Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by m3dic911 View Post

    P.S. cu masina merg ca pensionarii
    Adica cu frana de mana trasa ca in poza?

    Comment


    • Da....glumesc, evident. Doar ca merg incet, preventiv, folosesc (acolo unde se poate, in conditii de siguranta) frana de motor, plec linistit de pe loc, nu franez brusc etc (cum spuneam, ca pensionarii aia care scot masina doar duminca). Pe scurt, in traficul din Bucuresti incerc sa nu ma enervez...practic m-am resemnat ca mai bine nu se poate

      Comment


      • Daca masina este dotata cu dpf o sa te coste scump la un moment dat mersul asta ca pensionarii

        Comment


        • m3dic911 fara o imagine cu viteza medie, consumul mediu este irelevant. Asa iti arat si eu 6% cu drujba mea...dar cu viteza medie de 28Km/h. Nu de alta, dar ma uitam acum cand am venit la un logan (motor de 75 cp)...consum mediu de 7.6%...si 19Km/h.
          P.S. Totusi, sa lasam discutia asta pe aria de consum...evident,...sustinut cu poze: distanta, viteza medie, consum.
          @mr.K asa reactionezi cand n-ai argumente? Argumente sustenabile (adica ce se pot sustine).

          Comment


          • Originally posted by razvanCC View Post
            Daca masina este dotata cu dpf o sa te coste scump la un moment dat mersul asta ca pensionarii
            Stiu, cunosc, dar nu-i a mea, ma doare la banana

            Originally posted by bolovan View Post
            m3dic911 fara o imagine cu viteza medie, consumul mediu este irelevant.
            Stiam ca am uitat ceva....viteza medie a fost de 22.3km/h, kilometri parcursi fix 40.6....am facut si poza dar am sters-o, impreuna cu aia cu consumul
            Last edited by m3dic911; 11 April 2017, 13:54. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • @mr.K asa reactionezi cand n-ai argumente? Argumente sustenabile (adica ce se pot sustine).
              Acelasi tip de argumente ca si tine, in sensul ca Spark 1.0 inghite cu galeata, iar Logan 1.0 sce cu pipeta.
              N-ai mers in viata ta cu un Logan 1.0, dar deja e super la consum, doar se vede pe youtube.
              Eu cu Spark am mers.

              Auzi la el, motor antic la Spark. Pai, in afara de elementele moderne de siguranta, la orice ora un Daewoo antic face de rusine o Dacia.
              Last edited by mr.K; 11 April 2017, 14:25.

              Comment


              • Trebuie sa fi prea "hater" sau sa nu ai absolut dar absolut nicio cunostinta in domeniul automobilelor(motoarelor) ca sa poti afirma ca motorul de 1.0 Sce dupa Logan este acelasi cu motorul de 1.0 dupa Spark.

                Comment


                • mr.K poate dacia ta...dar daca ai intretine un minim masina...

                  Comment


                  • Consumurile pe distante scurte sunt irelevante.

                    1.0 asta o scoate el consumuri bune in oras, dar la drum lung nu va mai fi asa de economic pentru ca vei trage mult mai mult de el decat de 1.2.

                    Comment


                    • mr.K poate dacia ta...dar daca ai intretine un minim masina...
                      In timp ce unii se zgarma pe aici daca sa puna Elf in loc de Dacia, forashul meu a mers cu M1 0w40, ca idee. Piese numai de origine.

                      Mai lasa declaratiile belicoase.
                      Last edited by mr.K; 11 April 2017, 14:38.

                      Comment


                      • De asta am si spus ca astept cu nerabdare sa vad parerea unor posesori. Cica si la drum intins este economicos...cat timp mergi linistit (probabil 90Km/h afara).

                        @plasStik3 este ...rau...moare de ciuda ca a dat 7-8.000 euro pe o masina...si nu-i mercedes. Si probabil nici nu a fost intretinuta corespunzator...

                        @mr.K nu doar uleiul se schimba intr-o masina. Si nici cu barosul pe marginea drumului daca vrei sa faci o treaba ok. Dar sa nu intram in detalii ca iar primesc warn...si nici nu-i locul aici pt discutia asta.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          .... la orice ora un Daewoo antic face de rusine o Dacia.
                          Daca te referi tot la o Dacie antica, de acord cu tine, dar daca te referi la un Logan nou, da-mi voie sa spun ca exagerezi.
                          Am avut si condus, ani de zile, un Matiz (an fabricatie 1999), cumparat de nou. Nu se compara. Din niciun punct de vedere.

                          Comment


                          • Originally posted by plasStik3 View Post
                            Trebuie sa fi prea "hater" sau sa nu ai absolut dar absolut nicio cunostinta in domeniul automobilelor(motoarelor) ca sa poti afirma ca motorul de 1.0 Sce dupa Logan este acelasi cu motorul de 1.0 dupa Spark.
                            Este pentru prima oara in viata mea cand aflu ca motoarele sunt puse dupa masini, si nu in masini, cum aveam eu impresia. Si totusi ma intreb, cum stau ele dupa masini? Sunt prinse cumva de spatele acelelor masini, ca eu nu le-am vazut pana acum?

                            SARACA LIMBA ROMANA!!
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • Originally posted by bolovan View Post
                              ......

                              @mr.K nu doar uleiul se schimba intr-o masina. Si nici cu barosul pe marginea drumului daca vrei sa faci o treaba ok. Dar sa nu intram in detalii ca iar primesc warn...si nici nu-i locul aici pt discutia asta.
                              Aveam asa de multa grija de ea, incat o botezasem Anda.
                              In general, service-urile sunt la margine de drum, nu in mijlocul drumului.

                              Comment


                              • Cred ca-i cazul un moderator sa faca putina curatenie aici.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google