March 2017, 19:30.

                    Comment


                    • Din 2019, se trece la euro 7 și la benzina . Articolul l-am pus la întrebări frecvente.

                      Comment


                      • Cum sa nu se incadreze ? Mai modifica ceva la catalizator. Cum au dus loganul 1.2 de la euro 4 la euro 6 , asa o sa-l duca si pe asta micu' de la euro 6 la euro 7.
                        Problema este ca benzinarele euro 7 din cate am inteles vor avea filtru de particule, la fel ca dieselurile euro 5, iar dieselurile euro 7 vor fi obligatoriu cu aditiv, iar euro 8 s-ar putea mai mult ca sigur sa nu mai prinda.
                        Dupa mine, ultimele masini fara batai de cap la diesel-uri sunt cele euro 4 fara DPF, restul datorita "mediului" o sa faca o gaura in bugetul fiecarei persoane cu atatea norme si prostii.

                        Comment


                        • Crezi ca le pasa de mediu, vor doar taxe de la oameni, căci rasnitele de motoare tot au consum mare prin oras.

                          Comment


                          • Atata ne c*cam pe noi cu normele astea de poluare, care n-au alt scop decat sa ne sece buzunarele, in conditiile in care centralele electrice pe carbune din China polueaza atmosfera Terrei intr-o singura zi mai mult decat o fac toate masinile euro-draci-laci din Europa intr-un an. Si ce daca polueaza? Sunt peste 1 miliard si n-are nimeni ce sa le faca, asa ca hai sa le-o tragem "politically correct" la fraierii din Europa.
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • Filtru de particule are si acum pe euro 6 cel putin mie asa mi-au spus cei de la service dacia stepway-ul meu are si mi-lau si aratat.

                              Comment


                              • Facelift Logan 2 /2016

                                @danLaza ce ai vrut sa spui poate ai vazut filtrul de polen
                                Last edited by meticulosul; 15 March 2017, 13:22.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google