Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am versiunea 4.0.5. As putea sa instalez Menavrus ? De unde se poate cumpara softul ? Multumesc.

    Comment


    • Da, se poate, detalii pe Pm mai pe seară.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Va salut domnilor,

        O parere: camera se poate pune pe orice Media Nav fara a fi nevoie de Menavrus sau de Renault Clip.
        Naviom.

        Comment


        • Fara CLiP nu se poate. Fara memavrus se pare ca da.

          By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Trebuie sa te contrazic. Eu folosesc Medi@skin sa am navi, video si ttcm.
            Si cu ttcm se copiaza un singur fisier inainte de a activa camera. Apoi se pune inapoi la locul sau. Si avem camera.
            Testat de mine pe zeci de masini ( unele non dacia/renault dar cu Media Nav pe ele ).
            Naviom.

            Comment


            • Dacă nu era Menavrus nu exista Mediaskin. Oricum de la 405 pa pa mediaskin.

              Fișierul cu pricina e dependent de fiecare aparat, un simplu copy/paste rezultă într-o clonare ce poate aduce probleme pe viitor, mai ales la cei cu navi oficial.

              E ușor să folosești ceva, ceva descoperit de alții, apropo în 2013 câti aveau medianav-ul rootat sau mai important, câți aveau medianav?
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 11 April 2015, 22:50.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Cine ma ajuta cu niste harti pt. Menavrus ?

                Comment


                • Pm mai pe seara
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Faci parte din echipa rusilor? Sincer eu ma bucur mai mult sa pot folosi acelasi firmware pus prin binevointa unor oameni ce nu vor sa faca profit, ci doar sa ajute. Si poti afla ca o sa existe si un Medi@skin 2 in memoria interna ce va merge si cu 4.0.5
                    Naviom.

                    Comment


                    • Rusul nu e rus...
                      Total de acord, problema e că Mediaskin nu e firmware ci un amărât de script, mare parte din programe/teme fiind copiate(ca să nu spun furate) din Menavrus și fostul forum menavrus.
                      Cât despre Mediaskin/Mediarad pe fw.405 slabe speranțe (dacă făceai și altceva decât să copiezi fișiere ai fi aflat de ce).
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Sincer nu sunt deloc curios ce forumuri frecventeaza lumea. Dar sa vad o atitudine ca a ta fara ca macar sa ai habar pe unde "am dat eu cu sapa" mi se pare un pic cam prea de sus. Te asigur ca nu sunt multe aparate cu GPS care sa-mi fi trecut prin mana si sa nu fi fost rezolvate.
                        Si sunt o sumedenie de alte programe pentru MIPS de care rusii nici macar nu aveau habar.
                        Calmeaza-te! E un forum, nu un blog cu un suprem si restul la ordinele sale. Bucura-te de Menavrus cum eu ma bucur de Medi@skin.
                        Naviom.

                        Comment


                        • Va functioaneaza modul switch din menavrus ?

                          Comment


                          • Pe mine m-ai intrebat?
                            Naviom.

                            Comment


                            • @noni007: Oare?
                              Medianav-ul face în curând 3 ani de când a apărut pe piață. Până la menavrus am încercat toate metodele de a-l "îmblânzii". Apoi a apărut menavrus cu cel mai important aspect stabilitatea. Ulterior "apare" mediaskin - care numai stabil nu e.

                              Apoi apare cineva care descoperă roata și începe să povestească ce descoperit el (#1685).

                              Legat de programe, sunt destule dar nu stă nimeni să facă editare foto pe Medianav, să joace joculețe de nintendo, etc. etc

                              Fiecare folosește ce vrea, dar să spui că gratis e mai bun, în condițiile în care sute de utilizatori și-au transformat medianav-urile în cărămizi tocmai din cauza unor aplicații/sfaturi gratuite, e o prostie.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Si din acea prostie au acum o gramada de oameni navi, video si RVC...
                                Chiar si cativa de pe acest forum incepand de ieri...
                                O sa va pun un filmulet cu mediaskin si camera marsarier de pe un Megane.

                                PS: Cand tu iti luai Logan in 2013 si descopereai "apa calda" eu aveam deja 10 ani de umblat prin softuri navi. Dar ma voi opri aici. Daca vei dori sa continui cu cearta e fix problema ta. Eu nu voi mai raspunde la altceva decat la subiectul topicului.

                                Mi-ati sters postul? De ce? Ca am raspuns cu aceeasi moneda?!
                                Iar lui @t0rquemada nu i-ati aplicat aceeasi corectie?!
                                Dupa vorbe ca:
                                "Apoi apare cineva care descoperă roata și începe să povestească ce descoperit el (#1685)."
                                Sau "dar să spui că gratis e mai bun, în condițiile în care sute de utilizatori și-au transformat medianav-urile în cărămizi tocmai din cauza unor aplicații/sfaturi gratuite, e o prostie."
                                Da, eu spun ca gratis e la fel de bun. Lasa ignoranta la o parte, testeaza si apoi comentezi. Daca faci instalarea cum trebuie nu o sa ai o caramida.

                                Cum editez un post? Ca vad ca a reaparut si postul meu initial.
                                Last edited by noni007; 8 April 2015, 09:18. Reason: Automerged Doublepost
                                Naviom.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google