Ceasuri Bord Logan 2 - Merg Schimbate ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ceasuri Bord Logan 2 - Merg Schimbate ?

    Ma uitam acum cateva zile pe olx si din intamplare am dat de un anunt care zicea ca vinde ceasuri de bord de Megane 3/ Fluence si care merg si pe Logan 2. Individul zicea ca merg programate fara probleme si pentru diesel si pentru benzina. Stie cineva daca se potrivesc pe Logan 2 / Sandero 2 ca si montare, ca si mufe si pini?

  • #2
    Pe X52(Logan II) se poate pune numai TdB de Clio4, eventual Captur(probleme fizice cu ăsta), orice altceva nu va funcționa
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Cele de Clio 4 se potrivesc la mufe, mai trebuie facut ceva la ele sau sunt numai plug and play? Necesita vreo adaptare sau merg montate in locuri celor originale?
      Sincer sa fiu m-am cam saturat de rosul asta de la Dacia. l-am avut si la Logan-ul din 2007 pe care l-am avut insa si la ala i-am schimbat ledurile de la ceasuri asa ca erau albe si turometrul alb cu rosu.

      Comment


      • #4
        Nu-i mai convenabil sa schimbi serigrafia și culoarea ledurilor?
        „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

        Comment


        • #5
          Nu, nu e mai simplu.

          1. schimbare leduri TdB original, 50% șanse de reușită... RoHS/PbFree
          2. TdB pe alb de SL10
          3. TdB de Clio4

          Trebuie reconfigurat bordul după configurația mașinii + actualizare km
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #6
            Tablou de bord de Prestige?
            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

            Comment


            • #7
              Originally posted by t0rquemada View Post
              Nu, nu e mai simplu.

              1. schimbare leduri TdB original, 50% șanse de reușită... RoHS/PbFree
              2. TdB pe alb de SL10
              3. TdB de Clio4

              Trebuie reconfigurat bordul după configurația mașinii + actualizare km
              e foarte simplu şi schimbarea LED-urilor şi înlocuirea cu totul a TdB Clio4<>dacia seria x52.
              De fapt se gaseste pe youtube neamţul ăla care a pus pe un dokker TdB Clio4 fără probleme.
              Cine e interesat să îmi trimită MP, schimb şi LED-uri şi reconfigurare TdB fara nici o problemă, km originali menţinuţi, am facut pâna acum câteva combinaţii de astea şi au ieşit toate.

              Cu bord de megane3 pe x52 nu am încercat, s-ar putea să fi schimbat mesageria CAN >> Reno e capabil să fi făcut măgăria asta << şi atunci nu sânt şanse, dar pâna nu încercăm nu ştim ... trebuie TdB M3 şi un x52 de probă, hai se bagă cineva...?

              Comment


              • #8
                Daca are si indicator pentru temperatura motorului, probabil ca merita investitia!
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • #9
                  Când e greu să cauți....





                  posturile #2241 la #2246
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #10
                    Destul de ușor:
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #11
                      da ceva in plus fata de stok ? daca nu ce rost are munca si banii /

                      Comment


                      • #12
                        Ce ar putea da in plus fata de ala stock cand ambele fac fix acelasi lucru?
                        Da lumina in plus si arata km digital...
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          arata nivelul temperaturii la apa intermediar, nu când deja iti fierbe

                          Comment


                          • #14
                            da si sa te crezi ca ai clio si tu mergi cu loganu

                            Comment


                            • #15
                              Păi oricum X52 e tot un X98 mai chel, ca pentru românia.

                              -senzor nivel de ulei -care nu îl are cablat(TCe) și îl vrea
                              -indicator apă rece
                              -CB cu text
                              -date pentru medianav (eco2drive)
                              -tpms -care nu are și vrea
                              -integrare senzori de parcare spate/fata -care nu are și vrea
                              -LDW -lane departure warning -care nu are și vrea
                              -avertizare centuri spate nepuse -care nu are și vrea

                              și lista poate continua...
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google